И з р а е л >@< 41

  • 16 767
  • 293
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 13
Май се поразкърши темата  Laughing
ето т'ва е въпросната дама с виденията май?  Whistling

тази година как стоят при вас нещата с парада на гордостта , тука го чакаме - даже внос на обратни ще има  Whistling  
Полицаите ще пазят парадстващите , а полицаите ще ги ескортират националисти..  дано да не стане бой  Laughing

# 61
  • Мнения: 490
  
Цитат
Тя смята да инвестира в чиста енергия и въздух.   Mr. Green , a Мимкис ?Как само  звучи  hahaha!
      Пете, аз като го прочетох това веднага си помислих- край и въздуха в Израел ще трябва да се плаща, като нищо да го направи в акции и на борсата  Joy hahaha Joy
             Мента, предположих, че и в Израел са отбелязали подобаващо нейните изказвания, но ако забелязахте в статията, след изказванията и са се вдигнали акциите на Поалим.  Самата банка е само част от бизнеса и, но в Израел ако не се лъжа държи лидерска позиция. В общи линии, много на нейното място изперкват #Crazy

          Тали, много ме разчустваха Вик и другите дребосъци и аз много я обичам тази песничка.  Heart Eyes
          Жаки, да оздравяват дечицата, вероятно от променливото време тук  Thinking

# 62
  • Мнения: 1 410
Сетих се нещо Peace - Невена се появи,но Снежето и Цанитка ми се губят от доста време Thinking....Елишева ще я намеря - тя ми е наблизо .... Wink

# 63
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Апоалим държи лидерство сред частните банки, но не съм сигурна дали е по-силна банка от Леуми  Peace
Точно, когато пристигнах в Израел (2002), имаше банкова криза и за да задържат позицията си, Апоалим уволниха няколко стотин човека персонал. В онзи период може би са задминали Леуми, но иначе, мисля, че Леуми е водеща банка  Thinking

На Арисон другият бизнес е свързан с круизни кораби, стрителство, те си инвестират, но банката си е банка  Simple Smile
Тук е анонсът на Форбс: http://www.forbes.com/lists/2009/10/billionaires-2009-richest-pe … -Arison_QSGK.html

Който е минавал покрай Ихилов, сигурно му е направило впечатление основната сграда от болничния комплекс:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d8/TAMT.jpg - вдигнат е с пари на Арисън  Wink

Тя и скоро започна процес по развод... явно минава някакъв период, знам ли...
царот шел аширим казват на иврит - неприятностите на богатите...  Whistling

Сетих се нещо Peace - Невена се появи,но Снежето и Цанитка ми се губят от доста време Thinking....Елишева ще я намеря - тя ми е наблизо .... Wink

Ами, да - губят се нещо.

# 64
  • Мнения: 2 952
Их , да оздравяват дечицата , Джаки!

Анди , то това за конспирацията  е едно от 7 (Мента беше го пускала някога си и някъде си мисля) и не ходи само по хитлеристите тая болест , а и у някои съседи и не толкова съседи :
http://en.wikipedia.org/wiki/Saqr_Abu_Fakhr
К'во ми подскачало викаш .... освен мръвките посред лято, форума ми подскача , ама не се отказвам  Joy

Прибрахме се живи.Саги били днес на представление , с автобус са отишли .Върна се морен и зажеган и се метна в леглото, Шахар и тя .Какво ще ги правя довечера щурчовците като ми спят сега ! Отивам да последвам техния пример ....ох , хлад , живец  е вкъщи ! Навън да си е наказание.Сама с двойната количкка ходих до градинката- празни улиците ,а от някой автобус ме заглеждат странно ....Все едно се разхождам  Crazy .... Лудница!

  Мор е , мор !



