И з р а е л >@< 41

  • 16 774
  • 293
  •   2
Отговори
# 240
  • Мнения: 232
Петя,Пешек,честит имен ден,да сте живи и здрави!

Бубе,честито и на теб!Премина теста,а? Joy

Невена,теб съм те признала Laughing,има ли нещо което да не знаеш? Laughing

Отивам да правя краставички,че такава работа си отворих!

# 241
  • Мнения: 490
    Здравейте  Hug
             Аз първо се почерпих с вкусния пост на Пешек и сега и да честитя  Grinning
                 
 
                Честит имен ден, Пешек!
            Да ти е живо и здраво името независимо кога празнуваш. То по-добре 2 празника да си има човек за името отколкото изобщо да няма, като моето име. Желая ти лека бременност Пешек и само положителни емоции  Hug  bouquet
                     Честит имен ден и на доайена на нашия форум- ПЕТЯ!             
             Пете, на теб ти пожелавам успешно взимане на шофьорския и да ни повозиш после да те оценим и ние  Mr. Green   
           
            Борянка, много се радвам за вас, и по случай разширяването скоро да ни зарадвате и с новини за бебче preggo newsm30 smile3504
                  Невена , бъди силна и не се самонаказвай. Подкрепям те и те прегръщам  Hug
               Мента теб мисля да те хвана на скайп по един процедурен въпрос   Rolling Eyes
               Успешна седмица на всички   bouquet
         

# 242
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Пешек, Петя да сте живи и здрави  bouquet
само хубави неща да ви се случват Heart Eyes

# 243
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Пешек,Пете,
Честит имен ден,да сте силни и здрави като имената си
   bouquet
Благодаря за милите пожелания  Hug
Инатлива Mr. Green (това е по-лесно от дългия тридумов ник) винаги си добре дошла  Hug
Мента,адвоката не е почнал да прави документите защото мъжо трябва да звъне и да провери моите любимци искат на нов лист превода или е достатъчно да се напише,че превода е верен и печат  Tired Ще отнеме време докато се свържи мъжо с Мисрада  Peace
Невенка,винаги си добре дошла заедно с всички останали момичета и момчета...Ако трябва ще се изнеса на палатка в градината,но ще ви посрещна и мъжо ще ви нагости(от мен само салатата,че кулинарните ми способности са световно известни)
Момичета,я кажете реформатор може ли да проведе сватбен ритуал межди християнка и евреин?-че рускинята от Улпана иска Хупа
За неспоменатите  Hug   bouquet

# 244
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Момичета,я кажете реформатор може ли да проведе сватбен ритуал межди християнка и евреин?-че рускинята от Улпана иска Хупа

Има граждански лица и равини, които биха ги бракосъчетали. Искаш ли сайтовете?
Там са им написани координатите за връзка  Peace

http://www.tkasim.org.il/49949/%D7%94%D7%A8%D7%91-%D7%A0%D7%A8%D … D7%A8%D7%99%D7%9F

Ако те питат за плащането, има няколко подробности - струва около 1300 до 1800 шекела. На първа среща не би трябвало да искат пари, но на практика искат, по спомен - Нарди ни поиска нещо от порядъка на 300 шекела, но ние в самото начало му казахме, че в сайта пише, че опознавателната среща е без пари и дали наистина е така, за това не ни взе, но на наши приятели (част от които в последствие се ожениха посредством Рабанута) им е взимал, те ни подготвиха един вид...

Ще ти пусна по-късно и другата организация  Peace

Допълвам: http://www.havaya.info/lhe/ - тези са другата организация, съвсем светски са и изобщо не ги интересува дали женещите са евреи. Наши приятели (и двамата евреи, между другото) ги ожени Дорон Кинер от тази организация, ние се срещнахме с него, но после предпочетохме "Ткасим" (горния сайт), защото Нарди Грин ни впечатли със знанията си (той е завършил философия на юдаизма и просто ни разказа много интересни неща) и така избирахме  Peace Дорон не ни взе никакви пари, а дойде да се срещне на опознавателна среща в дома ни  bowuu

Последна редакция: пн, 29 юни 2009, 14:12 от Mentha

# 245
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Бубе, аз не го написах, защото за мен е по подразбиране - тези организации правят церемонията - хупа, но бракосъчетанието, което те правят няма стойност на законен брак от гледна точка на държавата Израел  Peace Т.е. предполагам, че те вече са женени в чужбина, а искат тук да направят хупа, нали така?

Ето ги хупите на Хавая: http://www.havaya.info/lhe/agalleries/c8712.php
А на Ткасим всеки си е качил снимки в своята галерия, линкът, който ти дадох, води към страницата на Нарди и там има слайд със снимки от сватбите, които той е организирал  Peace

# 246
  • София
  • Мнения: 7 935
Честито на именяците и от мен.
Още сто години с чест и достойнство да си носят името и много здраве и благополучие им желая.
...

