Бихте ли дарили яйцеклетка?

  • 13 046
  • 334
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 23 232
А замисляли ли те се,предвид на големия проблем с размонжаването при човека,какво би станало в бъдеща с безразборното използване на чужд донорски материал ,който пътува из целия свят?Както вече писах бях благосклонна да даря яйцеклетка,но след като прочетох книгата "Стъклени съдби" си дадох сметка до какво може да доведе масовото разпространение на чужд генетичен материал по света.Определено бих осиновила дете,ако не мога да имам.Някой написа,че дарява 1-2 яйцеклетки,не 30-40,нооо...ако 1 милиард жени дарят по 1-2 яйцеклетки,накъде отиваме?!

# 271
  • Варна
  • Мнения: 2 340
Ами, Джули, това е форум, бе миличка! Хората искат да се изкажат! Laughing Наистина темата не е "Бихте ли дарили яйцеклетка? Защо?" но всеки иска да си каже мнението, да се удари в гърдите, да го потупат по рамото, да се оправдае, да намери съмишленици... нормално е да се случи така. Аз затова пак казвам: НИКОГО не нападам и не убеждавам! Темата не е за това! Всеки има право да реши сам за себе си дали да дарява, на кого и какво! Всеки има право да каже своите ЗА и ПРОТИВ. Ако някой се е засегнал от постовете ми, моля за извинение, не съм искала да бъда груба, а просто да ви обърна внимание, че вероятността детето ви да срещне и да се влюби в близък роднина я има и без донорството, а от донорството ще се увеличи с пренебрежимо малък процент, т.к. при голям късмет с вашите гени ще има още едва 1-2 деца.
Деси, виж статистиката! Тези милиарди нещо не ги виждам аз!

# 272
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Много деликатна тема,по-скоро бих дарила,но може би е по-добре да незнам на кого  я дават,иначе ще мисля за детето.Но и  ДесиХ2 е права,ако стане масовост това след няколко години,накъде вървим newsm78.Абе не мога да дам конкретен отговор,зависи от много неща.

# 273
  • Мнения: 2 960
Аз лично съм категорична -НЕ ,не бих дарила .

# 274
  • Мнения: 3 336
И аз се замислих току-що защо е спора в тази тема всъщност, нали идеята е да си кажем мненията. Всяка от нас заявява готово решение тук. Надявам се, че тези които нападат и не уважават чуждото мнение, не си мислят, че по този начин ще могат да въздействат върху противоположното мнение на другите.

Мога да кажа, че изборът ми е информиран, тъй като съм чела доста по темата.

Книгата "Стъклени съдби" си заслужава да бъде прочетена Peace Може би слуд прочитането й мнението, което изразих и бе окачествено с обидни думи, ще бъде поне донякъде разбрано. Повечето хора си представят идеалния случай, в който някоя любяща майка, която не може да има деца, се сдобива с едно детенце, което ще обсипва с любов и грижи. В книгата са илюстрирани и други възможни варианти, които са делеч от идеалистичните фантазии на повечето от нас. Но са напълно възможни Peace

# 275
  • Мнения: 4 965
Не бих, ако не става дума за мой много близък човек - дъщерите ми (дай Боже, да не им се налага), някоя от братовчедките ми, близка приятелка (всички имат вече свои деца, между другото - т.е. реална необходимост няма никой около мен).
Иначе, самата процедура е твърде тежка, за да минавам през нея от филантропски чувства, а и също изпитвам страх от евентуално анонимно свесване на гените след време...

# 276
  • Мнения: 23 232

Деси, виж статистиката! Тези милиарди нещо не ги виждам аз!
Статистиката не е точна наука и не е константна величина.Статистиката може и да работи за нечия полза.Защо мислите ,че няма закон в Европа за Съхранението управлението на стволови клетки?Заради нечий ГОЛЯМ интерес.Хората все още не виждат заплаха в донорството на генетичен материал и то масово се пропагандира,но не е трудно да се погледне в бъдещето.Въпросът е дали този поглед натам няма да развали нечии интереси в настоящето.Допреди години никой не го бе еня за замърсяването на приподата и парниковия ефект,имаше и статистикиа.Но какво става сега,изправихме се пред заплаха от саморазрушения и взехме мерки,леееко закъсняли.В условията на глобализация е много лесно нещата да се забъркат в каша много скоропостижно.Мое мнение. Peace

# 277
  • Варна
  • Мнения: 2 340
Не, Деси, нямах предвид официалната статистика, не съм се изразила добре явно. Визирах анкетата в темата. От над 250 жени само една е в процедура, останалите които биха го направили са по-малко от онези, които не биха. Освен това ако се замислим, то хубаво ще се дарява масово, ама кой ще ползва?! Много от жените, с ИЯР не биха взели от донор яйцеклетка, а биха осиновили дете, други биха се отказали от такава възможност и биха останали бездетни... въпрос на избор. Може би ще е интересно да видим в отделна тема колко от нас биха ползвали донорски генетичен материал. А що се отнася до погледа в бъдещето... силно се надявам науката да напредне в посока лекуване на стерилитет по-бързо и да няма такава остра нужда от този вид донорство! Peace

# 278
  • Мнения: 23 232
А що се отнася до погледа в бъдещето... силно се надявам науката да напредне в посока лекуване на стерилитет по-бързо и да няма такава остра нужда от този вид донорство! Peace
И аз,дано. Hug

# 279
  • Мнения: 1 949
Абе момичета, малко извън темата, ама ... Заинтригувахте ме с тая книга, на всяка страница някой говори за нея. Е търсих я, но не мога да я намеря. Имам една книга на Л.Филипова - Червено злато (за процеса в Либия. Та тя е основана на действителни факти. В ТАЗИ - Стъклени съдби -събитията реални ли са или не? Струва ли си да си я поръчвам от интернет или не?
Моля за отговор, ако сметнете за нужно, може и на ЛС  Praynig

# 280
  • Мнения: 6 274
И аз се замислих току-що защо е спора в тази тема всъщност, нали идеята е да си кажем мненията. Всяка от нас заявява готово решение тук. Надявам се, че тези които нападат и не уважават чуждото мнение, не си мислят, че по този начин ще могат да въздействат върху противоположното мнение на другите.

Точно това исках да кажа.  Peace
Ами, Джули, това е форум, бе миличка! Хората искат да се изкажат! Laughing Наистина темата не е "Бихте ли дарили яйцеклетка? Защо?" но всеки иска да си каже мнението, да се удари в гърдите, да го потупат по рамото, да се оправдае, да намери съмишленици... 

Да, разбира се.  Peace
И за това се каза много пъти, че всеки има право на мнение, но пък когато го напише, не е задължително да намери съмишленици.
Хората сме различни, и мненията ни са различни.
Всеки вижда нещата по свой начин, за това, нека бъдем толерантни към мнението на другите.

# 281
  • Мнения: 54
НЕ! Определено не. За мен това е равносилно да си изоставя детето. Бих си осиновила детенце, желание не ми липсва, ако имам финансовата възможност да му осигуря живота. Но не бих дала своето на друг. То е част от мен! Можа да звучи егоистично, но аз така го възприемам.

# 282
  • София
  • Мнения: 44 271
Абе момичета, малко извън темата, ама ... Заинтригувахте ме с тая книга, на всяка страница някой говори за нея. Е търсих я, но не мога да я намеря. Имам една книга на Л.Филипова - Червено злато (за процеса в Либия. Та тя е основана на действителни факти. В ТАЗИ - Стъклени съдби -събитията реални ли са или не? Струва ли си да си я поръчвам от интернет или не?
Моля за отговор, ако сметнете за нужно, може и на ЛС  Praynig
тук няколко пъти се спомена, че е художествена измислица...

# 283
  • Мнения: 23 232
Абе момичета, малко извън темата, ама ... Заинтригувахте ме с тая книга, на всяка страница някой говори за нея. Е търсих я, но не мога да я намеря. Имам една книга на Л.Филипова - Червено злато (за процеса в Либия. Та тя е основана на действителни факти. В ТАЗИ - Стъклени съдби -събитията реални ли са или не? Струва ли си да си я поръчвам от интернет или не?
Моля за отговор, ако сметнете за нужно, може и на ЛС  Praynig
тук няколко пъти се спомена, че е художествена измислица...
Но авторката каза,че е чела и проучила доста факти от бизнеса,наречен ДОНОРСТВО на генетичен материал.Прото е навързала 2 и 2.За съжаления книгата не е у дома,но на края й имаше информация към кои източници авторката се е допитала за достоверност на фактите и информация.

# 284
  • София
  • Мнения: 553
Моят отговор е ДА  Peace
Ще дам една яйцеклетка на хора, които чакат дете с години. Все пак това е само една яйцеклетка, а не дете, поне според мен. Това, че съм помогнала за нещо такова, за мен ще е радост.
По твоята логика, всеки месец с цикъла си "изхвърлям по едно дете"
   smile3501 smile3501 smile3501

бих се радвала,ако мога да помогна някой да изпита това чувство  preggo

Общи условия

Активация на акаунт