# 65
  • Мнения: 232
Ох,диня!Как я обичам! LaughingЩе ида до Кауфланд,да си купя,че техните са най-хубави!

Идва  ми,да си сложа един бански,и при децата в басейна,ама ме е страх да не го изплискам Joy Joy,а и съседите вдигат втори етаж ,ще бъда интересна гледка за строителите Joy

Петя,да не си с безжична мишка,на моята ,като и свършат батериите,така започва да ми подскача?

# 66
  • София
  • Мнения: 7 906
Да ви кажа хора всяка религия си има всякакви последователи.

Сега например когато в селото на майка ми трябваше да възстановят църквата (щото по социалистическо я разрушиха) от съседното пък село дето е основно от мюсюлмани дойдоха хората и направиха най-голямото дарение (значи то беше в пари и в труд). Те впрочем двете села долепени едно до друго.  Аз понеже нали съм градско чедо с две леви ръце участвах с пари, ама иначе цялата зидария я направиха мюсюлмани. И да ви кажа един път даже събориха едната стена, щото там един стар човек (и той мюсюлманин) твърдеше, че не е хубава и не можело така да се строи Божи дом.

После си спомням две мюсюлманчета бяха влезнали в църквата и обрали парите дето бабите ги оставили по иконите. Аз по това време бях на гости при вуйчо ми. И ги водят нали родителите на мегдана и казват те тъй и тъй нашите деца това направили ето ви ги наказвайте ги, а ние седим и гледаме тъпо. "Бе викам хора как така това са деца. Дайте ще им обясним, че са направили грешка, па ще се върнат парите и те повече няма да повтарят нали." А ония, не ще ги накажете та ще ги накажете щото акъла им иначе няма да се опече. Е наказахме ги де ... да помогнат на една баба да си събере реколтата от градината, тя пък ги нагости като скъпи гости и така всичко си мина по реда.  Laughing

Кога беше прословутия възродителен процес, християни и мюсюлмани се разделяха с плач в някои села. Живееха си хората мирно и тихо. На мегдана нали църквата, па до нея джамията, а между тях селския парламент ъъъъ...исках да кажа кръчмата. И не се деляха на мюсюлмани и християни и си живееха мирно докато не отидоха политиците да ги разбунят. Баща ми (Бог да го прости) като малък е имал повече приятели-еврейчета, от колкото българи. Когато беше неговото погребение дойдоха двама възрастни евреи. Вярно не влезнаха в църквата, но стояха отвън на вратата мирно докато течеше молитвата. Аз пък също съм ходил на еврейско погребение в синагогата на гробищата. Пуснаха ни с жена ми, ама ни разделиха, а мен ме накараха да си сложа шапката.

Та почвам вече сериозно да се замислям, дали някои изпълнения са толкова религиозни или са си чисто племенно-политически изпълнения. Едно време религията е била единствения начин за национално самосъхранение и от тогава са останали много прийоми, които и сега се използват. Може би в днешните времена дето всичко се размива (и етнос и нация и обичаи) това е някаква вътрешна реакция за някакво самосъхранение на идентичността.

Много лоша услуга направиха и САЩ (и някои западни страни) с тяхната политика и погрешното впечатление сред мюсюлманите, че тя видите ли тези държави са образеца на християнска страна. Само дето точно пък тези западни държави са пълен антипод на нормалните разбирания за една страна с традиции в християнството.

Последна редакция: вт, 23 юни 2009, 15:13 от дядо хаджия

# 67
  • Мнения: 232
дядо хаджия ,споделям твоето  мнение Peace

Едно нещо много харесвам при мюсюлманите,как държат един за друг,и като,че ли за тях приятелството е нещо   с огромно значение!

Слабо ме интересува,кой каква религия изповядва.Имам приятели мюсюлмани,вече и евреи Laughing,само към едни изпитвам силна    непоносимост Mr. Green,ама това е вече друга тема.

# 68
  • Мнения: 13
Да ви кажа хора всяка религия си има всякакви последователи.

Сега например когато в селото на майка ми трябваше да възстановят църквата (щото по социалистическо я разрушиха) от съседното пък село дето е основно от мюсюлмани дойдоха хората и направиха най-голямото дарение (значи то беше в пари и в труд). Те впрочем двете села долепени едно до друго.  Аз понеже нали съм градско чедо с две леви ръце участвах с пари, ама иначе цялата зидария я направиха мюсюлмани. И да ви кажа един път даже събориха едната стена, щото там един стар човек (и той мюсюлманин) твърдеше, че не е хубава и не можело така да се строи Божи дом.

После си спомням две мюсюлманчета бяха влезнали в църквата и обрали парите дето бабите ги оставили по иконите. Аз по това време бях на гости при вуйчо ми. И ги водят нали родителите на мегдана и казват те тъй и тъй нашите деца това направили ето ви ги наказвайте ги, а ние седим и гледаме тъпо. "Бе викам хора как така това са деца. Дайте ще им обясним, че са направили грешка, па ще се върнат парите и те повече няма да повтарят нали." А ония, не ще ги накажете та ще ги накажете щото акъла им иначе няма да се опече. Е наказахме ги де ... да помогнат на една баба да си събере реколтата от градината, тя пък ги нагости като скъпи гости и така всичко си мина по реда.  Laughing

Кога беше прословутия възродителен процес, християни и мюсюлмани се разделяха с плач в някои села. Живееха си хората мирно и тихо. На мегдана нали църквата, па до нея джамията, а между тях селския парламент ъъъъ...исках да кажа кръчмата. И не се деляха на мюсюлмани и християни и си живееха мирно докато не отидоха политиците да ги разбунят. Баща ми (Бог да го прости) като малък е имал повече приятели-еврейчета, от колкото българи. Когато беше неговото погребение дойдоха двама възрастни евреи. Вярно не влезнаха в църквата, но стояха отвън на вратата мирно докато течеше молитвата. Аз пък също съм ходил на еврейско погребение в синагогата на гробищата. Пуснаха ни с жена ми, ама ни разделиха, а мен ме накараха да си сложа шапката.

Та почвам вече сериозно да се замислям, дали някои изпълнения са толкова религиозни или са си чисто племенно-политически изпълнения. Едно време религията е била единствения начин за национално самосъхранение и от тогава са останали много прийоми, които и сега се използват. Може би в днешните времена дето всичко се размива (и етнос и нация и обичаи) това е някаква вътрешна реакция за някакво самосъхранение на идентичността.

Много лоша услуга направиха и САЩ (и някои западни страни) с тяхната политика и погрешното впечатление сред мюсюлманите, че тя видите ли тези държави са образеца на християнска страна. Само дето точно пък тези западни държави са пълен антипод на нормалните разбирания за една страна с традиции в християнството.

Дядо хубаво разправяш , ма от  де таз муза за мюсюлмано-христянската дружба ?  Wink
Инак това което разказваш е така  познавам много добри хора които изповядват исляма(въпреки  някой факти свързани с него) , както и много лоши които се пишат християни...
По принцип не си падам по обобщенията ако някой прави нещо не може да се лепва етикет на всички от дадената националност или религиозно принадлежание .Добри хора има навсякъде както и мърша...
Като каза ,че си бил на погребение къде в СФ еврейските гробища ?

Съгласна съм за Сащ ,но не мисля ,че мюсюлманите трябва да свързват деянията и с религията-мотивацията и не е религиозна .  Wink
дядо хаджия ,споделям твоето  мнение Peace

Едно нещо много харесвам при мюсюлманите,как държат един за друг,и като,че ли за тях приятелството е нещо   с огромно значение!

Слабо ме интересува,кой каква религия изповядва.Имам приятели мюсюлмани,вече и евреи Laughing,само към едни изпитвам силна    непоносимост Mr. Green,ама това е вече друга тема.

Коя ако не е тайна ? newsm78

# 69
  • Мнения: 1 410
Цитат
,само към едни изпитвам силна    непоносимост Mr. Green,ама това е вече друга тема.
PartyДосещам се за какво говориш - то кой ли ги обича ,ама Европа-та иска да ги интегрираме......Що не пробват Авропейците да ги интегрират....

# 70
  • Мнения: 2 952
Ех , вие любителки на ромите ...  Joy Що бе ? Иначе и те като нас - има всякакви - и добри , и лоши . На талази ги обича най-много Наинка , на талази и накичени със  злато кат за края на Рамадан .  Mr. Green

Дядо хаджи ...., ехеееееееее нашите проблеми тука (техните , 'щото аз съм твърде новодошла по тия земи)  не са като в България и край нямат и няма да имат .... Заложено е в доктрината на религиите и не  са съвместими едни с други нещата. Опитваме се уж като модерни общества да  се абстрахираме от източника на конфликтите , но пък те са  си заложени в сърцевината на идеологията на религиите. Може много да се говори ... Това е за жалост. Има и много политика, интереси ...това е друга тема. Тия  земи няма да си ги поделят никога в мир , от  време оно е било така и така ще си остане. В любов така трудно се живее и от  двете страни.Е , опитваме се привидно (някои дори и не) , но в душата тлее някакво пламъче , готово да  се разгори винаги - и от  2-те страни . Ходим по тънък лед и така ...

 

# 71
  • Мнения: 13
 Joy Аз нямам проблеми с циганите-стига да не крадат и да не смърдaт  Joy

Цитат
Заложено е в доктрината на религиите и не  са съвместими едни с други нещата.
Тъй тъй ,колко хубаво казано...
То т'ва и за 3те религии се отнася. В България да не мислите пък ,че всичко е розаво-но просто сега секи си е избрал в к'во да вярва-няма да се трепеме я ...
По скоро джамиите дето никнат като гъби и селата в които каТ влезнеш в магазин трябва да кажеш на турски к'вото искаш-дразнят.
Като съм се загледала по теЗ турски сериали - викам-БрЕх турците по добър народ от наз излязоха..  Викам да се помоткам в бъдеще в някое турско така де българско село барем науча малко ,че напред сериите излизат , субтитри няма , а интереса голям...  Laughing



"
.....
Освен Иргун и Хагана, има и други организации, които се основават на религията. Най-известните сред тях са:

Брит Хаканаим – еврейска екстремистка организация, която действа в годините между 1950-53г. Целта на членовете й е да се наложи религиозният модел за управление в Израел.

JDL – Лига за защита на Израел. Основана от равина Мейр Давид Кахан през 1968г. в САЩ. Официално лигата се занимава със защита правата на евреите по цял свят, с “всички възможни средства”. Правителството на САЩ обаче заявява, че има връзка с организацията Kahane Chai, известна с насилието си над араби.

Гуш Емуним – еврейска религиозна организация възникнала след  войната през 1967г. До 1974г. действа нелегално. Тя е известна сред заселниците в окупираните територии, защото проповядва, че евреите са богоизбрания народ и Палестина трябва да е на този народ. Гуш Емуним вярва в идването на новия Месия и, че всички неевреи трябва да бъдат отстранени.
....
                          "


 Rolling Eyes Ба..  е аз съм ,чела Танах , демек Старият Завет  , ама някакво принципно послание което да дава предпоставка за терористични  религиозни организации няма ...
Те освен на болните си мозъци, на какво ли се базират...  
Т'ва да убиваш  не признава ни народ,ни цвят ни пол ...
Надявам се ,че няма някой да се засегне от въпросите ми към такива анти-еврейски публикации ,но предпочитам да питам тук от колкото да рискувам да попадна на някой откачалник хитлерист  или в тая лудост но от друга порода  Wink
 Peace
 

Последна редакция: вт, 23 юни 2009, 19:23 от *~Нежност~*

# 72
  • София
  • Мнения: 7 906

Дядо хубаво разправяш , ма от  де таз муза за мюсюлмано-христянската дружба ?  Wink
Инак това което разказваш е така  познавам много добри хора които изповядват исляма(въпреки  някой факти свързани с него) , както и много лоши които се пишат християни...
По принцип не си падам по обобщенията ако някой прави нещо не може да се лепва етикет на всички от дадената националност или религиозно принадлежание .Добри хора има навсякъде както и мърша...
Като каза ,че си бил на погребение къде в СФ еврейските гробища ?

