Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 85

  • 42 769
  • 364
  •   1
Отговори
# 315
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Ето я и моята тортичка за 10-тия РД на сина ми:


Благодарности за идеите от темата - "водата" е с рецептата за пайпинг джел, която е дадена по-напред в темата (не помня кой я беше пуснал, но е лесна и сполучлива Hug). Пясъкът е натрошени бисквити - не се наложи да ги лепя по никакъв начин, просто притиснах върху моделиращата маса, тя беше малко лепкава и стана идеално. Камъчетата са готови шоколадови камъчета, купени са от щанда за бонбонки в Принсес Аутлет (такива щандове за бонбони има в повечето молове, продават всякакви желирани и шоколадови бонбонки насипно).

# 316
  • Мнения: 1 461
Доня Коприва аз бих ти препоръчала Упадъчна шоколадова трюфел торта на Котка         http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=277088.30
 и шоколадов мус на Олимпия (Скарлет) от тортената библиотека  Peace

# 317
  • Мнения: 686
Отдавна не съм се включвала в тази тема.Ето една торта "Море" от мен.Фигурките са от марципан Варна,а палмите са от пурички,морето е от оцветени кокосови стърготини,единствено куклите са пластмасови,но дрехите и опашките им се ядат Wink







Имам един въпрос:има ли магазин за онлайн поръчка на сладкарски бои?

# 318
  • Мнения: 212
sisi7510 права съм, технологията ти е същата като на pina  Mr. Green  Единствено ме вълнува, твоята подложка каква е? Защото pina  работеше на някаква мраморна плоча ... поне така помня, че е казвала .... а това на което ти работиш е нещо съвсем различно ... Вие двете може и да се познавата ... И двете сте във Варна  Mr. Green
Мен не ме бива на тази техника  Rolling Eyes  ама пак ще я боря  Wink  Но искрено ти се възхищавам на розите  Hug

                          newsm53 хвана ме,преди и аз ги правех на мраморна плоча,но вече мога направо на мушамата на масата   newsm44 ,а това което се вижда, черната подложка, е само за фон на снимките,нямаше кой да снима докато работя  Wink

# 319
  • Мнения: 212
тази торта я правих преди малко,за една позната,хареса си две различни торти от каталога на КАРДАСИС,и трябваше да ги съчетая някак. Дали ще и хареса така,как мислите? Ще я вземе след 2 часа,така че има време за малко корекция                      

Последна редакция: пн, 28 сеп 2009, 12:50 от sisi7510

# 320
  • Мнения: 419
Момичета, не съм от темата, но т.к.  аз днес правих торта - студената желирана на Рая- реших само да се включа, за да ви изкажа , моите възхищения към вас и вашите умения, защото хич не ви е лесна работата. Аз една уж на глед елементарна торта, докато я направя, се съсипах, пък камо ли , ако трябваше нещо по-засукано да сътворя ooooh!. Ех, стана, да ,но не ми беше лесно  Whistling Съжалявам само, че живея далече, в чужбина, иначе щях да съм ви клиентка по различните житейски поводи  Grinning Да сте живи и здрави всички и все така да майсторите такива бих казала направо произведения на изкуството Peace

# 321
  • Мнения: 202
Здравейте,момичета.Нямам напоследък време и желание да правя нещо,но ви следя.Почнах да си пиша на един лист за всяка торта да кажа по нещо хубаво,но май ще ми стрябва цяла страница. Laughing
И все пак,колкото мога.Рая,торти на ниво,както винаги.Цветето побоядисвала ли си го пак с нещо или е от снимката.Дидосиа,чудна къща,мерак ми е и на мен някога да направя такава.Сиси7510,тортите ти са чудни,а последната няма как да не я харесат.Мари,аз нали съм фенка на зеленото...Много нежна торта.Албенче,сватбената торта ми спря дъха...И само как е загладена сметаната.....Радина,шарките на втората торта как се постигат?Много ми хареса.Ванче,микитата са много сладки,а за Бубките.... PeaceКъм теб въпроси: Какви са тия блатове за френска селска торта и направи ли желиран борд /чета предизвикателствата/ И още един въпрос...Защо,аджеба,пак пропусна МОЯТА торта,след цялото ми потене над туй шоколадово тесто???ААааааааааааааааааа????? #2gunfireМомичета,как работите с Варната,аз го правя 2 пъти,едва мога топчица да направя,камо ли фигурки.Ми то става много меко за секунди... Rolling Eyes
Ето и от мен едни кексчета за една бебка.Първо:Направих украсата за половин час.Т.е. без желание и набързо.Второ:станаха клисави.Украсата е от ММФ и Варна.Лек ден на всички и успехи.
Доня Коприва,успех с първата поръчка.Хайде,на хаир да е... Mr. Green

# 322
  • Мнения: 681
Най-накрая направих първата си торта!!! Снимки обаче утре че в момента съм много заета, само скокнах да попитам къде да държа кофата с ГММ? Пише на хладно място ама мисля че някои беше казвал че не е хубаво в хладилник, а навън вече е доста топло та се чудя какво да правя.

# 323
  • Мнения: 634
Отцъствам ,по уважителни причини ,ще си покажа бележка . PeaceМайтапя се ,работя като луда ,но си давам 20 мин. почивка и сядам да ви ви се отчета за моята работа.
Искам да похваля всички правили торти ,без да изброявам ,защото със сигурност ще пропусна някой Hug  chef  chef
Етоя и извинителната бележка
.jpg[/img]
Редактирах се понеже съм качила една торта два пъти ,за което се извинявам.Искам да благодаря на Пепи за идеята ,която ми даде за направо.ата на чантата  bouquet
Момичета отивам да започвам нови четири торти,които са за утре Peace

Последна редакция: сб, 27 юни 2009, 19:33 от Албена

# 324
  • Мнения: 157
ще си покажа торти4ката ,а по -късно ще разгледам назад.Много зор видях,малката е с 39º,с една ръка я гушках ,с другата украсявах..не стана това което замислих,но ...дано я харесат Sad
и снимките ужасни  ooooh!
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=351093&pid=13186777

# 325
  • Мнения: 634
Нещо не ми излиза една торта..Най после.
Патривани Hug Hug HugЩе я харесат сигурна съм

# 326
  • Мнения: 3 861
леле Албенче...думи нямам
Тортите ти както винаги са на ниво, безупречни!

А ти си фабрика за торти бе...показваш 4 и отиваш да правиш още 4....и то за утре...

Още ми е в главата рекорда ти от 20 торти за 1 ден, нали така беше...

откъде тази енергия???

# 327
  • Мнения: 1 965
color=red]Към теб въпроси[/color]: Какви са тия блатове за френска селска торта и направи ли желиран борд /чета предизвикателствата/ И още един въпрос...Защо,аджеба,пак пропусна МОЯТА торта,след цялото ми потене над туй шоколадово тесто???ААааааааааааааааааа????? #2gunfire
Първо: абсолютно се признавам за виновна. Нинджата съм я пропуснала.....Не съм я видяла....  Shocked . Иначе е много добре изпъната. Трансферчето също е добро. Останалото съм ти го казала на ЛС.  Wink . Не се притеснявай че ме тормозиш. Винаги отговарям на съобщенията, дори и да не мога да помогна, пак връщам отговор. Ако мога да помогна - правя го.
Бибите не мога да ги пропусна - много са идейни и ефектни!!!  Grinning За Френската селска/Медовик ще ти отговоря на ЛС.

ПИТАНКА?!?!
Моят син, за поредна година ме срази с желанието си за торта.... Иска ТИТАНИК. Цитирам: "Ама не рисуван и не фигурка отгоре. Искам тортата да е кораб. И вътре да има много ягоди.....   Confused"
Айде, сега, кажете ми.... тая гемия..... с тая тясна основа.... как да я накарам да стои изправена.
Извадих и принтирах милион снимки на кораба..... и какво от това???? Май ще се наложи да правя "американски тип торта". Суха и кексова.... Обаче ягодите как да ги накарам да не сиропират......  Идеи??? Предложения???? Съвети???? Пистолет на заем да ми даде някой???

Накрая ще му направя една торта САМО океан..... пък да си търси Титаник-а на дъното.   Rolling Eyes
 

Последна редакция: сб, 27 юни 2009, 20:35 от van444eto

# 328
  • София
  • Мнения: 413
Момичета почерпете се за мое здраве! Днес порастнах с още една годинка!





И за да не е само сладко, ето и нещо соленичко!

# 329
  • Мнения: 2 708
Албенка, включвам се да ти кажа, че и аз искам такава ЧАНТА.  HugМного е фенска  Wink

Ванче, Ванчеееееееее и твойта не е лесна. Буболечки ще правиш, аааааа hahaha hahaha hahaha между другото мен много ми харесаха буболечките, ама много трева беше натуряла наоколо та ми се губеха из нея. Сам саминки, дето бяха в албума ти, много си ги харесах. Wink За плетенето, като прочетох, че 3 часа си плела............  ooooh! Аз правилно не се захващам с кошници.
Това за Кораба, не може ли да имаш все едно основа една не много висока торта, която да е синя - правоъгълна и рязрязана по диагонал или както решиш, ама скосено да е направен после разреза така че все едно кила или там както се казва дъното на кораба да си "легне все едно в това море и то да подпира кораба. Ама не зная дали може изобщо да стане и дали ме разбра, ама като рече "брейн сторминг" да правим и аз толкоз измислих. Peace

Леелеееееееееееее Дидкаааааааааа докато си напиша мойте писания кво си ни показалаааааааааааа, евала бе жена. Да си жива и здрава. И цветовете какви са свежи......Ама ква торта си си направила само. Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт