Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 85

  • 42 779
  • 364
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 673
Bicho malo, много ми харесва тортата ти с "развалена" сметана! Кажи, моля те, как направи шоколадовата решетка отстрани? Много добра идея е.

И всички други торти са прекрасни. Като ви слуша човек как лесно и бързо ги правите все едно е най-нормалното нещо на света и ха някой аматьор се подлъже като мен да майстори и той, ха си е докарал главоболие...

Тандури, много хубав сайт и много хубава портретна снимка!

# 301
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Tanduri, razgledah saita nabarzo, mnogo e prijaten, naj-mnogo mi haresa poemata za father's day  Laughing i edna malka kartichka z izrjazani polowinki ot peperudi, mnogo originalno!
Ne moga i da ne podchertaja, oste ot predishnija ti blog mi napravi vpechetlenie, nivoto na angliiskija ti e nevigdano dobro za emigrant, seriozno Peace, ne bih predpologila ako ne znaeh!
Sorry, nesto njamam kredor  Confused ...

# 302
  • Мнения: 7 091
Мари, благодаря ти за комплимента! Simple Smile

Ели, направо ме накара да се изчервя! Simple Smile Embarassed

# 303
  • Мнения: X
Tandoori , и аз отдавна дебна кога ще го пуснеш...откакто обяви в блога си ,че си почти готова,всеки ден проверявах....Утре ще му се насладя на спокойктвие!
didocia, Честит рожден ден!Много усмивки и щастливи моменти! 
van444eto , голяма играчка е паднала с тая торта...ама си е струвало!
Аз правих торта за домашните...не ми се занимава с украси,че все мисля по предизвикателството...

По рецепта на Селма.Страхотна торта...

# 304
  • Бургас
  • Мнения: 97
Sisi , страхотни рози - би ли споделила техниката и от какво ги правиш обикновено ?Явно не само аз се интересувам и на други момичета се харесмват newsm78.

# 305
  • Мнения: 50
van444eto , Твоята торта я видях в нашият Плевенски форум ,правила си я за бивша плевенска мама (вече люлинска). Валенцето е много доволна. Наистина си е заслужавало труда.

# 306
  • Мнения: 1 491
Ванччче казах вече, че бубите са стра`отни, ама душата вижда ти се нишестенце по кошницата .... Или поне на мене ми се вижда .... Ама иначе труд като на неуморна пчеличка, която замества къртицата в извънработното си време ....  hahaha

Последна редакция: сб, 27 юни 2009, 10:40 от violetblue

# 307
  • Мнения: 1 485
Здравейте момичета! Grinning
Надявам се,че не сте ме забравили-аз не спирам да ви следя и да се възхищавам на всичко,което правите!Но за съжаление нямам никакво време за торти. Confused Забелязвам напредък в много от момичетата-поздравления  bouquet,продължавайте все така,пък аз после ще се уча от вас!
Не съм честитила на  violetblue !Леко бременеене ти желая! Hug
Лек ден! Peace

# 308
  • Мнения: 212
Sisi , страхотни рози - би ли споделила техниката и от какво ги правиш обикновено ?Явно не само аз се интересувам и на други момичета се харесмват newsm78.
      ами тестото е марципан Варна,както му викат на пареното тесто за моделиране (има го и в тортената библиотека),оцветявам го с бои сухи или течни(няма значение) и ...                http://picasaweb.google.bg/sisi7510/RJetDF?authkey=Gv1sRgCPmetaukgJLQWA#               ...... така. От черната боя още не мога да си изчистя ръцете,ама   smihesorry 

# 309
  • Мнения: 1 965
, ама душата вижда ти се нишестенце по кошницата .... Или поне на мене ми се вижда ....
Ха-ха-ха! Не е нишестенце, а кремчето отдолу блика тук-там. Виновна съм!!!

# 310
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
, ама душата вижда ти се нишестенце по кошницата .... Или поне на мене ми се вижда ....
Ха-ха-ха! Не е нишестенце, а кремчето отдолу блика тук-там. Виновна съм!!!

То затуй е добре тортата да е замазана с крем, кокйто е с цвета на копшницата. Аз обикновенно добавям боя или течен шокоолад (ако крема не е ганаш Wink )

Иначе е супер тортата  Simple Smile

Както и на MI6A

И аз да се отчета с една торта, но нещо не се справих със снимането и Sad

Последна редакция: сб, 27 юни 2009, 12:24 от _Пепи_

# 311
  • Мнения: 1 491
sisi7510 права съм, технологията ти е същата като на pina  Mr. Green  Единствено ме вълнува, твоята подложка каква е? Защото pina  работеше на някаква мраморна плоча ... поне така помня, че е казвала .... а това на което ти работиш е нещо съвсем различно ... Вие двете може и да се познавата ... И двете сте във Варна  Mr. Green
Мен не ме бива на тази техника  Rolling Eyes  ама пак ще я боря  Wink  Но искрено ти се възхищавам на розите  Hug

Последна редакция: сб, 27 юни 2009, 13:26 от violetblue

# 312
  • Мнения: 3 861

имам ВЪПРОС

Получих поръчка ПЪРВАТА за торта.
Блатовете обаче трябва да са с оризово брашно ...

Закупих си такова нещо след дълго търсене и лутане...

Има ли нещо по специфично, което трябва да знам при печенето на блатове с оризово брашно???

Чакам да кажете. Има време още до тортата, но аз си се подготвям.

Другият ми въпрос е какъв вкусен много шоколадов крем бихте ми препоръчали освен ганаш???

Мацката няма много изисквания...
да е кръгла и много шоколадова..........така или иначе чакам и мненията ви вкусен шоколадов крем!

Благодаря ви предварително  bowuu

самоцитирам се, може накой знаещ да ме е пропуснал в навалицата

# 313
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ето я и моята тортичка за 10-тия РД на сина ми:

https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png

Благодарности за идеите от темата - "водата" е с рецептата за пайпинг джел, която е дадена по-напред в темата (не помня кой я беше пуснал, но е лесна и сполучлива Hug). Пясъкът е натрошени бисквити - не се наложи да ги лепя по никакъв начин, просто притиснах върху моделиращата маса, тя беше малко лепкава и стана идеално. Камъчетата са готови шоколадови камъчета, купени са от щанда за бонбонки в Принсес Аутлет (такива щандове за бонбони има в повечето молове, продават всякакви желирани и шоколадови бонбонки насипно).

Последна редакция: сб, 27 юни 2009, 15:51 от hedra

# 314
  • Мнения: 559
hedra -Няма торта ,поне аз  не виждам!? АААА,сега се вижда!Чудесна е. Peace

И аз да се отчета...

Последна редакция: сб, 27 юни 2009, 17:42 от antoan2006

Общи условия

Активация на акаунт