Бихте ли дарили яйцеклетка?

  • 13 031
  • 334
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 54
Моят отговор е ДА  Peace
Ще дам една яйцеклетка на хора, които чакат дете с години. Все пак това е само една яйцеклетка, а не дете, поне според мен. Това, че съм помогнала за нещо такова, за мен ще е радост.
По твоята логика, всеки месец с цикъла си "изхвърлям по едно дете"
   smile3501 smile3501 smile3501

бих се радвала,ако мога да помогна някой да изпита това чувство  preggo
Аз не мисля че е точно така. Ти не изхварляш дете, а яйцеклетка. Докато в другия случай някаде ще има малко същество с твойте гени.

# 286
  • Мнения: 14 654

Какво те спира да дариш за приятелката си? Вземи и го направи, вместо да размахваш пръсти и да ни поставяш в хипотетични ситуации, в които никой няма ясна представа как ще реагира, защото не ги е изпитал на гърба си.

бих се радвала,ако мога да помогна някой да изпита това чувство  preggo

И ти вземи да дариш, вместо да ръкопляскаш из форума.

# 287
  • Мнения: 6 274
Янечек, прекалено си директна  Laughing , което, обаче не те прави по- малко права.   bouquet

# 288
  • Мнения: 27

Какво те спира да дариш за приятелката си? Вземи и го направи, вместо да размахваш пръсти и да ни поставяш в хипотетични ситуации, в които никой няма ясна представа как ще реагира, защото не ги е изпитал на гърба си.

бих се радвала,ако мога да помогна някой да изпита това чувство  preggo

И ти вземи да дариш, вместо да ръкопляскаш из форума.

Е, нали темата не беше с цел спорове и караници?! А тези, които не са съгласни с другия се правят на отворковци и вече доказателсва искат, едва ли не.....
Аз съм отговорила с - Да, бих... И пак казвам да бих го направила някой ден, но не смятам за необходимо да информирам такива като теб кога точно ще се случи. Аз самата не знам кога, но някой ден ще го направя!

# 289
  • Мнения: 14 654
Ми аз не се обръщам изобщо към теб, нито към тези, които категорично завяват, че ