МАРТенчето рита и се смее, в гимнастиката то дивее!

  • 9 926
  • 288
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 267
И аз съм тук  smile3516 , на кой се е метнал такъв ранобуден не знам  Crossing Arms
Кремито,праава си мила,аман от съвети и аз като теб се разхождам самичка  Rolling Eyes
Ох добре,че е сутрешният блок ,та да има мира,толкова втренчета гледа Лора и Милен,та чак им гука  Joy,няма да гледа някоя играчка и да си играй,ами... ooooh!
За количката ние още нищо не сме повдигали  Rolling Eyes

# 76
  • Мнения: 660
Тази сутрин и аз съм тук... то Рая спи, ама промрънка, та се кърмихме и ме разбуди. Тъкмо пуснах още една пералня и ще си оправя педикюра.

Аз още не съм и вдигнала нивото на количката, макар че педито вчера каза, че може и седнала да я слагам по за 20-тина минути подпряна с възглавници.

Рая също хваща предимно с една ръка, ама защото то и играчките така и ги подаваме. Гледах я вчера на гимнастиката, че посяга и с двете и което е по-важно опитва се да ги кръстосва, т.е. игръчките от ляво ги търси не само с лявата ръка, но и с дясната.  Peace

Айде, аз ставам, че простирането и гладенето мен си чака... Tired

# 77
  • Мнения: 222
Добро утро  Hug
И ние сме от ранобудните, ама не мога да сколасам да седна толкова рано на компа...
Русана, и мойто зверче така им се радва на Лора и Милен и особено на " кака Лора"  hahaha заглежда се от малък.
За повдигането на количката - ние го направихме доста отдавна. Може би в към края на втория месец и да ви кажа родихме се Peace Слагам я на първата степен, която е като извивката на кошницата ни за кола, в която обожава да си седи Peace От тогава е мир и спокойствие, като излизаме навън - гледка си, а не с истеричните писъци като преди. Като засаспива му я пускам надолу-в легнало положение Peace
За връщането на работа- още не сме го измислили. То и детенце ще си покаже само.  Таткото е твърдо да го гледам до 2 години, ама аз незнам дали ще изтърпя дотогава - може и странно да ви прозвучи, ама аз си обичам работата и нямам търпение да се върна  Crazy Може да измислим някаква врътка с шефката ми да ходя на половин работен ден или през ден, че и детенце не ми се оставя  Whistling , ама то това ако стане, ще е най-рано към година и половина като направи Борис. Абе то ни така, ни така при мене. От финансова гледна точка, не се притеснявам- имаме задалени средства, а и татето добре печели сега Peace (пу-пу, да чукна на дърво в тая криза)

# 78
  • Мнения: 361
Здравейте,
и ние сме от ранобудните, но таткото успява да я приспи пак.
И аз отпадам за срещата Cry не ми се сърдете. Нещо не се чуствам добре, боли ме коремчето (снощи ядох дюнер и може от това да е). През седмицата (стига времето да го позволява), ще си спретнем една среща.

Радвам се, че разказа ви е харесал. Прати ми го една приятелка на мама и в първия момент си помислих, че са от онези прати на 10 или 100 човека, но се зачетох и ми хареса.

Хайде лек и усмихнат ден  Hug

# 79
  • Мнения: 1
Добро утро!
Днес моя Гого става на 3 месеца!Черпя виртуално-представете си една огромна купа с ягоди и сметана!
Някой питаше дали всички правим масаж-е,не всички.Много ми се иска,ама моя малък бяс не ми дава тази възможност,та затова при нас цялата процедура трае най-много 3 минути...
един въпрос към мамите с колички с 2 коша-как повдигате коша за новородено(този,дето е предназначен за първите 6 месеца)?Аз имам Кенгуру Ексес ,чийто втори кош е с прекалено изправен гръб,така че засега е неизползваем.

# 80
  • Мнения: 74
ммм, ягоди със сметана, вкуснооооооооо,

ronja77  Да ти е жив и здрав Гого и честити ви три месеца!

