Бихте ли дарили яйцеклетка?

  • 13 015
  • 334
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 511
Не, не бих го направила. Naughty

# 91
  • Мнения: 129
Много по-голям е броят на цени чакащи за сперма ,защото Бг мъжете не дават такава,че майките се принуждават да ползват такава от Швеция-документиран факт!
В българия даряването на сперма не се заплаща, както е в други държави. Като "няма пари" поне да стимулират хората по някакъв начин-както примерно има кампании за доброволно кръводаряване. Ами естествено че никой няма да иска! Освен това доста мъже в българия вече имат негодна сперма, за съжаление.

някой беше питал за процедурите-без да претендирам че съм много запозната, мисля че са като при инвитро (стимулират се хормонално яйчниците, за да се отделят повече яйцеклетки наведнъж), само че ембриона се имплантира на друга жена, не тази от която е яйклетката Simple SmileНе бих се подложила на това, независимо колко ще ми платят. За позната пък-абсурд

# 92
  • Мнения: 6 274
За процедурите - гледах един филм преди време, където подробно беше обяснено какво точно се случва с жените, донорки на яйцеклетки.
Не, че цялата процедура изобщо е приятна, но това, което ме втрещи  Shocked (а и отврати, честно казано Sick) беше, че заради мощната стимулация, яйчниците при тези жени достигат големината на... ПОРТОКАЛ!!!  Shocked ooooh!
Направо не мога, а и не искам да си го представям!  ooooh!
Много от жените споделиха, че ако са знаели, че ще минат през това, никога не биха се съгласили.

# 93
  • Мнения: 129
заради мощната стимулация, яйчниците при тези жени достигат големината на... ПОРТОКАЛ!!!  Shocked ooooh!
Направо не мога, а и не искам да си го представям!  ooooh!
Много от жените споделиха, че ако са знаели, че ще минат през това, никога не биха се съгласили.

не се учудвам, с хормоните шега не бива. мисля че никой не го прави ей така доброволно, само хора на които им трябват пари Money

# 94
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Да, бих дарила. За мен майчинството е много повече от яйцеклетка. Цялото вълнение през бременността, раждането, отглеждането с всичките му екстри - безсънието по време на коликите, кърменето, захранването...

А яйцеклетките идват и си отиват с всеки цикъл. Даже не са ми симпатични, защото моята менструация е доста неприятна Simple Smile Това последното в кръга на шегата, разбира се.
И аз бих дарила. Да си майка не значи само да забременееш и родиш дете. Майка се става след това

# 95
  • Мнения: 914
Аз, честно казано като казах "да", не се бях замислила за тая работа със стимулацията. Едва ли бих се подложила на такова нещо, освен за да помогна на някой наистина много, много близък (и при положение, че въпросния близък ще получи друга яйцеклетка, а моята ще отиде при непознати, де).

# 96
  • Мнения: 672
Аз питах за процедурата, но не за да се заяждам а защото наистина не знаех, но си представях, че не е толкова просто. Значи права се оказах. Ето и първата, която си призна или поне се замисли над своето да. А как точно се взема самата яйцеклетка?

# 97
  • София
  • Мнения: 3 064
Аз питах за процедурата, но не за да се заяждам а защото наистина не знаех, но си представях, че не е толкова просто. Значи права се оказах. Ето и първата, която си призна или поне се замисли над своето да. А как точно се взема самата яйцеклетка?

С пункция. И никак не е приятно, доколкото знам от жени, опитали "ин витро".

# 98
  • Мнения: 2 334
Мисля че не бих дарила защото цял живот ще си казвам че това дете е почти мое и мисля че ще ми е кофти да живея далеч от него.

# 99
  • Мнения: 6 274
Аз питах за процедурата, но не за да се заяждам а защото наистина не знаех, но си представях, че не е толкова просто. Значи права се оказах. Ето и първата, която си призна или поне се замисли над своето да. А как точно се взема самата яйцеклетка?

С пункция. И никак не е приятно, доколкото знам от жени, опитали "ин витро".

Точно така.  Peace
Нещо подобно на лапароскопията.
Знам, че изтеглят доста яйцеклетки, но после не всички са "годни" за даряване.

П.С. Забравих да спомена, че не само процедурата по взимането им е болезнена.
През цялото време, през което яйчниците им са с тези НЕнормални за тях размери, болките са ужасни.
Оставяме настрана всички други неразположения, които съпътстват изкуственото натъпкване на организма с толкова много хормонални препарати.
 ooooh!

# 100
  • Варна
  • Мнения: 2 328
Да! Бих дарила и в момента го правя! Процедурата е дълга, неприятна, но мисля че си струва!
Аз съм майка и знам каква е радостта от това. Благодарна съм на съдбата всеки един ден, че ми е дала шанса да бъда майка! Мисля, че всяка от вас ще се съгласи с това. А какво става с всички онези хора, които нямат моя късмет? Те дълго се борят преди да стигнат до варианта да вземат чужда яйцеклетка за своето дете. Не мисля, че детето по някакъв начин ще е мое. А замислете се като дарите кръв, какво? Човекът ви става брат ли?! Shocked Вярно е, че процедурата е по-тежка от кръводаряването, но това е ЖИВОТ! Това е РАДОСТ! Това е ПОДАРЪК за хората, които отчаяно искат да видят смисъла на живота в очите на едно бебе! Нима гените са най-важното в човека?! Нима възпитанието и семейната среда не влияят на развитието на детето? Нима бих могла да се нарека майка, ако не съм го носила под сърцето си, не съм будувала нощем, когато е болно, не съм го завела на първия му учебен ден, не съм го учила как да се изкъпе и как да си напише името, не съм стояла край прозореца да го чакам, когато закъснява?
Замислете се, моля ви! И който БИ го направил да го НАПРАВИ!

А за това, че ще се срещнат братя и сестри, само ще кажа: много латино сериали гледате, май! Rolling Eyes Най-добре би било да се дари яйцеклетка и да знаеш кой е реципиента, за да няма изненади след години, но пък хората са го измислили - има архиви - може да се провери! Peace

# 101
  • Мнения: 3 066
Евала Диве! Нека да сме повече!За повече детски колички трябват и повече благородство и себеотдаденост!

# 102
  • Мнения: 269
Не, не бих дарила!

# 103
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
да бе, ще проверявам всяка мадама на сина ми дали не е зачената ин витро и ако е така ще се разнасям из лабораториите, а тепък ще ми кажат инфото. хайде стига бе.
не схващаш ли, че има хора, за които даряването на яйцеклетки/сперма не е приемливо.
не е ли радост да осиновиш дете ако не можеш да имаш свое?

# 104
  • Мнения: 2 658
Dive, браво   bouquet
не е ли радост да осиновиш дете ако не можеш да имаш свое?
Естествено, че сигурно е радост. Но пък zа жените които имат половинки, това е прекрасна и единствена алтернатива да направят поне мъжа до себе си баща.. Предполагам де..
Абе не можем да съдим хората, които не са като нас и да ги питаме така. Просто нямаме това право.

Последна редакция: пт, 26 юни 2009, 18:07 от Сова

Общи условия

Активация на акаунт