Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 85

  • 42 770
  • 364
  •   1
Отговори
# 345
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Добър вечер и от мен!
...
natalyna -Фондана който правя за моите твърди части съхне за часове,и не се влияе от течността на боите.Ако искаш ще ти пиша да опиташ тази вечер да направиш нова дъга и утре като я сложиш на тортата да я боядисаш на момента?!
...

Antoan 2006, благодаря за предложението  Hug - ще се радвам да споделиш рецептата (предполагам и други се интересуват).  bouquet Цялата работа обаче е, че за да направя дъгата трябва да нарисувам с боя разтворена в алкохол едва след като вече е изрязана и изсъхнала. А това размеква какъвто и да е фондан... Просто май трябваше да започна приготовленията по-отрано. Ще видим - още не съм се отказала де.

Момичета сега се сетих нещо, което отдавна искам да споделя за хладилниците. Мисля, че Ани (Тандури) беше писала преди време, че в хладилник с функция No Frost няма конденз. Вярно е това - аз имам такъв от няколко години вече и наистина никакъв конденз с което и да е от покритията. Видях разликата, когато нямах място в моя и сложих преди време една торта в хладилника на свеки - беше отгоре цялата на капчици. Така че ако възнамерявате да си купувате нов хладилник, не се замисляйте а търсете No Frost. Надявам се да не го приемате за реклама, просто споделям. Heart Eyes Между другото - Ани, блогът ти е страхотен, всичко е много красиво и направено с вкус. МНого ми харесаха скрапбукинг нещата ти!  bouquet

Още нещо. Направих подобрение на млечния марципан, защото иначе ставаше, че ако не се уцели количеството захар и се сложи малко повече, тестото бързо твърдне и става като гумено. Вече на 3 пъти слагам вместо вода 1препълнена лъжица (може и 2 равни) глюкоза. покритието става много по-добре. Пак отива освен сухото и кондензираното мляко и малко захар, но не е много сладко и е много вкусно. Важното е също да се остави в началото леко лепкав и да се сложи в хладилника поне няколко часа. После се размеква в МВ и се доомесва с боите и още захар колкото е необходимо.

Лек ден на всички - аз отива да довършвам торта и да намажа покрива с шоколад!  bouquet

stasi_76, да е жива и здрава дъщеричката ти! Честит рожден ден и желая и весело и безгрижно детство! newsm59

# 346
  • София
  • Мнения: 315
Здравейте момичета!Искам да попитам,дали някоя от Вас е ползвала кремчетата на Д-р Йоткер,които са за торти и сладкиши.Мисля да спретна една  торта с готови блатове и вместо да правя домашен крем,да сложа от тези кремчета.На опаковката пише,че се прави с 250ml мляко и е достатъчна за 1 торта ThinkingДали са вкусни и наистина ли стига за цяла торта(за м/у блатовете)?

# 347
  • Мнения: 1 491
ninon преди да започна да правя торти, използвах точно тези кремчета на Йоткер. Много са вкусни, но едно пакетче със сигурност няма да ти стигне за една торта (поне на мене не ми стигаше). Успех с тортата  Peace

# 348
  • София
  • Мнения: 315
violetblue много благодаря за бързия отговор  bouquetИскам да попитам дали трябва да сиропирам блатовете?Миналата седмица правих тортата с домашен крем и сиропирах блатовете(за последния не ми стигна сироп и го оставих така Whistling)В резултата на това тортата стана много мокра,като и последния блат си беше напоен.явно не е трябвало да сиропирам newsm78.Как стоят нещата с тези кремчета дали ако не сиропирам блатовете ще си дръпнат от кремчето?Извинявам се за дългия пост,но този път искам да се справя безупречно Simple Smile

# 349
  • Мнения: 1 173
ДидкеЧРД - много здраве и щастие и все така с желание за красиви торти   bouquet
. Тортата е много хубава - свежа !


 Не е това което трябваше да е , но както винаги времето ме притисна.

# 350
  • Мнения: 559
Добро утро дами!

ninon -Ще ти пиша и аз за моите наблюдения.Тези блатове-готовите които са кръгли с по три платки вътре в пластмасова кутия и запечатани с хартиено фолио от едната страна според мен Не се нуждаят от сиропиране.Те са нещо подобно на платките на Севън дейс продуктите и макар когато работиш с тях да изглеждат чупливи и твърди-на тортата са си пухкави и меки без сироп!
Другите които са правоъгълни и по-тънички като на Роял кейк и са пакетирани в квадратен найлонов плик са по-твърди и на тях без сироп им стои твърда вътрешността и това е.Ако купиш конкретни блатове или платки и ни ги покажеш-ще е най удачно да те посъветваме преди да ги почнеш.За кремовете аз те съветвам да направиш следното-вземи си една сметана сладкарска.Раздели я на три части.В едната сложи едно черно своге-разтопено на МВ,а в другото една бяла милка.Може и плодове но малко.В черния банани ,в белият -ягоди.Така и без желатин ще имаш торта по-вкусна и естествена в съставките си от кремовете които са готови.Третата част от сметаната използвай за украса.Успех!