Аз също съм с два коша и този за новородено няма опция за повдигане. Смятам до 6 месеца да си ги ползвам. След това сменям. Като не иска по гръб девойката, се носим или я обръщам по корем и си гледа играчки Wink. Поне по корем обича да стои. Тъй като все още спи доста в количката, ще си ползвам максимално коша за новородено, другия не става много за спане Peace

# 81
# 82
# 83
  • София
  • Мнения: 263
Честито на всички навършващи 3 и 4 месеца днес   party002
Да са живи, здрави и много добри!!!

# 84
  • София
  • Мнения: 4
Здравейте момичета ! Явно събота е моят ден за писне Wink Ама какво да се прави - Билянката спи, татко й се занимава с колата, а аз нямам ентусиазъм за домакинстване...

Честито на всички порастнали бебоци - да са здравички и усмихнати Simple Smile

Ние изкарахме първо дълго гостуване в Пловдив при бабите и дядовците. Оказа се, че детето ни явно пораства и отказа да спи в зимния кош на количката - та на следващия ден закупихме най-сетно преносима кошара - то си беше планирано, ама все отлагахме. Е, вече си имаме и много и харесва в нея. За количката - онзи ден изпрахме плата на количката и установих, че тя нашата легнала има доста добро повдигане. Аз знаех, че се повдига, но явно не съм смеела да вдигам доста - та вчера я повозих малко по-извисена нашата Билянка, че то голямо любопитство, голямо кокорене пада.

За жалост обаче, май пипнах някакъв вирус от нашите - и баща ми, а после и майка ми бяха сополиви. Та и аз да не остана поназад - явно има такъв вирус сега - единствено хрема с кихане и течащ нос, ама като вода... доста неприятно. Така че имайте предвид. Надявам се беба да не го прехване, ама май й нейното носле се запушва и сумти и се дразни, та слагаме и капки.

За връщането на работа - ами аз изобщо нямам мерак да бързам да се връщам - особено като се сетя какво напрежение беше, а като си чувам колегите, май няма промяна... Финансово се надявам и ние да позаделим някой лев, че и ние кредит изплащаме. Но си мисля и отпуската да си използвам цялата - аз имам сигурно за 4-5 месеца отпуска насъбрана, та ще видим. Дано само да успеем да се доредим и за ясла и градина - все пак си мисля догодина на есен да се класираме, ама ще видим. Не ми се дава на баби, по-скоро аз ще си я гледам по-дълго.

Масаж - и ние май не правим в чистия му вид, освен ако не се брои масажирането докато я мажем след баня. За сметка на това в гимнастиката сме доста съвестни и старателни - основно татето се занимава с физкулурата на девойката. И както казва - станала е само мускул. Вчера чак се притесних дали неможе да я хване мускулна треска... Та, мисълта ми беше, че след гимнастика е доста по-тонизирана и тогава прави пълно обръщане (имаме го даже на клипче) с изваждане на ръчичката. През деня докато си е лежерно детето просто се обръща настрани.

Исках да пиша и по други коментирани теми, ама не сещам...

А да ви се похваля - косопада ми затихна - та общо някъде около два месеца продължи - от средата на април, до средата на юни Wink Така че очаквайте скоро и при вас да отшуми.

И да попитам и аз нещо - някоя от мамите правите ли вие гимнастика? Аз се чувствам толкова схваната - и гърба и общо костите ми пукат... та уж се каня да правя някакви леки упражнения, но досега не съм започвала - не смея ли, мързи  ли ме... а се оправдавам, че съм секцио и още е рано... каже при вас как е

Хайде, че се проточих. Хубав ден на всички с приятни разходки Simple Smile

# 85
  • Мнения: 151
ТanqR здравей! Покажи го това клипче с преобръщането (ако можеш) да видим за какво става въпросSimple Smile

Как ще е рано за гимнастика след секцио??? Месец след секцио позволяват(стига всичко да е наред с мама разбира се).
Някой носи ли колан за стягане на корема? Аз не правя гимнастика-бях се навила по едно време и правех + коремни преси ама като ми дойде 1-вият цикъл и спрях . Сега правя по някоя друга коремна преса-ама когато се сетя.И мен ме мързи(а искам да отслабна).

