ЯНУАРКИ 2010 за ФМ се стягат ......(7)

  • 10 466
  • 300
  •   1
Отговори
# 270
  • Варна
  • Мнения: 407
И аз пия Дуфастон и лекаря ми каза да го пия до към 16 г.с. Със сина ми също го пиех някъде до тогава, не съм имала никакви проблеми. Колкото до коремчето, на мен определено вече ми личи. Този път ми пролича по-рано, със сина ми започна леко да ми личи чак в 4-я месец. Хайде, който направи албум, ще гледаме коремчета  Grinning
За килограмите, аз съм отслабнала, онзи ден на консултацията кантара показа 46 кг, което за мен е невероятно, дори да съм отслабнала. Малко преди това се теглих и бях 49 кг. Акушерката ми даде през цялата бременност да напълнея 11 кг. Дано не станат много повече  Laughing
За памперсите, от една страна ми харесва идеята за опазване на околната среда, но не мисля че специално за мен ще е много удачно ползването на пелени за многократна употреба. Затова ще ползвам обикновени памперси. Да стигнем до там де  Grinning
Аз мислех другата седмица да си взема болничен, че нали имам контракции, да си полежа малко у нас. Но вчера шефа ни изненада неприятно, като каза че влиза в болница, с пневмония е. И няма как, ще трябва да съм на работа да му движа нещата. Поне откакто започнах да пия магнезия, контракциите ми почнаха да намаляват, дано съвсем да спрат.
За покупките, мисля да почна да пазарувам като вляза поне в петия месец, ако не и по-нататък. Нямаме бърза работа.
Лек ден на всички!!!

# 271
  • Мнения: 5
Момичета от Дуфастона не ви ли се гади?
Е то как ,ще разбереш от какво ти се гади.Аз се притеснявам да не би да го  пия по дълго от колкото трябва ,защото и аз съм го чула това за 12-та седмица аз другата седмица влизам в 12-та ,а на доктор съм чак на 13..07 със сигурност ,ще съм я подминала а доки нищо не ми каза за спиране само каза продължи си го както го взимаш досега.

# 272
  • Мнения: 373
Момичета, да ви потитам някоя от вас да я болят зъбите, или да има някакви зъбни проблеми?  Cry

# 273
  • София
  • Мнения: 2 245
Не ме болят зъбите, но венците ми кървят. Аз и без това съм с парадонтоза... мия се с Пародонтакс и се надявам да се оправи положението.

# 274
  • Мнения: 81
Оффф отиван да си взема резултатите... Rolling Eyes Praynig

# 275
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 489
Аз също съм на Дуфастон. Мислех, че ми се гади от него, но не мога да съм сигурна. Пия го 2 по 1 и ще го продължавам до 16 г.с.

# 276
  • Мнения: 57
Момичета вече съм без гипс, но болката си я има. Embarassed
Аз карам цветна бременнос.
Бях се паникюсъла, но било на-празно.
Додеми и аз веднага вчера отидох на доктор и той каза че нищо му няма на бебето.
Не че му разбирам, но какво значи цветна бременност, колко дена върви?
И нък не ми капи много, но все пак "било наследсвтено"
Майка ми е изкара ла три такива бременности.
Опасна лие?

убликувана от: shoppy-мими
Вмъкни Цитат
Оффф отиван да си взема резултатите... Rolling Eyes Praynig

Стискам палци всичко да е наред

# 277
  • Мнения: 63
Здравейте и от мен.На мен ми се гади от пастата за зъби и всяка сутрин повръщам.Голяма гадост е.На мен също ми кървят венците.Дуфастона го спрях,защото и от него ми се повръщаше.На преглед съм на 6.07 и доктора сигурно ще ме бие,ама като съм на работа не върви да повръщам наляво и надясно.Да ми беше дал болничен.Иначе се чувствам много добре и имам много енергия.По едно време се бях уплашила от себе си.Постоянно се чувствах уморена .Сега веч(е успявам да си свърша всичко.
За апетита още си го нямам.Отслабнала съм 3 кг и все така не ми се яде .

# 278
  • София
  • Мнения: 56
Здравейте, момичета!
За дуфастона и аз го пия по 2х1 на ден, но не знам до кога ще го пия, доки още не ми е казала. А за гаденето то не се знае от какво е дали от дуфастона или по принцип. Зъбите не ме болят, но венците ми кървят много напоследък и мойта зъболекарка ми каза да жабуркам отвара от смрадлика, но още не съм пробвала та не знам дали има ефект.

# 279
  • Мнения: 9 488
Дуфастона го спрях на 10-ия ден от приема, по съвет на 2-ма гинеколога.

За венците-вземете си Сандрин /билков р-р/ във всяка аптека го има:
http://www.framar.bg/%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%B8%D0%BD-pid18001363.html

А за паста за зъби-верно малко скъпичка е, но пък е мн добра-сенсодин Peace Имат и за чувствителни зъби-minana пробвай я Peace

Аз трети ден пропускам драйфането сутрин, но пък за сметка на това по цял ден ми е лошо и ми се повръща, а не мога Sick особено следобед е ад ooooh!
Мъжо за капак е с гнойна ангина Confused

# 280
  • Мнения: 3 453
Иве,
благодаря за подробната информация, относно пелените за многократна употреба! Hug И преди съм чела за ЕБХ, заинтригува ме още тогава. Сигурно ще се спрем на този метод, но след 6м. Дай, Боже до там да стигнем. Praynig
Чудесна приказка, благодаря, че я сподели! Забавлявах се със Скришковците, определено имаш талант. Пускай по-често линкове на твои неща, с удоволствие ще ги чета. Hug

Fallen_91 ,
дано по-бързо отмине болката. За "цветната бременност" - няма такова медицинско понятие. Също няма и нормално кървене по време на бременност. Всяко такова е признак за някакъв проблем и е важно да се обърне внимание. Аз бих потърсила второ мнение.
Почивай повече. Добре е да лежиш поне няколко дни, докато кървенето спре. Дано всичко бъде наред! Peace

Ред,
неприятна е ситуацията при теб. Опитай да намериш начин да се самоосигуряваш, ако се наложи. Все пак, по-важно е бебето, останалото са подробности.  Hug

Не би трябвало да ви се гади от Дуфастон-а. Познавам доста момичета, приемали медикамента, аз самата съм го приемала поне 4 м. Никой не се е оплаквал от подобен проблем.
Нищо не съм купувала, няма и да го направя скоро сигурно.

# 281
  • Мнения: 579
оффф,на мен и от фолиевата киселина ми се гади и сега ме е яд,че си купих от сладникавата,а не от нормалната. Sick
И с килограмите съм зле-дотук съм свалила 3,но май вече започвам да си ги наваксвам.
За цветната бременност-майка ми има позната,която е имала 5 такива  #Crazy
А това по време на цветна бременност какво е точно,защото все пак не може да е менструация?

# 282
  • Мнения: 3 675
Не знам дали посещавате съседния форум - Готварски рецепти, но моля избягвайте темата със снимките, защото килцата ще ви дойдат в повече. yes
Понеже мама Цоци се подвизава там редовно, мога само да я поздравя за това, че има време за готвене. PeaceТа въпросът ми е, вие приготвяте ли ястия, съобразени с бременноста?Имам предвид повече бобови, със зеленчуци, с месо и т.н. какво ядете и какво избягвате?Аз лично съм забелязала, че от пържени патладжани и тиквички ми става супер зле на стомаха.Напоследък все залитам на зелен фасул и прясно зеле.
Според мен не е нормално да ви се гади от ФК.Вие и за пелени вече говорите, аз не съм се замисляла по този въпрос, но ние май ще сме с памперси. Mr. Green

# 283
  • Мнения: 579
не е нормално,пнеже се набутах-то не е само фолиева киселина,а е с някакъв гаден подследител.
аз не готвя,никаква храна не понасям,само плодове и тестени закуски.Детето го водя всеки ден при майка да го храни  Embarassed Мъжът ми си стои гладен или ходи навън да яде.

# 284
  • Мнения: 3 675
Не знам вие каква ФМ пиете, но аз пия само на Биомеда - http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://www.biomeda.biz/upl … 6hl%3Dbg%26um%3D1 и не съм имала никакви проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт