Нещо с белтъци

  • 22 919
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 155
Момичета, имам 10 белтъка в къщи, какво да ги правя?  newsm78 Дайте ми идея, моля ви  Hug

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 618
просто и ясно- Целувки, разбира се, че целувки можеш като имаш само белтъци Peace

# 2
  • Мнения: 27 524
Голяяяям и мноооого бял омлет  Grinning

# 3
  • Мнения: 1 798
Може да ги смесиш със сирене за плънка на кифлички.

# 4
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ореховки  Peace

# 5
  • Мнения: 155
Благодаря ви момичета  Hug

Обужавам ореховки, как не се сетих  Crazy

# 6
  • Мнения: 3 268
Когато варя нишестен крем за децата,след като е напълно готов,прибавям към него разбити на сняг  белтъка.Кремът става невероятно пухкав и вкусен.

# 7
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Когато варя нишестен крем за децата,след като е напълно готов,прибавям към него разбити на сняг  белтъка.Кремът става невероятно пухкав и вкусен.

Мдаммм, само че никога не бих дала термично необработени яйца на децата си, особено лятото Naughty.

# 8
  • Мнения: 155
Момичета, чуйте мамита какъв сладолед ми псодели относно белтъците ми:
Прахче от ягодов сладолед, ония готовите, които се разреждат с 200мл прясно мляко се разбива. Към него се прибавят 4 белтъка предварително разбити със захар на вкус и към тях се добавят колкото си искате пресни ягодки. Всичко се омесва и във фризера. Да ви е сладко!  Hug

# 9
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ооооо, ще се пробва скоро Peace!

# 10
  • Мнения: 3 268
Когато варя нишестен крем за децата,след като е напълно готов,прибавям към него разбити на сняг  белтъка.Кремът става невероятно пухкав и вкусен.

Мдаммм, само че никога не бих дала термично необработени яйца на децата си, особено лятото Naughty.
Белтъците се сипват в горещия крем и всъщност не са термично необработени,защото веднага се сваряват.

# 11
  • Мнения: 155

Ой проблем  Sad Пекарска хартия, от къде мога да купя?  Rolling Eyes

# 12
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511

Ой проблем  Sad Пекарска хартия, от къде мога да купя?  Rolling Eyes

Супермаркет, магазин за домашни потреби.
Абе става и без - навремето като нямаше, сега се изхайлазихме  Mr. Green - намажи само с олио тавата и готово Peace.

# 13
  • Мнения: 155

Ой проблем  Sad Пекарска хартия, от къде мога да купя?  Rolling Eyes

Супермаркет, магазин за домашни потреби.
Абе става и без - навремето като нямаше, сега се изхайлазихме  Mr. Green - намажи само с олио тавата и готово Peace.

 Wink Hug

# 14
  • Варна
  • Мнения: 777
Когато ми останат само белтъци,винаги правя "забравени" сладки.Страхотни са!Ще потърся и ще копирам рецептата,ако желаеш.

# 15
  • Мнения: 1 236
Аз правя китайска супа - вместо фиде, накрая се доавят на тънка струйка разбити белтъци и се получават нишки. Обаче с 10 белтъка ... Може би няколко неща? За крем ги ползвам за правене на "снежни топки" отгоре. Правят се белтъците на сняг, после със супена лъжица се пускат "топки" в подсладена вряща вода. Получават се много ефирни "целувки", но не твърди. Подреждат се отгоре върху готовия в купички крем, и се гарнира с черешки или вишнево сладко, после се добавя "коса" от карамел. Голяма вкусотия е   chef

Иначе за салмонела в суровите яйца повече притеснения трябва да ви носи жълтъка, където се развъждат бактериите, а не белтъка. Поне аз така знам. Но за едното на ум, аз поне не ползвам яйца от магазина, само пресни в такива случаи, ако ще се ползват сурови.

# 16
  • Мнения: 2 774
"забравени" сладки............ рецептата,ако желаеш.
На мен ми стана интересно,какви са тези сладки ?   bouquet

# 17
  • Мнения: 155
"забравени" сладки............ рецептата,ако желаеш.
На мен ми стана интересно,какви са тези сладки ?   bouquet

И на мен   bouquet

# 18
  • Мнения: X
Аз правя един сладкиш, на който не му знам името, но става много вкусен и е без брашно.  Отделят се жълтъците и белтъците на 6 яйца. Белтъците се разбиват на сняг, а жълтъците се разбиват със 6с.л. захар и 6 с.л.какао. Всичко се смесва и се бърка в една посока. В правоъгълна форма се поставя фолио, намазано с масло и сместа се изсипва в нея. Пече се на горни реотани 10-15мин. След като изстине се отлепя внимателно. Намазва се със сметана, шоколад или някакъв конфитюр. Могат да се наредят плодове или ядки и се навива на руло. Намазва се отново със сметана и се украсява. Оставя се за 1 час в хладилника.
П.П.Това е точната рецепта. Сега като погледнах в тефтера си, се оказа, че не е само с белтъци, а и с жълтъци. Не съм го правила отдавна и нещо съм се объркала, за което се извинявам  Embarassed

Последна редакция: ср, 24 юни 2009, 21:07 от Анонимен

# 19
  • Мнения: 155
Аз правя един сладкиш, на който не му знам името, но става много вкусен и е без брашно. Разбиваш 6 белтъка на сняг, заедно с 1 чаша захар и 4-5 л. какао. Добавяш 100мл. прясно мляко. Всичкото това, след като се разбие на сняг, се разтила в тавичка, на чието дъно се поставя фолио. Пече се в умерена фурна, след което се отлепя от фолиото и докато е още топло се намазва със сметана, шоколад, или нещо друго по избор, навива се на руло и отгоре по желание може пак да се намаже със сметана.
Не съм сигурна за пропорциите на захарта и какаото, но като се прибера вкъщи ще погледна рецептата с точност и ще пиша  Peace

А тавичката колко е голяма? Моите са май малки, да не се стане дебело? Другия вариант е да не го завивам на роло. Дали ще стане?

# 20
  • Мнения: 22 867
"забравени" сладки............ рецептата,ако желаеш.
На мен ми стана интересно,какви са тези сладки ?   bouquet

И на мен   bouquet

Ето  забравените сладки на Котка

# 21
  • Мнения: X
Аз правя един сладкиш, на който не му знам името, но става много вкусен и е без брашно. Разбиваш 6 белтъка на сняг, заедно с 1 чаша захар и 4-5 л. какао. Добавяш 100мл. прясно мляко. Всичкото това, след като се разбие на сняг, се разтила в тавичка, на чието дъно се поставя фолио. Пече се в умерена фурна, след което се отлепя от фолиото и докато е още топло се намазва със сметана, шоколад, или нещо друго по избор, навива се на руло и отгоре по желание може пак да се намаже със сметана.
Не съм сигурна за пропорциите на захарта и какаото, но като се прибера вкъщи ще погледна рецептата с точност и ще пиша  Peace

А тавичката колко е голяма? Моите са май малки, да не се стане дебело? Другия вариант е да не го завивам на роло. Дали ще стане?
Може и в малка тавичка. Тази рецепта съм я правила в малка правоъгълна тавичка.
Да, може и да не го завиваш на руло, а само да го украсиш, или намажеш с нещо. Варианти безброй според вкуса ти

# 22
  • Мнения: 155
Аз правя един сладкиш, на който не му знам името, но става много вкусен и е без брашно. Разбиваш 6 белтъка на сняг, заедно с 1 чаша захар и 4-5 л. какао. Добавяш 100мл. прясно мляко. Всичкото това, след като се разбие на сняг, се разтила в тавичка, на чието дъно се поставя фолио. Пече се в умерена фурна, след което се отлепя от фолиото и докато е още топло се намазва със сметана, шоколад, или нещо друго по избор, навива се на руло и отгоре по желание може пак да се намаже със сметана.
Не съм сигурна за пропорциите на захарта и какаото, но като се прибера вкъщи ще погледна рецептата с точност и ще пиша  Peace

А тавичката колко е голяма? Моите са май малки, да не се стане дебело? Другия вариант е да не го завивам на роло. Дали ще стане?
Може и в малка тавичка. Тази рецепта съм я правила в малка правоъгълна тавичка.
Да, може и да не го завиваш на руло, а само да го украсиш, или намажеш с нещо. Варианти безброй според вкуса ти

Мерси  Hug

# 23
  • Варна
  • Мнения: 777
Благодаря на labrex за това,че копира рецептата вместо мен!Сладкишът на Хриска ми се вижда доста интересен,ще го пробвам непременно!

# 24
  • Мнения: 155
"забравени" сладки............ рецептата,ако желаеш.
На мен ми стана интересно,какви са тези сладки ?   bouquet

И на мен   bouquet

Ето  забравените сладки на Котка

Тези сладки изглеждат да са много вкусни  Peace

# 25
  • Варна
  • Мнения: 777
Тези сладки са нечовешки вкусни.Мога да ям до припадък. Crazy

# 26
  • Мнения: 2 774
Мерси   bouquet ,винаги може да се разчита на теб  Hug

# 27
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ето геи моите "Забравени" сладки - наистина са божествено, нечовешки вкусни Peace Crazy Peace!

Благодарности на Котка за рецептата и на Лабрекс за линка към нея  bouquet!

# 28
  • Мнения: 155
Ето геи моите "Забравени" сладки - наистина са божествено, нечовешки вкусни Peace Crazy Peace!

Благодарности на Котка за рецептата и на Лабрекс за линка към нея  bouquet!



Изглеждат страхотно! Трябва да пробвам да ги направя  Peace

# 29
  • Мнения: X
Наистина изглуждат страхотно и смятам и аз да ги направя. А може ли вместо течна ванилия да се сложи суха и има ли разлика, тъй като не ми е ясна разликата newsm78

# 30
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Аз сложих 2 пакетчета суха, течна нямам - честно казано не се усещат, орехите и шоколадът вземат връх...ммммм, следващия път - двойна доза Crazy.

# 31
  • Мнения: 155
А орехите сурови ли ги слагате, уф дано не ми е много тъп въпроса?  ooooh! Blush

# 32
  • Мнения: 1 505
Аз бих си направила кокоски,обовавам ги и понякога слагам вътре и пърченца шоколад,вкусотия.

# 33
  • Мнения: 155
А кокоските само с белтъци ли се правят или с цели яйца?

# 34
  • Мнения: 1 798
mari_eta, а дали ще станат с млечен шоколад newsm78.

# 35
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
А орехите сурови ли ги слагате, уф дано не ми е много тъп въпроса?  ooooh! Blush
Да, сурови.

mari_eta, а дали ще станат с млечен шоколад newsm78.

Със сигурност Peace. Обаче аз последния път правих едни мъфини и везх Фин млечен - светлосинята опаковка - няма да повторя - нито се разтопи, нито нищо, отврат Sick.
сега взех натурален на Своге, е друга работа си е...

# 36
  • Мнения: 1 798
Благодаря ти  Hug
Сладките ти са умопомрачителни Crazy

# 37
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
 Blush

# 38
  • Мнения: X
Ето геи моите "Забравени" сладки - наистина са божествено, нечовешки вкусни Peace Crazy Peace!

Благодарности на Котка за рецептата и на Лабрекс за линка към нея  bouquet!


Може да ви се стори малко тъп въпроса ми, обаче днес реших да ги направя тези сладки и нещо не ми се получиха  Cry. Възможно ли е да е от факта, че докато бърках белтъците и захарта, една комшийка ми дойде на гости за 15 мин. и те престояха така през това време Сложих ги в тавата едва след 15 мин. или причината  е в нещо друго newsm78

# 39
  • Мнения: 22 867
Ако белтъкът е бил добре разбит, мисля, че по-скоро при печенето нещо се е объркало. Защото съм пекла повече целувки, и докато се опече едната тава, останалата смес стои и то повече от 15 мин, не сам забелязала да се променя нещо. Всъщност не си писала как не са ти се получили, какви са станали?

# 40
  • Мнения: X
Останаха сплескани и залепени по хартията за печене и не се надуха въобще . Като се замисля наистина е възможно да е от печенето.

# 41
  • Мнения: 22 867
Останаха сплескани и залепени по хартията за печене и не се надуха въобще . Като се замисля наистина е възможно да е от печенето.

Първите, които правих по тая рецепта ми станаха такива сплескани, но белтъците тогава не ми се разбиха на твърд сняг. Показах ги, защото пък бяха адски вкусни. Вторите вече станаха на скалички. Но и в двата случая бяха много, много вкусни. Heart Eyes После вече не съм имала проблеми.

 

# 42
  • Мнения: 769
Едно предложение и от мен

Целувки със овесени ядки 

# 43
  • Мнения: X
Явно съм объркала нещо, защото моите изобщно не станаха дори и като твоите сплескани  Mr. Green Твоите изглеждат много добре. Моите имаха кафяв карамелен цвят ине знам къде съм сбъркала. Утре ще пробвам пак  Peace

# 44
  • Мнения: 22 867
Явно съм объркала нещо, защото моите изобщно не станаха дори и като твоите сплескани  Mr. Green Твоите изглеждат много добре. Моите имаха кафяв карамелен цвят ине знам къде съм сбъркала. Утре ще пробвам пак  Peace

Най-вероятно ти е била много силна фурната. Целувките по принцип се сушат, не се пекат на силна фурна.

# 45
  • Мнения: 503
Имам рецепта за блатове на торта само от белтъци разбити със захар,брашно и набухвател.

# 46
  • Мнения: 411
виждам 4е отдавна е пусната темата,но бях ваканция.събери 13 белтъка а аз Ще пусна една белгийска торта само с белтъци,правя я само за нова година понеже от жълтъците правя един кекс с много суШени плодове.другата седмица Ще ви ги пусна и двете рецепти

# 47
  • Мнения: 155
виждам 4е отдавна е пусната темата,но бях ваканция.събери 13 белтъка а аз Ще пусна една белгийска торта само с белтъци,правя я само за нова година понеже от жълтъците правя един кекс с много суШени плодове.другата седмица Ще ви ги пусна и двете рецепти

Чакам с нетърпение  Flutter

# 48
  • Варна
  • Мнения: 777
Аз да попитам за тези целувки нещо-овесените ядки не остават ли вътре меки и жилави,или стават хрупкави?Изобщо,какво трябва да се получи на финала?Обичам овесени ядки във всякакъв вариант,но такива целувки не съм правила досега и ми е интересно...

# 49
  • Мнения: 1 236
събери 13 белтъка а аз Ще пусна една белгийска торта само с белтъци

Чакам с нетърпение  Flutter

И аз за белтъчената торта (иначе мога едно целувчено руло Sunglasses). (С жълтъци знам какво да правя, особено пухести тортички  Party)

# 50
  • Мнения: 1 777
Ето една рецепта за торта с белтъци

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,241.msg1081.html#msg1081

# 51
  • Мнения: 769
Аз да попитам за тези целувки нещо-овесените ядки не остават ли вътре меки и жилави,или стават хрупкави?Изобщо,какво трябва да се получи на финала?Обичам овесени ядки във всякакъв вариант,но такива целувки не съм правила досега и ми е интересно...

Използвам само финни овесени ядки и се получи добре.И аз ги ръся където ми дойде на ум.
Въпрос на вкус.....