# 86
  • Мнения: 43
Здравейте и от нас.
Честити месечинки на всички, които стават на 3 и 4 месеца.   ura

Моят син явно е в някакъв период. Вчера след като се разделихме с Oki4 в Южния парк, моето диване не спря да мрънка.
Но пика явно е днес. Не иска да лежи в количката и това е. Рев до посиняване. Повдигнах облегалката, но пусто много седнала ми се вижда. Моята количка е с три положения на гърба и ме хвана страх така да го оставя.

Не знам как ще я караме, вече някакво отчаяние на тема разходки ме обзема. Нито играчки, нито дрънкалки вършат работа. Дори в кенгуруто изкарва 10 минути и после иска да е директно в ръцете ми.

И така.

# 87
  • Мнения: 151
Ох милата ,искрено ти съчуствам. Даваш ли му нещо за колики? А вечер спи ли или се буди ?Това нормално ли е да реве толкова,гледам по линийката ти ,че с моя Денис са на една възраст т.т има 3 навършени месеца. Нали казват,че коликите са до 3-тия месец newsm78 Да не му никнат зъбки или постоянно си е такъв ревлив?
На мен одеве  ми се видя някакво беличко по венците ама не ми дава да му бръкна в устата да видя. Мисля ,че бейби_мони беше писала че са някакви мехурчета с гной??? После като се събуди ,ще пробвам да бръкна да видя,може пък да ми се е превидяло.

# 88
  • София
  • Мнения: 49
Честито на София, Александър, Петя, Гого. И Вики днес става на 3 месеца  Simple Smile
Майка и е малко скарана с тези неща, но ще се пробва да пусне една торта, да ви е сладко

Нашата количка няма абсолютно хоризонтално положение, та още от третата седмица се вози надигната/наклона е минимален, по-малък от на столчето за кола/. Какво се притеснявате толко от наклона? В родилното, количката в която ми я водеха, също имаше 2 положения/хоризонтално и наклонено/. Там през деня ги държаха повече във второто. Приятелка на сестра ми роди 3 месеца преди термина, а след като я изписаха, задължително и казаха да вози бебка в специална количка с наклон, тъй като няма развити рефлекси и има опасност на се дави често. Слава богу, малката е герой, наддава добре и се нядявам скоро да ни догони на килца.

И да попитам и аз нещо - някоя от мамите правите ли вие гимнастика? Аз се чувствам толкова схваната - и гърба и общо костите ми пукат... та уж се каня да правя някакви леки упражнения, но досега не съм започвала - не смея ли, мързи  ли ме... а се оправдавам, че съм секцио и още е рано... каже при вас как е
Преди месец се пробвах с коремни преси, но ме заболя операцията и спрях. Сега май ме е налегнал мързел Blush но трябва да се стягам. За болките в гъба - имах ги по време на бременността, имам ги и сега, мисля да ходя на масаж, а докато се наканя, таткото ме разтрива от време на време Simple Smile  

# 89
  • Мнения: 288
Ние сме със страшни колики отново,че нямам време да се запиша в темата даже.Снощи е ревал от 18 до 22.30  без спиране,и аз с него.Направо не се издържа вече,ни Колийфи,ни нищо не ни спасяват нас.И къпането стана някакъв ад,не ще да седи и това е.РЕВ.Снощи пропуснахме банята,че ми стана жал заради коликите,като го знам,че и от банята ще реве.Тази сутрин викам ще го изкъпя.Таман се беше "кротнал" (силно казано) и взе,че му влезе вода в окото и се почна пак с пищенето.Направо не ми издържат нервите вече. newsm45 Всички ни слушат истериите само,но най-ми е мъчно като гледам другите бебета как си седят и гледкат,а моето все плаче. Cry

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт