Коте?

  • 2 731
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 111
Ние имаме 3 котета и живеем в голям апартамент. Ваксинирам си ги, спазвам хигиена, в началото няма да ги допускам до бебешката стая и се надявам всичко да е наред, както при много други семейства с деца и котки. Гледам си ги от 3 години, няма сега да ги захвърля я Simple Smile
Но конкретно по въпроса - консултация с ветеринаря и педиатъра ще ти помогне най-много!

# 16
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Ние имаме коте от преди да се роди дъщеря ми. Единствено в началото наблюдавах за алергични реакции. Друго не виждам какво може да му стане на детето. За да няма болести - ветеринар и ваксини Peace Играят си и малката много се забавлява с нея

# 17
  • Мнения: 9 973
аз също бех взела коте,но нямам условия

# 18
  • Мнения: 9 814
#Crazy Толкоз глупости само на 2 страници как ги събрахте ?  ooooh! Поне се посмях с първото кафе.  Whistling

Би ли уточнила?

# 19
  • София
  • Мнения: 1 890
Лекар ми е казвал, че трябва да стане поне на 3 годинки детето, за да не се провокират алергиите.

 
Другото - повечето от ветеринарите не препоръчват даването на гранули, защото котките (особено мъжките) често имат проблеми с бъбреците и започва да им мирише урината.
 
  За токсоплазмозата, хормоналните инжекции 2 пъти годишно  ooooh! , даването на шампоан  newsm78 на улична котка ??? (щото, извинявайте, ама всяка една котка, която хайманосва навън, за мен е такава) - няма да коментирам.
  Има и 2 компетентни мнения, те си знаят кои са.  Simple Smile Радвам се, че има и хора, които наистина знаят как да се грижат за животинките си.   bouquet
 
 

# 20
  • София
  • Мнения: 3 064
Доказано е, че децата, които растат с животни, проявяват алергии по-рядко.
Аз самата съм расла с котки, живеещи на двора и вкъщи и никога не съм имала проблеми, свързани с тях.
Никога не са ваксинирани, обезпаразитявани, къпани.
Те са си достатъчно чисти животни.
В момента не гледаме котка, защото ми е жал за котка в апартамент, която не може да излиза, но имаме куче.

# 21
  • Мнения: 6 274
Ние имаме котка вкъщи, но тя никога не е била навън, ваксинирана е, обезпаразитена и не знам доколко мога да сравня двата случая.
Но, като цяло съм ЗА детето да расте с животно край себе си.
Мисля, че ако хигиената е на ниво, проблеми няма да имате.
  Peace

# 22
  • Мнения: 3 675
Моя приятелка има котарак като Ан Мари, цял тигър направо.Отгледа като от малко котенце, беше го намерила на етажната площадка.Тя има детенце на 1 годинка и нещо, но котаракът не прави проблем, дори бяга от детето.Единствено трябва да се внимава, ако пуска много косми и от там може да се появи алергия.Мисля, че има разлика между котка гледана в апартамент и такава в двор.

# 23
  • Мнения: 534





Котето не хайманосва на вън-на улицата!В двора е !Да не говоря ,че в по-голямата част от времето е на терасата пред входната врата,ако сме на вън е по край нас.

# 24
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
То ако детето се окаже алергично,каквото и да правиш алергията ще се прояви Wink.
така е Peace
Все пак ще го гледаш на двора, не вкъщи  Hug

# 25
  • Мнения: 2
ако детето не е предразположено към алергии и не проявява такива не би имало проблем котето да живее и вътре. Но наистина е важно да се ваксинира и обезпаразити - освен токсоплазмоза, котетата могат да заразят детето и с хламидии и т.н., та от тази гледна точка едно ваксинирано и чистичко коте е по-добре да няма контакти с улични котки (на които нищо не им пречи да прескочат в двора)

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Ако за животното са взети всички необходими мерки обезпаразитяване , ваксини няма проблеми според мен.

# 27
  • Мнения: 2 011
Не знам доколко коте,живеещо на двора,може да е с добра хигиена  Thinking

А относно алергиите - аз лично 16 год. живях с коте,в последните години от съвместния ни живот заедно със сестра ми развихме алергия към него.Доказана е с тестовете в кожно-венерически диспансер,при алерголог.Не вярвах,че ужасната кашлица,която се появи,е от котето,с което израснахме,но така си беше.Затова си мисля,че не е нужно да се тормозиш за алергия точно,може да се прояви по-късно,може по-рано,а може и никога...Хигиената май е по-важна в случая.

# 28
  • Мнения: 9
Аз от както се помня има котки покрай мен, предразположена съм към алергии, но към котки не съм проявявала. Сестра ми е вече над 30, никога към нищо не беше проявявала алергия, но вече близо половин година, не могат да и овладеят появилата се.
Така че , гледай си животинчето( според мен по - добре в къщи, за да няма контакт с улични котки), пък като се прояви нещо го пусни в двора или го подари на някой.

Общи условия

Активация на акаунт