# 52
  • сусурлево
  • Мнения: 474
Моята рецепта с белтъци е много лесна и бърза
4-5 белтъка, захар колкото искате и обичате , разбиват се хубаво на сняг и се добавят около 500гр. ягоди . Насипва се в купички и се оставя в хладилника да се охлади  . Кремчето ми е едно от любимите
 Crazy  Отнема 5-10 мин

# 53
  • Варна
  • Мнения: 777
Ягодите разбиват ли се с белтъците? Embarassed

# 54
  • сусурлево
  • Мнения: 474
ДА те се добавят след като белтъците са разбити на сняг и после се разбива още 2 мин с ягодите и е готово

# 55
  • Мнения: 411
БЕЛГИЙСКА ТОРТА(белтъ4ена)

10 белтъка
200 гр. захар
200 гр. смлени орехи
60 гр. браШно

белтъците се разбиват на сняг със захарта
и нежно се прибавят орехите и браШното.
пекат се 4 или 5 платки от около е см. на около 150 градуса

за КРЕМА

250 мл. прясно мляко
250 гр. захар
3 белтъка
1 ванилия

разбиват се на котлона,ври 5 мин.
след като поизстине се прибавя 350 гр. разбито масло

гарнира се по оригиналната рецепта с виШни

# 56
  • Мнения: 411
събери 13 белтъка а аз Ще пусна една белгийска торта само с белтъци

Чакам с нетърпение  Flutter

И аз за белтъчената торта (иначе мога едно целувчено руло Sunglasses). (С жълтъци знам какво да правя, особено пухести тортички  Party)

а аз пък искам целув4еното руло и някоя жълтъ4ена торти4ка

# 57
  • Мнения: 155
БЕЛГИЙСКА ТОРТА(белтъ4ена)

10 белтъка
200 гр. захар
200 гр. смлени орехи
60 гр. браШно

белтъците се разбиват на сняг със захарта
и нежно се прибавят орехите и браШното.
пекат се 4 или 5 платки от около е см. на около 150 градуса

за КРЕМА

250 мл. прясно мляко
250 гр. захар
3 белтъка
1 ванилия

разбиват се на котлона,ври 5 мин.
след като поизстине се прибавя 350 гр. разбито масло

гарнира се по оригиналната рецепта с виШни

Тази рецепта ми звучи страхотно, трябва да я пробвам  Hug

# 58
  • Мнения: 411
аз ли4но я харесвам най много с виШни от сладко.
много лека и приятна торта.

обеЩах ви кекса само с жълтъци и разли4ни сухи плодове,но не открих рецептата,за което се извинявам.а кекса е страхотен с много масло и ронлив,но....

# 59
  • Мнения: 1 236
БЕЛГИЙСКА ТОРТА(белтъ4ена)

10 белтъка
200 гр. захар
200 гр. смлени орехи
60 гр. браШно

белтъците се разбиват на сняг със захарта
и нежно се прибавят орехите и браШното.
пекат се 4 или 5 платки от около е см. на около 150 градуса

за КРЕМА

250 мл. прясно мляко
250 гр. захар
3 белтъка
1 ванилия

разбиват се на котлона,ври 5 мин.
след като поизстине се прибавя 350 гр. разбито масло

гарнира се по оригиналната рецепта с виШни

Това ми звучи като гараш без какао.   chef

# 60
  • Мнения: 2 774
BIZCOCHO ,тази част :
Цитат
за КРЕМА

250 мл. прясно мляко
250 гр. захар
3 белтъка
1 ванилия

разбиват се на котлона,ври 5 мин.
след като поизстине се прибавя 350 гр. разбито масло
не я разбрах  Rolling Eyes ,и белтъците ли се варят ?
Не се ли пребиват ....и да стане целия крем  на парцали  newsm78.
И кое с кое се  се разбива  newsm78.Смесват  се,ли  имаш предвид или захарта с белтъците и после да се добави млякото ?
Само да не са ми много  тъпи въпросите   Embarassed,но наистина ми е много мътно...

# 61
  • Мнения: 411
разбива се вси4ко заедно без маслото,става като пяна и варя на слаб огън колкото да Шукне,разбитото масло прибавям когато е поистинал крема и продължавам да разбивам.


няма ниЩо обЩо с торта ГАРАШ,много разли4на е

# 62
  • Мнения: 9
Тука намерих един яйчен коктейл: http://medical.bg/recipe/125.html . Изглежда интересно, сега тъкмо го пробвам Simple Smile

# 63
  • сусурлево
  • Мнения: 474
Тука намерих един яйчен коктейл: http://medical.bg/recipe/125.html . Изглежда интересно, сега тъкмо го пробвам Simple Smile
сподели после как е

# 64
  • Мнения: 2 774
разбива се вси4ко заедно без маслото,става като пяна и варя на слаб огън колкото да Шукне,разбитото масло прибавям когато е поистинал крема и продължавам да разбивам.

Благодаря   bouquet
КОгато се сдобия с добро количество белтъци ,ще я пробвам .
В този ред на мисли ...някой, ако има идея как мога да оползотворя 10 жълтъка  Laughing , да се обади моля  Joy

Всъщност BIZCOCHO , пробвала ли си крема и с други блатове ,освен тези тип целувчените ?
На мен честно казано,крема ми предизвика интереса ,освен да взема да го спретна , и да видя какво ще се получи...
Не разбирам само ,какво ще го сгъсти - имам чувството че ще стане като супа  newsm78

Последна редакция: чт, 23 юли 2009, 00:21 от polly

# 65
  • Мнения: 1 777
Всъщност BIZCOCHO , пробвала ли си крема и с други блатове ,освен тези тип целувчените ?
На мен честно казано,крема ми предизвика интереса ,освен да взема да го спретна , и да видя какво ще се получи...
Не разбирам само ,какво ще го сгъсти - имам чувството че ще стане като супа  newsm78

Поли слага се 350 грама масло в крема,след като маслото замръзне ще сгъсти и крема. Simple Smile

# 66
  • Мнения: 411
ами не става като супа,става като бебе6ки крем,но много пухкав от белтъците.

не съм го пробвала на друга торта,мислила съм си го,но...

# 67
  • Мнения: 2 774
Поли слага се 350 грама масло в крема,след като маслото замръзне ще сгъсти и крема. Simple Smile
doh
Мерси , Пети    bouquet
ейййй,30 - пъти  го четох този крем и да взема да забравя маслото  ooooh!  Embarassed

BIZCOCHO , ти търси рецептата за кекса  Praynig ,че не ми търпи търпилото за тортата  Laughing,но 10 жълтъка - свиди ми да ги хвърля   Embarassed

# 68
  • Мнения: 411
рових и преравях и сигурно си е останала на БГ,заЩото не си спомням тук да съм го правила.
някой бе споменал за пухкави жълтъ4ени торти4ки.
ехооооо,4акаме ги

# 69
  • Мнения: 1 236

някой бе споменал за пухкави жълтъ4ени торти4ки.


Ето ти една:

8 жълтъка
1 ч захар
1\3 чл сол (може да се пропусне ако ви е странно)
3\4 ч масло
3 ч брашно
бакпулвер
3\4 ч мляко
настъргана кора от 1 лимон
ванилия
1 сл ром или коняк (може да се пропусне и замени с лимонов или портокалов сок)

Маслото се разбива със захарта да стане пухкава сес. Разбиват се жълтъците докато изсветлеят и се добавят към маслената смес. Бакпулвера и солта се омешват с брашното. Млякото и ароматите се добавят към брашното. Накрая се смесват маслената и брашнената смес.
Пече се около 45мин на 180С.
По желание, след като се опече, може да се намаже отгоре със сиропа от каквото и да е сладко, и да се поръси с млени орехи или стърган шоколад.

Общи условия

Активация на акаунт