natalyna -Радвам се,че сподели моето мнение за хладилниците.Фондана който правя е само от желатин и пудра захар.За точене(ако се налага)-малко нишесте.Много бързо стяга и трябва да се работи бързо.Но ако е само за дъгата-опитай го и го остави за 3 часа.Бяло е на цвят.Като го сложиш върху тортата си го боядисай.Няма да се размекне.Но естествено да стои на хладно.Дано да се получи.Стискам палци.

stasi_76 -Давай тортите момиче...Тука да ги видим!Да ти е жива и здрава дъщеричката.Само здраве и радост ви желая и да расте умна и добра. Hug

raya_рая -Ах,някой мъж ще намаже цици!Дано жена му да не се засегне.(шега) Party

Дидка-Честит празник!    bouquet

# 351
  • София
  • Мнения: 315
antoan2006 Благодаря за съвета bouquet Блатовете ми са от кръглите.Срахотни сте Hug

# 352
  • Мнения: 559
Цитат
Блатовете ми са от кръглите

Значи не сиропирай!ОК?
Стискам ти палци наистина. Hug

# 353
  • София
  • Мнения: 315
ОК.Благодаря  bouquet

# 354
  • Мнения: 3 861
Стаси, честит празник!!!
На дъщеря ти пожелавам весело и безгрижно детство, а не теб яка гърбина да и го осигуриш Laughing
Хайде сега НАЗДРАВЕ!!!  bouquet

# 355
  • Мнения: 208
Ванче, хич не се предавай първо тоя кораб не стои на ръбче. Ако ще ти е по-удобно прави като мен. Слагам един пласт от екструдирания стиропласт (синия за изолации) 2 см. вместо подложка и после тази подложка я обличам заедно с тортата - ще издържи със сигурност а и е лесно да се скоси с макетно ножче

# 356
  • София
  • Мнения: 178
Дидка, Честит рожден ден и от мен, миличка!!! Да си жива и здрава и истински щастлива!!!
Честит празник и всичко най-, най- и на всички останали (и мами, и дечурлига), които са празнували през последната седмица. Не ми остана време да се включа по-напред в темата, но сте показали невероятни торти! Толкова красиви и толкова много! Не искам да ви споменавам поименно, че ще стана безкраен постът. На всички едно огромно БРАВО!!!
Ани (Tandoori), поздравления за блога. Видях невероятни неща! Да знаеш, че съм ти фенка!
Тази седмица и аз се отчетох с две торти, но още не съм ги качила. Надявам се да ви ги покажа в най-скоро време.

Последна редакция: нд, 28 юни 2009, 15:03 от bubolinkata

# 357
  • Мнения: 1 173
Антоан  жена му  е в България и той "ергенува"  Laughing Mr. Green . Иначе никой не е намазал от "циците" - яли са купен чийзкейк ( той щял да си я пази да я показвал на "този на онзи "  ooooh! Joy
Ванче ха сега де ...не мислиш сериозно да се отказваш от Титаник. С купени блатове и толкова много мус едва ли ще издържи . В книжките на Деби Браун има как се прави пиратски кораб ...на този принцип би могла и Титаник да спретнеш ,но с малко по-стабилни блатове ( Татяна например -хем вкусно ,хем стабилно)                                                             

# 358
  • Мнения: 202
Райче,егати изпънатото тяло....Направо ми създаде комплекси....Блазе му на тоя мъж...  bouquet

# 359
  • Мнения: 3 861
такааааа....Ванче, слушай сега, както забелязваш бая народ сме се наредили и чакаме Титаник-а.
Неможеш дасе отказваш. За  народа около теб, познати и непознати правиш чудеса, а за сина ти...фотодекорация. Хм, това дори и аз го мога... hahaha

Я запретвай ръкави и изненадай детето както само ти можеш... Simple Smile

...мислиш ли, че ми беше лесно да правя лисичка впрегната да тегли каручка и то с една единствена торта стаж зад гърба си..., но Калоян се тръшна и аз запретнах ръкави...даже си я позна детето

майтапа настрана, но съм сигурна, че би направила страхотен Титаник Hug

Рая, искам и аз такива цици! Стегнати и преливащи!  Crossing Arms Crazy
Чудесна торта.

Антоан, юбилейната торта е много елегантна
  Peace


Тандури, много ми хареса блогът ти! Много стил, поздравления!!!


Наталина, чакам с нетърпение да видя дъгата  Simple Smile

Аз пак съм в размишления за онази, поръчковата торта...
Ако някой иска да размишлява с мен, моля да заповяда
Мацката е метеоролог и си пада по урагани и искам да и направя това, но без фотодекорация



та...чудя се дали със оцветена сметана да мажа или да си направя покритие,чаршаф между синьо и зелено и отгоре да завъртя урагана с оцветен бял шоколадов крем...

Имате ли идея???
Тортата трябва да е много шоколадова...

засега си мисля за Трюфел или онази шоколадова работа на Котка, която ми препоръчахте преди 1-2 страници, но с по 1 тънък отгоре и отдолу блат... newsm78

Искам да и направя много вкусна и ураганна торта Crazy

Общи условия

Активация на акаунт