Последна редакция: пн, 29 юни 2009, 22:52 от дядо хаджия

# 247
  • Мнения: 2 952
 Моята сватба (не тази в БГ , а тукашната) е  ортодоксална в синагога с ортодоксален равин .Нямам опит с реформистките такива. Мента е дала хубава информация. Дано послужи .

 Дядо хаджия , много вълнуващо! Я да кажеш после какво е било  Simple Smile .... Колко години вече не поддържате  връзка всъщност ?Дано писмото да е по хубав повод !

 Петя , ето ти едно шоколадово мъниче да се почерпиш :
http://www.geekologie.com/2008/04/08/baby-chocolate.jpg

 За  другите :
  Flutter

 Тук нещо за Джако :

http://zar.bg/view_article.php?article_id=4590

# 248
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Да,Мента  Peace Двамата са сключили брак в Кипър преди 6-7 месеца,но мъжа и иска сватба и тук  Peace По принцип като цяло той иска тя да мине гиур,но понеже тя ми е голяма сладуранка викам да и снеса малко информация за реформистките бракове тук.Тя ако си реши да мине гиур и после нека се женят,но ако е заради едната хупа няма смисъл  Peace
Благодаря за инфото...
Петееее,клавиатурата е за мен  Mr. Green
Хапнах,отивам да спя  Mr. Green

# 249
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
 Joy Пете, благодаря за сладурчото, но ние чакаме девойка. Не знам дали така щях да реагирам ако беше момче (сигурно), но колкото пъти се сетя, че е момиче и се ухилвам от ухо до ухо. Laughing - ей така.
Благодаря ви за пожеланията още веднъж.

# 250
  • Paris, France
  • Мнения: 14 133
На всички именници честитя деня.



Шампанското специално го избрах по вкуса на Петето, по-сладичко или DOUX - с най-голямо съдържание на захар (над 50гр на литър, някои вина над 100!) Избраното от мене е "demi-sec" (35 до 50грама захар на литър), сладичко и не толкова калорично.

На останалите по една студена вода да ви е хладничък и приятен деня Laughing!

# 251
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Аз малко на крак ви пиша, така че набързо....
Двамата са сключили брак в Кипър преди 6-7 месеца,но мъжа и иска сватба и тук  Peace По принцип като цяло той иска тя да мине гиур,но понеже тя ми е голяма сладуранка викам да и снеса малко информация за реформистките бракове тук.Тя ако си реши да мине гиур и после нека се женят,но ако е заради едната хупа няма смисъл  Peace

Бубе, ако мъжът и иска тя да мине гиур, надали е само заради сватбата... Но наистина е хубаво да имат информация, за да знаят какви са им възможностите - и на нас така от уста на уста ни беше предадено... Коригирам се, защото прочетох в сайта на Нарди, че сега май така го е направил, че на първа среща взима 300 шекела независимо от всичко... Макар че, ти вече знаеш, това е най-малкият разход за който вдига сватба  Laughing Радвам се, че сте се намерили с някое симпатично момиче  Hug  bouquet

Joy Пете, благодаря за сладурчото, но ние чакаме девойка. Не знам дали така щях да реагирам ако беше момче (сигурно), но колкото пъти се сетя, че е момиче и се ухилвам от ухо до ухо. Laughing - ей така.

Пешек, за второто не се знае - щъркелът може друго да реши  Whistling

Шоколадова клавиатура съм виждала и тук. Оригинално е за "изяждащи" клавиатурите като нас  Mr. Green

Дядо Хаджия, много приятни вълнения си споделил! Надявам се поводът за писмото да е хубав  Grinning
Дали не е покана за посещение...  Whistling Проявявам нездраво любопитство аз...  Blush
Невенче, мерси за студената вода! Аз съм сложила едно шише вода в хладилника, та, като дойдеш, да отвърна подобаващо на почерпката  Mr. Green

# 252
  • София
  • Мнения: 7 935
...

Последна редакция: пн, 29 юни 2009, 22:53 от дядо хаджия

# 253
  • Мнения: 310
Много хубави неща прочетох много почерпки и със снимки - разкошни са радост за окото и с други неща. Съгласна съм с всички пожелания за всички поводи да сте живи и здрави всички много любов, уважение и за напред само хубави поводи за почерпки.
А пък ние си имаме вкъщи на гости от събота ето тази ми любима племеница http://www.snimka.bg/album.php?album_id=387009&pid=13235018 та е пълна къща с деца  Grinning

# 254
  • София
  • Мнения: 7 935
...

Последна редакция: пн, 29 юни 2009, 22:53 от дядо хаджия

Общи условия

Активация на акаунт