Гласувай на инат ?!?

  • 4 940
  • 82
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 300
Щом влиза и е неоцапан....всички улики водят към трибуквена абревиатура, лидерът носи прякор на английски филмов герой   smile3505

# 61
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 261
Няма никакво значение, кого ще сложиш да управлява, ако след това не се интересуваш кога какво гласуват "слугите" из  парламента и из министерствата.

  bouquet Напълни ми душата

# 62
  • Мнения: 2 386
Рокси, аз лично имам две съседки, нагласени в избирателни секции за съответния ден срещу 20 лв. Хигиенистки, пенсионерки. Нищо лично против чистачките и възрастните хора, но не им е работа да различават копия от оригинали, те едва четат..

Всичката ще е такава, ще видиш. Tired

# 63
  • Мнения: 1 192
Вече съм го правила, но не на инат. Пуснах лист със следният надпис: " Да е проклето всяко робство- от народ върху народ и от човек върху човек..." (нямаше от бюлетините на кака Сийка) Wink Надявах се поне в репортажите на новините да ме цитират  Mr. Green
 Иначе си гласувам на всички парламентарни избори, най- вече заради Ахмед Доган...

# 64
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 261
Смисълът на гласуването с невалидна бюлетина е да не се подменя вота на тези, които са гласували с валидна.

Има и друг начин - гласуваш за малка партия,
 която   очевидно  няма да влезе в парламента.
Вълкът сит и агнето цяло.





# 65
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
и Доган с 1 000 000 след още 4 години ...

# 66
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
....
Има и друг начин - гласуваш за малка партия,
 която   очевидно  няма да влезе в парламента.
Вълкът сит и агнето цяло.
Аз така разсъждавах допреди два парламентарни избора(на последните два не съм гласувала), но сега съм на друго мнение. Особено след последното театро за съставяне на правителство. Така или иначе две са основните коалиции, които биха съставили парламент - избирам си партия от онези, които биха влезли и които не са от сегашните, за да помогна за мнозинство и за да няма неприлични предложения, защото Доган обича да ги прави, както досега.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 956
Аз все още се чудя дали да гласувам  newsm78
Особено, като чета, че всички арестувани престъпници са се кандидатирали  Close
То не бяха Галеви, Данови, Томов, а сега и Златко Баретата  #2gunfire
Кого да избереш  ooooh!

# 68
  • Мнения: 3 835
"Гласувай на инат", призова инициативна група ...........

Не е много умно това! Сто пъти по-умно е от негласуването изобщо, обаче...! Със сигурност тия дето ще гласуват с невалидни бюлетини, т.е. искат да кажат голямо НЕ на всички, имат „фаворит/и”, на които искат да го кажат най-вече. И това се отнася за всички ни. Не е ли по-умно да гласуваш и то така, че да си сигурен, че ще кажеш голямо НЕ баш на тоя/тия дето искаш, и баш, заради които не щеш вече да гласуваш за никой. По-просто, аз имам двама „фаворити”, дето не ща да ги виждам изобщо, искам изобщо да нямат никакъв достъп до властта, най-вече единия, обаче знам, че ще минат бариерата (втория минава бариерата, най-вече щото не гласуваме). Ако гласувам за малка партия, на която симпатизирам примерно, гласът ми ще се разпредели м/у тия дет са минали, вкл. и тия дето не ща да ги виждам. Ако гласувам с недействителна бюлетина, единственото дето ще направя е, че няма да позволя нагло да ми разпределят гласа, обаче нищо няма да съм направила по главното ми искане, каквото и колкото зависи от моя глас, да не допусна във властта тези дето не искам да ги виждам, особено единия! Последният изобщо няма право да ни управлява, на всичкото отгоре партията му е противоконституционна. Не е ли крайно време българите да отидем и да кажем НЕ, на туристите!? С недействителната бюлетина, НЕ-то няма да е твърдо, а доста миеко и не много сигурно като краен резултат какво ще стане, по-скоро едно голямо нищо. Та по-добре си изяснете приоритетите и вървете гласувайте с действителна бюлетина, като си направите добре сметката, за да не ви разпределят гласа после м/у тия дето не можете да ги гледате.

# 69
На тези избори сме цялата фамилия под строй, няма спасение иначе, всичко опитахме...схемата по-малкото зло за сега е най-добра поне за мен.

# 70
  • Мнения: 0
На тези избори няма да има нужда от туризъм... 123 секции! Ашколсун! Машалла! Аллах корусун Седефоглу, СерГей - бешлик башбакан, Калфа-будала и всички други знайни и незнайни ибрикчии."Moже границата да минава до Костенец,ама ние да сме на власт!" Продължавайте да спите и да ходите за гъби и риба. Те ония пълчища от Ескишехир, Бандърма, Ялова, Бурса, Измир и Истанбул ще ви изберат такова правителство, че после и рибата, и гъбите през носа ще ви излязат.

# 71
  • Мнения: 1 192
Винаги съм призовавала хората, които познавам да гласуват.Някой съм успяла да убедя, други са избрали да не си вдигат главите от ежедневните грижи, не смятат, че гласът им има значение и че нещо ще се промени в тяхния живот независимо кой е на власт.Е аз съм тъпа и упорита, и ще продължавам да гласувам с действителна бюлетина.

# 72
  • Мнения: 662
Вариантът е гласуването да стане задължително.Иначе ние ще продължим да си чешем езиците, всеки да обяснява как няма за кого да гласува и т.н.Всеки споменава турците-за мен също най-важното е те да не са във властта, затова ще упражня правото си на вот.Но, ако се замислим-кое правителство в последните години не е било излъчено с явната или тайната подкрепа на Доган и ДПС...
И "сините", и НДСВ, и БСП-всички са разчитали на тяхната подкрепа-било за правителство, било за премиер или президент.
Интересно ми е, ако "Герб" сега спечелят мнозинство, дали набързо няма да забравят как анатемосват Доган, или пък СДС-те също много се удрят в гърдите колко са принципни, но през годините са разчитали на гласовете на турците...
Каквото и да си говорим-повечето партии не са възторжени от присъствието на ДПС във властта, но надали биха отказали едно рамо от тяхна страна, което всъщност е страшното...

# 73
  • Варна
  • Мнения: 1 842
Вариантът е гласуването да стане задължително. .....

Подкрепям  Peace
Както и забрана на хора над определена възраст да гласуват. Забрана и на неграмотните да гласуват, също.

Лошия политик го избират добрите граждани, които НЕ гласуват.

# 74
  • Мнения: 136
За негласувалите и тия с недействителни бюлетини:"То е едно и също, госпожо. Дали ще броите "изначално" само подадените гласове, или ще "преразпределите" в същото съотношение неподадените - резултатът няма как да е различен, а именно: местата в парламента се разпределят в съотношението на подадените гласове. Все пак на въпроса Ви - първото.      Също така питам ако човек е пуснал невалидна бюлетина, т.е. задраскана, неотбелязана, маркирана или скъсана, какво става с гласа му.   Става същото, което би станало, ако човекът не беше гласувал. Недействителните бюлетини не "участват" в броенето на гласовете.http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?f=5&t=36476&p=3431 … %B0%D0%BD#p343170
gt_2006, незнам дали към мен е отправен този въпрос. Аз пуснах темата, но никъде не съм споменала дали трябва да се гласува на инат или не. Исках да обсъдим тази инициатива.
По отношение на недействителните бюлетини, и по-нагоре го бях споменала, че единственият им плюс е, че могат да попречат на някои малки партии да прескочат 4-%вата бариера. Друг плюс не виждам. Така че "негласувал" не е равно на "пуснал недействителна бюлетина".

Общи условия

Активация на акаунт