Съгласна съм за Сащ ,но не мисля ,че мюсюлманите трябва да свързват деянията и с религията-мотивацията и не е религиозна . 
...

Значи имам муза и за християно - еврейската дружба, ако искаш и нея да я почна.  Laughing

Но както казах аз а и ти потвърждаваш във всяка една религия си има всякакви хора.

Да в софийските еврейски гробища бяхме със съпругата на погребението на една наша обща бивша колежка.

Що се касае до САЩ и мюсюлманските разбирания, да повторя, че според мен това е най-удобния начин на политиците да си играят играта.

Ех , вие любителки на ромите ...  Joy Що бе ? Иначе и те като нас - има всякакви - и добри , и лоши . На талази ги обича най-много Наинка , на талази и накичени със  злато кат за края на Рамадан .  Mr. Green

Дядо хаджи ...., ехеееееееее нашите проблеми тука (техните , 'щото аз съм твърде новодошла по тия земи)  не са като в България и край нямат и няма да имат .... Заложено е в доктрината на религиите и не  са съвместими едни с други нещата. Опитваме се уж като модерни общества да  се абстрахираме от източника на конфликтите , но пък те са  си заложени в сърцевината на идеологията на религиите. Може много да се говори ... Това е за жалост. Има и много политика, интереси ...това е друга тема. Тия  земи няма да си ги поделят никога в мир , от  време оно е било така и така ще си остане. В любов така трудно се живее и от  двете страни.Е , опитваме се привидно (някои дори и не) , но в душата тлее някакво пламъче , готово да  се разгори винаги - и от  2-те страни . Ходим по тънък лед и така ...


Ами да ти кажа откровено проблемите на Израел и арабските държави нямат нищо общо с религията, те просто са имплатирани вътре в нея от различните политически и корпоративни интереси и религията се използва много усилено за тези интереси.

# 73
  • Мнения: 13
Цитат
Значи имам муза и за християно - еврейската дружба, ако искаш и нея да я почна.  
Може,може даже и паралел между двете дружби  да направиш  Wink
Цитат
Да в софийските еврейски гробища бяхме със съпругата на погребението на една наша обща бивша колежка
М да де,ама къде се намират ?!
Цитат
Що се касае до САЩ и мюсюлманските разбирания, да повторя, че според мен това е най-удобния начин на политиците да си играят играта.

Не мисля,че американците месят християнската религия във военните си действия . Месят религията до толкова до колкото се обсъжда проблема с тероризма и в частност с ислям.
Но не виждам религиозно оправдание и подбуда дори чисто като оправдание (защото самата религия няма начин да им дава предпоставка ) да използват религията най-вече и преди всичко.

# 74
  • Мнения: 232
Танче,познала си към кого имам крайна непоносимост! Mr. Green

Ами как да ги понася човек,щяла да си вземе помощите и да си купела кристални чаши,че като дойдели от махлата какво щели да кажат Crossing ArmsАй сиктир бе,аз не пия в такива чаши!

Ех , вие любителки на ромите ...  Joy Що бе ? Иначе и те като нас - има всякакви - и добри , и лоши . На талази ги обича най-много Наинка , на талази и накичени със  злато кат за края на Рамадан .  Mr. Green


 


 hahaha hahaha hahahaПаднах от смях,от къде ти идват на акъла!

Общи условия

Активация на акаунт