Атопичен дерматит

  • 10 735
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Португалия
  • Мнения: 4 026
не съм доктор,нито професор  Wink
но май е по-добре да се замислиш за връзка между антибиотиците и рецидивите  Peace
замисли се и за алтернативно лечение
щом си в този форум ,значи си тръгнала по пътя вече   bouquet

# 31
  • Мнения: 1 849
Не винаги имат диария при прием на лактоза, може да има само кожен проблем, ожеш да смениш с безлактозно мляко на Нутрилон - 1 кутия и виж дали обрива няма да се изчисти. Моя уж няма лактозна по теста, но като му спрях млякото и се оправи, след 6 месеца минахме на нисколактозно, след още 6 на АМ-1, после и АМ-2. Само трябва да се поизчака, при някои дечица лактозната непоносимост се проявява по-късо, лед натрупване, а не веднага.
За дерматозите е действа добре и даже само преварен на водна баня зехтин, а добавката от невен (затваря рани) би спомогнала много лечението. Повечето купешки вносни кремове имат консерванти и стабилизатори, които дразнят раздразнената дтска кожичка  Peace
Благодарности на Mamagemelar   bouquet

# 32
  • Мнения: 2 331
Има ли излекувани от това заболяване с хомеопатия? Интересувам се заради моя приятелка. Моля, споделете опит
Не знам дали е излекувана дъщеря ми, но състоянието и е близко до идеалното и се подобрява.С първия ни хомеопат нямахме никакъв успех, дори се влошаваха нещата.След близо година и половина неуспешни опити, я сменихме и сега се радвам на огромен успех.Бавно, но успешно ни е лечението.От ноември приемаме различни ХЛ по схема/монопрепарати, но са от 4 до 6 броя, които давам всеки ден по един, два пъти дневно, а някои са на седмични дози и всички са с по-ниски потенции: от 9 СН до 30 СН/.Неуспешният ни опит беше по английската школа-монопрепарати с високи потенции-1М, LM и т.н.

# 33
  • Мнения: 296
Той сега няма обриви, но преди когато беше с розовия Хип имаше по бузите предимно. А когато беше бебе на 2-3 месеца и по бузите и по краката. И неговата педиатърка нищо особено  не ми казваше, само че много трудно се лекувал АД даже може и да не се излекува. Прати ме при кожна докторка, изписа му на A derma един крем за тяло и това е. И тя същото ми каза, че почти не се лекувало даже можело като порасне и невродермит да стане. И повече не съм ходила при нашата педиатърка за този проблем. Насочих се към този професор, защото малкия има и диастаза на коремните мускули и малка херния на пъпа, той му слага едни лепенки. Че по край лепенките лекуваме и другите болести.  Уж си разбира човека не изписва как да е антибиотик. Не ми  е изписал и четирите антибиотика той. Първия му го изписа нашата педиатърка, но продължаваха да му хъркат гърдите. Втория ми го изписа той и тръгнахме на море защото всичко беше резервирано. Но там вдигна температура и пак нов ми изписаха. Прибрахме се от почивката и пак не беше се излекувал напълно и още един изпи.  В момента пие Нан 2 Хипоалергенен, но мисля да му го сменям че много се запича от него. Нутрилона запича ли? Или с Фризо XA да му го сменя. И аз вече незнам какво да му давам. Другата седмица ще му пусне изследванията и ще видим какво ще покажат.

# 34
  • Мнения: 1
Има ли някой, който е давал на бебе прополисови капки за усилване на имунитета при АД?

# 35
  • Португалия
  • Мнения: 4 026
Колко е голямо бебчето?
На моите им давах от годинката,но то е ,защото тогава я открих!
Все пак ,по-добре,ако е по-малко детето,да се консултирате с опитен билкар или пчелар Peace
Някъде бях писала вече, извинявам се ,ако се повтарям....
пропоплисът е много слаб алегрен,нищо че е меден продукт.
В повечето рецепти  за лекуване на алергии,именно прополис се ползва!

# 36
  • Мнения: 2 962
Здравей, Mamagemelar !
Моя приятелка направи крема по твоя рецепта /има собствени кошери/. Въпроса ми към теб е как разтваряш прополиса във восъка, защото според нея прополиса стоял на топка на дъното и трябвало много бъркане и мачкане -в готовия крем стои на малки парченца newsm78

# 37
  • Португалия
  • Мнения: 4 026
при разбъркаването на крема, на дъното остава не прополиса, а примесите в него- по-тежки замърсители,които не се разтварят.прополиса е пчелен продукт,разтваря се напълно в пчелния восък,има различни по чистота прополиси, а и мед с прополис съм яла-абсолютно прозрачен ,но с по-тъмен кехлибарен цвят  Peace

# 38
  • Мнения: 2 962
Благодаря ти за бързия отговор  bouquetЧудя се дали би могло да  се използва спиртен извлек от прополис, които е течен? И още как "прочистващ" прополиса от примесите?

# 39
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
записвам се в темата.
Този метод на Бах за сефте го чувам -ще го пробвам и аз
И ние сме с АД-с обриви до кръв.Направо неконтролируемо положение #Crazy

# 40
  • Португалия
  • Мнения: 4 026
спиртен извлек от прополис би изсушил допълнително кожата, а това е основният проблем ,който борим, така че не е никак подходящ !
частиците,които остават в крема могата да се прецедят през марля,докато крема е още топъл-преди да се сипя в бурканчетата!

# 41
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Аз мазах с такова кремче направено от прополис и невен ефекта беше нулев Sad
Но според мен мисля че може да идва като лек алерген на кожата зашото самия мед  се води като алерген за деца с АД

# 42
  • Португалия
  • Мнения: 4 026
Аз мазах с такова кремче направено от прополис и невен ефекта беше нулев Sad
Но според мен мисля че може да идва като лек алерген на кожата зашото самия мед  се води като алерген за деца с АД

 Naughty меда може да е алерген за конкретно дете,но не и за АД специално и като обобщение !

# 43
  • Мнения: 2 962
Благодаря за поясненията  bouquet

# 44
  • Мнения: 5 602
Записам се да следя ,присъединявам се към майките на деца с АД .

Общи условия

Активация на акаунт