Бихте ли дарили яйцеклетка?

  • 13 016
  • 334
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 919
За съжаление,не бих. Blush
На познати ,защото сигурно винаги ще ми се иска да го виждам това дете,познавам се.А на непознати-защото вечно ще се питам как ли изглежда,къде ли е,какво прави,добре ли е,щастливо ли е...И това няма да ми дава спокойствие.

# 46
  • Мнения: 781
Не бих, няма да мога да живея с мисълта за детенцето Confused

# 47
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
а етичните проблеми не ви ли притесняват?

# 48
  • София
  • Мнения: 67
Бих дарила. Все пак това е само една яйцеклетка. Да се гледа на нея като на дете не е сериозно. Все едно да гледаме на сперматозоидите по този начин. Ако това е възможност да помогна на семейство да си имат детенце, ще го направя без да се замисля!

# 49
  • Мнения: 9 973
да,бих дала

# 50
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Не, не бих

# 51
  • Мнения: 2 746
Не бих дарила яйцеклетка, независимо дали ще  е за близка, позната или непозната жена. Не бих си играла със съдбата и е против разбиранията ми. Представете си, един ден да се срещнат и да се влюбят деца от една майка / или от един баща/. Или пък, дъщеря ви  се влюбва в сина на вашата позната, който е заченат от ваша яйцеклетка - как ще и обясните защо не трябва да имат връзка?  Същото важи и за донорите на сперма.

# 52
  • Мнения: 1 796
Не бих дарила яйцеклетка, независимо дали ще  е за близка, позната или непозната жена. Не бих си играла със съдбата и е против разбиранията ми. Представете си, един ден да се срещнат и да се влюбят деца от една майка / или от един баща/. Или пък, дъщеря ви  се влюбва в сина на вашата позната, който е заченат от ваша яйцеклетка - как ще и обясните защо не трябва да имат връзка?  Същото важи и за донорите на сперма.


Това че децата може след време да се срещнат и да се влюбят е единственото което ме спира.Само едно уточнеие относно донорите на сперма-материала от донор когато се даде на едно семейство повече не се предлага на други хора именно да се избегнат подобни ситуации.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 53
И аз не бих дарила. Ако го направя цял живот ще се чувствам гузно.  Confused

# 54
  • Мнения: 5 026
Не, не бих.

# 55
# 56
  • София
  • Мнения: 2 227
"Не, не бих дарила".

# 57
  • Мнения: 9
Да бих дарила,защото по този начин,ще помогна на някое семейство да има дете.Не бих го чуствала като мое,защото гениите не са най-важното,нито тък бих се притеснявала за него,защото не ми се вярва семейство което е минало през този ад,да не го гледат добре!!!

# 58
  • Мнения: 3 929
Не, не бих дарила, въпреки че на пръв поглед изглежда много благородно да дариш. Ама моите разбирания за живота и съдбата на човека са по-различни от общоприетите и не намирам за егоистично това да не се съглася да даря яйцеклетка. Сигурна съм, че няма да спра да мисля за детето, което ще се роди.
а етичните проблеми не ви ли притесняват?

А какво имаш предвид под етични проблеми?

# 59
  • Мнения: 19
не ,не бих дарила

Общи условия

Активация на акаунт