И з р а е л >@< 41

  • 16 747
  • 293
  •   1
Отговори
# 15
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Съничка, в такава ситуация направо си се измъкнала с късмет  ooooh! Възстановявай се бързичко и леко да минава травмата  Hug
Мерси за почерпката   bouquet Ние напоследък сме на салати и сухоежбина....  Whistling Най-много да направя нещо леко като спагети, иначе не ме свърта около печката, а и в кухнята нямаме климатик и само вечер е поносимо да се задържам там  Confused

Плюшено мече, ти тези дни си рожденичка  Party  Какви са плановете за празника?  Flutter

Борянче, какво става с улпана? И най-вече да те питам - имате ли новини някакви от нотариуса?  mobilephone

Днес денят ми е с надолу главата - върхът беше една хлебарка, която претича пред мен  Sick Явно е дошло време за мадбир  Rolling Eyes
Много хора липсват напоследък в темата  Sad

# 16
  • Мнения: 232
Тук съм! LaughingАма,ми е едно уморено днес,хич не ми се пише!Хванах се да пълня басейна,и ме е страх да не прелее,че тогава ще стане страшно Mr. Green

Мента,какво е мадбир?Какво стана с картата,някакво развитие има ли?

Бубе,честита ти микровълнова!Имаш свеки за чудо и приказ LaughingЗаражда се голяма либоФ Mr. Green

suni4ka,жалко,че си на далеко,иначе щях да дойда да ти изям мекиците! Laughing



# 17
  • Мнения: 13
Здравейте! Малко да побутна темата...
Знаете ли , тези дни ме заля вълна от хора -поддръжници на Хитлер и съм на мнение ,че такова мислене трябва да бъде криминализирано....
Както в Франция ,Германия и т.н. е криминализирано отричането на Холокост !

Доброжелатели ме насочиха към едно клипче , което съдържа антихристиянски и и други гадни текстове автора на което претендира ,че са цитати от Талмуд.На мен лично не ми се вярва ,защото някой дори цитати противоречат на писанията в Старият  Завет....

Но искам да попитам в Талмуда наистина ли има наличието на такива текстове -антихристиянски и какво друго се почита освен Старият Завет като основоположно Писание ?

# 18
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Анди, защо ти е да се забъркваш с такива хора - пропити с омраза Sick Талмудът не им е причина да мразят, а го ползват само за оправдание  Rolling Eyes Мразещи хора могат само да те натоварват, те друга енергия не излъчват.

Талмудът е сборник от тълкувания (тълкуват Стария завет) - кое как трябва да се прави, напр. пише за женитбата как да се извърши. Обаче това е писано във ІІ век, а от тогава са публикували много други книги с тълкувания, които променят или отменят неща от Талмуд.
Талмуд не се учи от евреите и няма стойност на книга със заповеди. Нищо не стои над Танах (Стария завет) за евреите.
Ще ти спестя подробности, че има и два Талмуда и т.н. - това са неща, които учат хора, занимаващи с философия на юдаизма (което вкл. и силно религиозните евреи, разбира се), т.е. хора, които имат някакви знания и учат как се е развивало юдейското учение. Т.е. не е за всеки, каму ли за разни фашизиирани елементи, които и да нямаше евреи, пак щяха да ги мразят  Crazy

Мента,какво е мадбир?Какво стана с картата,някакво развитие има ли?

Наинка, мадбир е този обезпаразитител, който идва да пръска срещу насекоми (ивритската думичка ми е по-кратка и удобна  Blush).
Днес не съм се обаждала за картата, защото вчера ми се изчерпа енергията няколко часа по телефона  Sad Ментов твърди, че е имало някаква грешка в компютъра, нали все пак на всички студенти данните са в някаква система... Единствено, ако ми трябва да ползвам нещо в уни-то и ми кажат, че картата е със забранен достъп заради злоупотреба, тогава ще гледам как да оправя положението... Но днес нещо не ми е ден  Tired

Ти какъв басейн пълниш?

# 19
  • Мнения: 13
Мента не аз с тях се забърквам , а те с мен . Където се пише за нещо свързано с Израел и идват с думи на уста(пръсти) "къде си мръсна еврейко"... Определено  тея трябва да ги вкарват в лудница.
И все пак мит ли е това,че в Талмуда има антихристиянски текстове ?

# 20
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Аз се замислих какво означава антихристиянски и виж какво намерих: Най-силни антихристиянски настроения в християнска държава има в Германия и
ООН призна, че има християнофобия.

Първо, християните не се споменават в Талмуда, там се говори за друговерци по принцип. За тях не се говори с добро, но не забравяй, че тези писания датират от епоха, в която е имало риск евреите да приемат християнството, което е било равнозначно на това да се затрие изцяло народа. Идеята е била да се отделят и отдалечат евреите от друговерски влияния, а не да се вреди на друговерци.
Второ, Талмудът - такъв, какъвто е бил някога, вече не се намира; няма го.
Трето, самите сборници са написани на няколко езика (и то архаични варианти на езици) и преводът им на съвременен език е почти невъзможен. Те и тук, тези, които го учат, не могат да разберат някои текстове. За това вярвам, че при преводите се е спекулирало (защото са правени с цел злепоставяне), а най-вероятно и са добавени някакви елементи. Смешна история е за мен - тук не се цитира, Талмуд цитират определени хора с определени намерения, които обикновено и четат доста ограничен кръг от книги...


Нали знаеш израза "иди, доказвай, че нямаш сестра" - ако някой е убеден, че нещо съществува (в случая антихристиянски текстове), не можеш да му докажеш, че то не съществува. Логиката на доказателствата е такава, че можеш да докажеш само неща, които ги има, но не и такива, които ги няма  Peace Аз нямам нерви да разяснявам, честно. И на лични бях се впуснала в едни обяснения, после го отчетох като загубено време.  Tired Това изисква да търся информация, да чета допълнително статии, да превеждам на български - за какво? Всеки избира в какво да вярва, и дали да съди за другите според това дали са евреи, мюсюлмани, будисти или африканци - това си е негов проблем, даже не мога да му съчувствам.

# 21
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Суничка,бързо да се оправя ръката ти   PraynigПознавам я тая болка и аз в Бг карах ролери,но бих я изтърпяла само заради удоволствието да се попързалям  Grinning
Мента,нямаме отговор още от адвоката,но е получил документите.Когато е говорил с мъжо не е казал колко време ще отнеме всичко  Tired
Аз бях досега в Хайфа да се видя бившия шеф и приятелката му.Той е още в болница от 4 дни не могат да му свалят температурата а тя милата на хотел,че да му носи храна и да го посещава.Хотела и е 100 долара на вечер,но поне медицинските разходи ще ги покрие корабособственика,че ако чакахме на нашата американка щяхме да си умрем...Всички се качваме без здравни застраховки и в такива екстремни ситуации го ядем големия  Tired стиснатата американка не дава цент за нищо-ужасна е  Tired
Приятна вечер  Hug

# 22
  • Мнения: 13
Аз се замислих какво означава антихристиянски и виж какво намерих: Най-силни антихристиянски настроения в християнска държава има в Германия и
ООН призна, че има християнофобия.

Първо, християните не се споменават в Талмуда, там се говори за друговерци по принцип. За тях не се говори с добро, но не забравяй, че тези писания датират от епоха, в която е имало риск евреите да приемат християнството, което е било равнозначно на това да се затрие изцяло народа. Идеята е била да се отделят и отдалечат евреите от друговерски влияния, а не да се вреди на друговерци.
Второ, Талмудът - такъв, какъвто е бил някога, вече не се намира; няма го.
Трето, самите сборници са написани на няколко езика (и то архаични варианти на езици) и преводът им на съвременен език е почти невъзможен. Те и тук, тези, които го учат, не могат да разберат някои текстове. За това вярвам, че при преводите се е спекулирало (защото са правени с цел злепоставяне), а най-вероятно и са добавени някакви елементи. Смешна история е за мен - тук не се цитира, Талмуд цитират определени хора с определени намерения, които обикновено и четат доста ограничен кръг от книги...


Нали знаеш израза "иди, доказвай, че нямаш сестра" - ако някой е убеден, че нещо съществува (в случая антихристиянски текстове), не можеш да му докажеш, че то не съществува. Логиката на доказателствата е такава, че можеш да докажеш само неща, които ги има, но не и такива, които ги няма  Peace Аз нямам нерви да разяснявам, честно. И на лични бях се впуснала в едни обяснения, после го отчетох като загубено време.  Tired Това изисква да търся информация, да чета допълнително статии, да превеждам на български - за какво? Всеки избира в какво да вярва, и дали да съди за другите според това дали са евреи, мюсюлмани, будисти или африканци - това си е негов проблем, даже не мога да му съчувствам.

Мента благодаря ти ,че си отделила време да коментираш по въпроса ми , но последното нещо което ми е дошло на ум е да затормозя някой с него  Peace Просто тъй като не знам много в тази насока-питам без предварително да взимам някаква страна .  Позволих си тука да го напиша предвид ,че има хора които даже са и учили това...  Wink
http://www.vbox7.com/play:dbf4e77c а под антихристиянски имах в  предвид посочените като "цитати" в това гадно клипче Sick



# 23
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Анди,при нас VBOX зарежда страшно бавно,ще отнеме часове за да се зареди клипчето  Peace

# 24
  • Мнения: 490
    Здравейте, момичета и момчета  wavey
        Мен вече ме пуснаха упойки, глупости, 3 часа вадене на зъб, два пъти ми биха упойка  #Crazy, кошмар абсолютен. Накрая ми идеше да убия зъболекаря, изписал ми антибиотик на пеницилинова основа, а 100 пъти му казах, че това ми е най изявената алергия #2gunfire, добре, че по навик си чета листовките и веднага търчах да го върна обратното в аптеката. Зъболекаря си беше тръгнал за негов късметooooh! #2gunfire
   И така с моите одисеи,
      suni4ka, много кофти с ръчичката, аз моята съм я чупила в киткат и лакътя, ама добре че ти се е разминало, с почивка ще мине  Hug
     Мента, и аз като тебе на сладолед карам Mr. Green, да ни е зле Mr. Green
          Хайде да ви почерпя

         Анди, не се занимавай с неокретенистите, те много неща не са чели и за идола си не знаят много работи, ама както казва Мента и да нямаше евреи пак щяха да ги мразят  Peace

Последна редакция: пн, 22 юни 2009, 22:31 от mimkis

# 25
  • Мнения: 232


Такъв само,че малко по-голям и по-дълбок!

# 26
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Отивам и аз да тъпча сладолед ама само шоколад  Grinning Хапнах едни "кашерни" спагетки с бекон и гъби и сега трябва сладолед  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 81
Мимкиске,сладоледът е най-доброто лекарство за изваден мъдрец. Mr. Green
Добре се ориентираш.
На мен наистина ми ставаше по-добре,нали е студен и отпуска тъканите.
А и като бях подута като слон само сладолед и айран успявах да преглътна. Laughing
Ти къде ходи за ваденето? Simple Smile

Мента,за рождения ден успях да измисля най-оптималното.
В петък след даскало ще почерпя приятелките оттам,а в събота към 5 други приятели ще ми гостуват вкъщи.Не обичам да събирам много хора,защото не успявам да обърна внимание на всички. Confused А и не съм сигурна дали ще се харесат. Confused

Анди,подозирам какви и кои точно са цитатите в клипчето и без да съм го гледала. Thinking
Такива неща,извадени от контекста и нагласени,както на някой му е удобно са пълна загуба на време и нерви.


лалето ми е любимото цвете.  bouquet

# 28
  • София
  • Мнения: 7 874
Дано не съм закъснял, че гледам вече сте минали на сладолед.
Моля заповядайте черен хляб с коприва. За пръв път си позволявам да правя такъв хляб и чак съм горд от себе си. Вътре има млян ким, чесън и шарена сол. Страхотен е когато е още топъл, но още по страхотен е когато е препечен.

# 29
  • T"A
  • Мнения: 2 515
но последното нещо което ми е дошло на ум е да затормозя някой с него  Peace

Анди, нямах предвид, че ти си искала да ме затормозваш, а че според мен не си заслужава да се влагат усилия в обяснение на противното на това, което някакви болни мозъци (неокретенисти много ми хареса като дума  Laughing) мислят  Peace
Аз лично съм се отказала да го правя - мисля, че каузата е предварително загубена  Wink човек трябва да знае в какви битки влиза и дали си заслужава да води войната. Simple Smile

Дядо Хаджия, на това му казвам аз завръщане  Mr. Green В машина за хляб ли месиш? Аз никога не съм правила хляб, но си купуваме най-различни - с доматки, със стафиди, със семки... Единият чичо в семейството на мъжа ми обаче прави страшен хляб и поне в петъците хапвам домашно производство  Grinning

Мимкис, много е лошо с тези алергии, трябва за всяко нещо да внимаваш  Confused Поне на сладолед да се отядеш  Hug

Бубе, Меченце, и неспоменатите поименно   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт