Бихте ли дарили яйцеклетка?

  • 13 012
  • 334
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 064
Не бих дарила яйцеклетка, независимо дали ще  е за близка, позната или непозната жена. Не бих си играла със съдбата и е против разбиранията ми. Представете си, един ден да се срещнат и да се влюбят деца от една майка / или от един баща/. Или пък, дъщеря ви  се влюбва в сина на вашата позната, който е заченат от ваша яйцеклетка - как ще и обясните защо не трябва да имат връзка?  Същото важи и за донорите на сперма.


Това че децата може след време да се срещнат и да се влюбят е единственото което ме спира.Само едно уточнеие относно донорите на сперма-материала от донор когато се даде на едно семейство повече не се предлага на други хора именно да се избегнат подобни ситуации.

Три пъти се използва спермата. Смята се, че това е достатъчно ниска вероятност да се срещнат децата.
Мен лично не би ме притеснило точно това.
Мисля, че мъжете са по-склонни да даряват сперма, просто защото мислят по различен начин, чисто биологично им предопределено да сеят семето си колкото може повече. Един мъж никога не би мислил за спермата си, като за своите деца, докато една жена по-вероятно. Отговорите тук го доказват.
То и чисто хипотетично е възможно един мъж да има деца, за които не знае и без да е дарявал сперма, докато за жената това е невъзможно.

# 61
  • Мнения: 467
Мислила съм и аз по въпроса. И като теб, факта, че няма да имам новини от детето, няма да мога да го видя, ме възпира. Възпира ме анонимността, защото имам двама сина, които някой ден може да срещнат една госпожица (примерно), в която да се влюбят, без да знаят че са от една кръв. Светът е малък и всичко се случва.

# 62
  • Мнения: X
Бих дарила, но ако познавам семейството добре. На напълно непознати не бих.

# 63
  • Мнения: 919
Мислила съм и аз по въпроса. И като теб, факта, че няма да имам новини от детето, няма да мога да го видя, ме възпира. Възпира ме анонимността, защото имам двама сина, които някой ден може да срещнат една госпожица (примерно), в която да се влюбят, без да знаят че са от една кръв. Светът е малък и всичко се случва.

Да,това също може да стане.Не се бях сетила.

# 64
  • Мнения: 467
Бих дарила, но ако познавам семейството добре. На напълно непознати не бих.
Здравей Сбъдваща  Grinning По френския закон поне, донорът не може да избира на кое семейство ще даде.

# 65
  • София
  • Мнения: 7 039
Да, бих дарила, но само на напълно непознати хора. Ще съм щастлива, ако мога да помогна на някое семейство да изпита щастието на родителството.

# 66
  • Мнения: 718
Би било много благородно според мен... но не мисля, че бих дарила. Винаги ще ме гложди мисълта, че някъде там имам детенце  Thinking А и като се прибави възможността брат и сестра да се срещнат по някое време  #Crazy Не бих дарила яйцеклетка.

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Не,не бих дарила яйцеклетка.

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Както казах и в предишната тема бих и още как. Но не отговарям на условията.
Не ви агитирам защото това е много лично решение, но искам да разясня някои неща, защото виждам, че не са много ясни. Дори да се дарява яйцеклетка за близка или позната в клиниката я заменят с друга именно за да се избягнат неудобни моменти и за двете страни. А що се отнася до евентуалното кръвосмешение, то е проблем само когато се практикува поколения наред. И всъщност е повече морална дилема. Пък и нали знаете, че не от всяка яйцеклетка се ражда живот.

# 69
  • Мнения: 672
Не бих дарила яйцеклетка. Причините вече сте ги описали преди мен.
Също искам да попитам някой знае ли точно как протича цялата манипулация, защото така отстрани е много лесно да се говори, но ако се опре до сложни интервенции и болничен престой доста от желаещите ще се откажат. Така мисля.

# 70
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Не бих Confused Нито на познати, нито на непознати. Съжалявам  Confused Дори и да са познати, за мен няма да е достатъчно само да знам какво става с "наполовина" моето дете Confused Няма да успея да преодолея майчинския си инстинкт Sad

# 71
  • Мнения: 3 066
Да! 1000 пъти ,да! С темпа на нарастване на безплодността и стерилитета ,кой не би помогнал на тези двойки да си имат бебе! Персоналната нотка я усещам,но има и по-важни неща и над собствените ми чувства!Има хора ,които не са като мен ,с един опит и бременност,а с години чакат ли чакат!

# 72
  • Мнения: 14 654
Не, категорично. Първо - нямам никакво желание да се подлагам на стимулация с хормони за да отделя яйцеклетки, процедурата не е никак безобидна.
Дори за сестра си не бих дарила, защото както спомена Pesheck, на нея ще имплантират чужда яйцеклетка, а моята отива в резервите.  
Не смятам гените си за безценни, нито ще чувствам детето от дарената яйцеклетка свое, но нямам желание да дарявам, не съм толкова състрадателна, че да помагам по такъв начин.
Джуличке, защо не добваиш и една опция :' да, ще даря', за да видим колко хора са взели вече това решение. Това 'бих' е твърде отнесено.

# 73
  • Мнения: 2 658
Джуличке, защо не добваиш и една опция :' да, ще даря', за да видим колко хора са взели вече това решение. Това 'бих' е твърде отнесено.
Peace
Както и мисля, че е добре да има и "да, вече съм го правила" . Никой не е длъжен да си каzва кой е и да обяснява, но може да иска да гласува анонимно.
А zащо аz не мога да видя реzултатите, беz да съм гласувала? Не мога да дам отговор, но ми е интересно да ги видя.. Мисля, че понякога може да се видят и беz да си гласувал..

# 74
  • Мнения: 651
А мъжете как дават сперма?Те дават сперматозоиди,а не деца!
Бих направила добро!
Поставете се на мястото на жена,която е вечно в очакване и сълзи когато и дойде цикъла  Tired
Не искам да знам за това чувство!!!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт