Гласувай на инат ?!?

  • 4 930
  • 82
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 045
Тази инациатива няма смисъл.Какво ще покаже?Че има хора на които им е писнало?Ами то това  всеки го знае.
В парламента влизат точен брой лица.Независмо от това колко хора са гласували и независимо как,същият брой лица ще влезе пак там.Това че 50% бюлетини няма да са редовни не означава че в парламента ще влязат с 120 "човека" по-малко.
Разлика между не гласувал и пуснал нередовна бюлетина няма.Единственото което може да е като разлика е ако се използват имената и някой пуска бюлетина вместо вас,тогава наистина е по-добре да пуснеш сам празен лист.
Единствената причина поради която гласувам е точно тази,страх да не ми се използва гласът без въобще да съм стигнала до избирателната секция.
И така като гледам изборът е лесен,за който и да гласуваш е  престъпник.Тази голяма сграда наречена парламент и липсват решетките и бодливата тел.

# 76
  • Мнения: 136
Хора, инициативата не е да гласуваме с празни бюлетини!  newsm61
Прочетете внимателно първия пост. "Ако няма за кого,...."

# 77
  • Край ''синьосиньото синьо море''
  • Мнения: 413
Важен е % на избирателната активност!!!!(един приятел ми обясни ) ДПС имат таван на гласовете.Каквото и да правят повече от примерно 400000гласа не могат да съберат.Ако гласуват 2 400 000, за един депутат ще трябват(2 400 000:240=10 000 гласа) 400 000:10 000=40 депутата за ДПС Ако обаче гласуват 4 800 000 гласоподаватели, за един депутат ще трябват(4 800 000:240=20 000 гласа) 400 000:20 000=20 депутата за ДПС   Затова гласувайте NaughtyС математиката съм зле,но това го разбрах Simple Smile

# 78
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
susy, сметките са ясни и правилни, но не достатъчни. Няма никаква гаранция, че ако се гласува за когото и да е друг, той няма да се коалира с Доган и тогава няма значение, колко депутата ще има той, ще има още толкова, колкото са онези съюзили се с него. Той си го каза, а и на всички е ясно, че той определя правилата и той диктува, само ако обаче е във властта. Ако някой ми даде 100% гаранция, че няма да прибегне до Доган за правителство, ще гласувам за него, но никой не гарантира, дори и онези, които се бият в гърдите, че са против него.

П.П. Може би ми стана расистки постинга, няма да протестирам, ако го изтрият, но такива са моите математики.

# 79
  • Край ''синьосиньото синьо море''
  • Мнения: 413
susy, сметките са ясни и правилни, но не достатъчни. Няма никаква гаранция, че ако се гласува за когото и да е друг, той няма да се коалира с Доган и тогава няма значение, колко депутата ще има той, ще има още толкова, колкото са онези съюзили се с него. Той си го каза, а и на всички е ясно, че той определя правилата и той диктува, само ако обаче е във властта. Ако някой ми даде 100% гаранция, че няма да прибегне до Доган за правителство, ще гласувам за него, но никой не гарантира, дори и онези, които се бият в гърдите, че са против него.

П.П. Може би ми стана расистки постинга, няма да протестирам, ако го изтрият, но такива са моите математики.
Подкрепям на 100% PeaceМисля че ако на 05.07 излезем да гласуваме ВСИЧКИ това ще е първата стъпка После винаги когато усетим че ни прецакват-пак на улицата!!!Само тогава ще имат страх от нас Naughtyи ще ни слагат в сметките...А сега какво...разчитат на мързела и на ТЪРПЕНИЕТО ни...

# 80
  • Мнения: 48
Аз ще гласувам,за да мога да се надявам  на по-добър живот.

# 81
  • Мнения: 461
Глупост е да нямаш собствена позиция, да гласуваш под строй с тази или онази бюлетина и да те манипулират с "превъзходството" си по власт.
Това е и заблудата, с която ДПС методично и ефективно манипулира много успешно електората си и коалиционните си партньори.
А ДПС е властов фактор в държавата само при ниска избирателна активност.
И Станишев се уплаши, разграничавайки се от Доган, като заяви /перефрезирам/  - всеки носи отговорност за думите си.
Каква ти отговорност ...  при патология от ресора на психиатрията.
 

# 82
  • Sofia
  • Мнения: 3 033
За не знам кой път пишем едно и също.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=408508.msg11685854#msg11685854
Политически дискусии и разбори на този или онзи политик тук не се допускат, без значение от цвета.
Разрешихме дискусии за изборите по принцип и въпреки, че би следвало да сте наясно с политиката на форума по този въпрос, ми се налага за 30-ти път да парирам упоритото ви желание да вкарате имена и партии в темата.
Направихме всичко възможно за да опазим потребителите от политически спам и рекламна предизборна агитация на всяка цена, в това число спестявайки и собствените си пристрастия и убеждения, които повярвайте, имаме.
Какво ни коства всичко това си е наш проблем, но се надявах поне на разбиране.
Щом това виждате като цензура - ОК.
Темата приключи.

 

Общи условия

Активация на акаунт