Августинки 2009 - тема № 44

  • 18 323
  • 292
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 1 248
Благодаря ви много момичета за подкрепата...
Верно е, че секциото е по-малко стресиращо за бебчето и естествено бих се жертвала от всяка гледна точка в неговото име, обаче така ми се иска да чуя гласчето му като се появи на бял свят и да видя личицето му... Иначе от болката не ме е страх, докато стигна до тук съм минала през доста болки, операции, разни други процедури... Просто ми се иска да съм там, а от епидурална упойка определено изпитвам страх, като знам какви последствия може да има. Знам, че се случва рядко, но все пак...
Люлякова, от Селената съм разочарована и от собствен опит и от опита на свои познати и затова така разсъждавам, няма да казвам, че в нашия вход едно напълно доносено и здраво бебче е починало при раждане в Селена, не могли да го спасят, докато го закарали в хирургиите, то починало... Няма застраховка за нищо нито в частната клиника, нито в държавната. Може би ще се пробвам за нормално, тъй като наистина за момента няма обосновани причини да не го направя, а ако се наложи секции и за миг няма да се замисля... Дано малката душичка да се появи жива и здрава само за това се моля, пък ако трябва и 3 операции ще претърпя.

# 286
  • Мнения: 219
Катето, вземи мнението и на друг лекар, а ако е нужно секцио все пак, защо трябва да е точно в Селена, има и други болници, дори и държавни, където да си платиш и така. А за лепенките за пъпчето - докато бях в болницата моите хора бяха взели...още седят в чекмеджето, така, че не бързай, може да не ти потрябват Simple Smile

За реването - вчера прочетох една книга (а не съм чела вече не помня от кога), и се разказваше точно за една мацка, дето не може да има деца и т.н. Леле колко рев и дръпнах на тази книга, никога не ми се е случвало това. А нервак съм си по принцип, особенно за някой неща раздавам шамари без да се замисля, дори преди малко одарих мъжо, че ме щипна за зърното, а са ми толкова чувстивтелни.

Колкото до пъпчасването - еми сега чакаме мъж, но съм по пъпчасала от всякога, а преди с малката ми се беше изчистила кожата, косата ми беше станала страхотна, а сега не е така. Преди пък за сметка на това, бях качила мн кг, та има си разлики Simple Smile

# 287
  • Мнения: 18
Ред сълзи, ред сополи - това мога да кажа по въпроса с реването  Joy
Напоследък съм ужасно ревлива, мъжът ми дори вече ме иронизира. И той свикна горкият " Айде мило отиди в колата и се наплачи, а аз ще си ловя рибата " или захлюпване с възглавницата "плачи мило", надига възглавницата "наплака ли се, не си още" и пак отначало, докато не ме хване смях и готово.
В събота отиваме в Мичурин. Връщаме се от морето на 12, на 13-ти на консултация + изследванията. И след това яко пазаруване - кошара, вана за баня, количка и т.н. Сигурно вече се потретям, но съм купила само един комплект за изписване, нищо друго, и щях да го фотографирам ама заблудена работа, пак забравих.
За пъпките съм ужас. Особено когато се пада датата да ми идва цикъла, аз щото имам регистрация в онлайн календарче и всеки месец ми пращат инфо, "остават ви 3 дни до началото на месечният ви цикъл," , "Днес е деня на месечният ви цикъл" или "Овулация" та от там знам за тези дни и не се изненадвам че муцунката ми пак е придобила невероятни нюанси  hahaha

Последна редакция: вт, 30 юни 2009, 04:42 от sosmy

# 288
  • Мнения: 18
Реших и аз да се пробвам да направя новата тема ама май я оплесках  newsm78
Дано да е наред
НОВА ТЕМА:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=409593.0

Последна редакция: вт, 30 юни 2009, 05:03 от sosmy

# 289
  • Мнения: 18
Ако решите вожете да я почнете на ново, че я пуснах от мое име

# 290
  • Мнения: 2
Здравейте момичета!Завърнах се от морето, смятам че ходенето на море по време на бременност е адски положително!Качила сам само 2 кг докато бях там - яко се движех и плувах във водата!
Не успявам да прочета всичко, но искам да попитам издаването на болничен /45 дни преди раждането/ заплаща ли се? Разбрах че ако ти го издадат в частна клиника се заплаща, а при личния лекар ако отида, трябва ли да нося нещо като документ?
И още нещо да споделя - ужасно ме болят ръцете, подути са и вече не си чувствам някои пръсти, нямат същата чувствителност, имате ли същия проблем?А нощем заради тези болки не спя и се мъча Sad

# 291
  • София
  • Мнения: 2 688
Има нова тема, по-добре попитай в нея.

не би трябвало да се плаща нищо. Болничният ти го издава този, който те е следил до сега.
Ако той не е по ЗК, май може джипито да ти го издаде, но не знам за документ.
Може би ако не ти е давал направление за регистрация на АГ по ЗК, няма проблем да ти го издаде.
Но ако ти е дал не знам дали вече има право да издаде такъв болничен (моите джипки като ми го издаваха изрично ми казаха, че АГ ще трябва да ми издаде болничния).

Пишете в новата тема.

# 292
  • София
  • Мнения: 42
Хариела,ето това има  в предвид:[b][/b]
Вижте какво открих!  Ако има желаещи, да ходим заедно  Hug


~ София ~

Естественото раждане: първият подарък за бебето

Сигурно се чудите дали естественото раждане боли, дали е трудно, дали въобще е постижимо. Постижимо е, трудно е и може да боли. И все пак, ако се научите как да оставите тялото си да си свърши работата, ще се учудите колко силни сте!

В България отново гостува Мина Колман, независим акредитиран Bradley® учител от Вашингтон, САЩ. Тя помага на двойки, очакващи бебе, да научат повече за бременността, етапите на раждането и техники за релаксация, които да им помогнат да успеят с естествено раждане – заедно.

Над 86% от двойките бъдещи родители, посетили целия курс, постигат успех с активно, немедикаментозно естествено раждане. В България г-жа Колман ще изнесе презентация, обхващащи най-основните части от метода за успешно естествено раждане.

Заповядайте на 02.07, четвъртък, 17ч. в гр. София, адрес ул. Русалийски проход 15–17,
вх. 3, офис 41, 02/962-26-75, 0894-399-942, 0888-95-28-97, карта.

Ще да научите повече за:

• Правилен хранителен режим по време на бременност
• Упражнения и двигателна активност през бременността
• Техники за релаксация
• Ролята на таткото по време на бременност и раждане и защо е важно да раждаме заедно
• Рискове и ползи от стандартните процедури по време на раждане
• Етапите на раждането – какво се случва във всеки един момент

На лекцията ще можете да зададете и други въпроси, които ви вълнуват около очакването на новия член на семейството.

След лекцията и дискусията на г-жа Колман ще чуете кратка лекция за подготовка за кърмене, както и да зададете въпросите, които ви интересуват за това.

Лекциите са за бъдещи майки и бащи. Входът е безплатен.

С подкрепата на Ла Лече Лига, Център "Съвременни родители" и BG - Mamma

~.~

Наистина ми изглежда много полезно.
Иначе програмата на 9 месеца наистина е много интересна този път,особено посл.седмица!

Общи условия

Активация на акаунт