Постоянно безпокойство, страхове, депресия

  • 273 680
  • 145
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 10
silena79 , удивително е с какво огромно количество медикаменти си експериментирала през последните 4 години!!! Аз не бих подложила организма си на подобно изпитание, но очевидно при всяка от нас депресията протича различно - и като симптоми, и като продължителност, и като интензитет. Също като angel? и аз предпочитам хомеопатията и продуктите на билкова основа, но всичко е строго индивидуално. През годините съм опитвала лечение с някои АД, но след като разбрах, че ефекта от тях е временен, се отказах и започнах да търся алтернативни решения. За момента съм успяла да постигна баланс и спокойствие до известна степен.

# 136
  • Мнения: 1 893
Silena,  колко дни пиеш Стимулотона и Едронакса?

# 137
  • Мнения: 0
34 дни ги пия и се влоших повече от преди!

# 138
  • Мнения: 3
Silena79, както вече писах, и аз съм пробвала повечето от изброените от теб лекарства. За себе си взех такова решение, ако от първото хапче се почувствам зле, направо зарязвам това лекарство. Не гарантирам, че това е правилен подход, но поне е логично, че ако един АД ще ти помага, няма да те мъчи още от първия път. Аз лично не вярвам, че ако едно лекарство те побърква 20 дни, изведнъж от 21-вия ще започне да ти действа добре. За съжаление стигнах дотам, че си направих списък с лекарствата, които вече съм пробвала и никога повече няма да пробвам. Според мен трябва да продължиш да търсиш "твоето лекарство". Все ще има някое, което да ти помогне да се закрепиш.

Да, би било добре да се лекуваме с билки или с по-леки неща. Но когато си на дъното ти трябва спешна помощ. В това отношение билките не стават. За съжаление го изпитах на собствен гръб. Ако депресията е сериозна, няма какво да се залъгваме с мента, глог и валеряна. Едва като се закрепиш, можеш да помислиш за по-леки неща.

Освен лекарствата има и други начини, по които можеш да си помогнеш. Опитай да отстраниш колкото се може повече от нещата, които те разстройват. Например, аз не понасям големи събирания на хора и избягвам такива места. Също не понасям силни звуци. От друга страна можеш да правиш неща, които ти харесват. Опитай да намериш всеки ден няколко минути за себе си. Сигурно имаш някакво хоби или нещо, което те радва. Излизай колкото се може по-често на слънце. Сега дърветата цъвтят, помириши ги. Ако имаш възможност спортувай или просто работи в градината. Купи си нещо дребно, което ти харесва. Лакирай си ноктите, гримирай се. Такива дребни неща повдигат самочувствието.  И най-важното, не се предавай! Много сме в този кюп!

# 139
  • Мнения: 0
Никой не ми вярва,колко съм зле не мога да изляза замаява ме и имам чуството,че ще падна(това е през целия ден) писна ми,а обичам много разходките!Аз като жена никога не се изоставям винаги се гримирам,лакирвам и т.н!Но откакто дойдох в друг град и ми ги няма приятелите ми е много трудно,а в стара загора са много студени хората и не мога да си намеря приятели,отделно и мъжа ми не ми позволява!Мога да кажа ,че имам само познати,което не ме задоволява и аз по принцип сам много весел човек,бях душата на компанията преди,но сега сам по сериозен човек!Много ми се иска да имам приятели с които да се събираме в компания и да ни е весело!Да споделяме и добро и лошо!

# 140
  • Мнения: 1 893
Silena, няма смисъл да продължаваш с тези лекарства. Повече от ясно е, че не действат. Отивай при друг лркар и той ще ти ги смени. Но не се надявай, че като мине повече време, ще подействат. Това няма да стане. Аз още на 2-3 ден усещам кое хапче ми действа добре и кое зле. Повярвай ми, защото съм сменила много повече АД от теб. Аз съм с ПР вече 13 години Sad.

# 141
  • София
  • Мнения: 493
Започват да действат след 20-тия ден, но ефектът става стабилен и траен след 3-тия месец. При мен нещата се оправиха след 4-тия.

# 142
  • Мнения: 0
То вече няма при кого да отида,аз ги обиколих!

# 143
  • Мнения: 1 893
 Все пак има някой, който е бил по- внимателен и те е изслушвал. Върни се при него, обясни му всичко, изброй всички АД, които си пила и го помоли да ти изпише нов. Има още варианти. Аз ти писах, че смених всички, дори ги повторих и накрая ми подейства Велаксин.

# 144
  • Мнения: 3
И аз вече писах, че съм на Велаксин. Това е единственото, което горе-долу ми понася и има някакъв ефект. Не е това, което искам, но поне леко се позакрепих. То си зависи и от симптомите. Аз нямам замайване или сърцебиене. Или пък страх от излизане. Но пък замайването може да се дължи на лекарствата, които пиеш. И аз мисля, че трябва да се върнеш при (по твоя преценка) най-добрия от лекарите, при които си била. Обясни отново ситуацията и помоли за ново лекарство. В никакъв случай не се лекувай сама и не се отказвай.

# 145
  • Мнения: 0
Велаксин не са ми изписвали досега трябва да попитам за него!Да се преповторя,че ми се маи много главата през целия ден и ми се подкосяват краката и забравям на моменти.Това ми са симптомите толкова ли са сложни има толкова по сериозни болести и ги оправят,а за мен лек няма досега!

Общи условия

Активация на акаунт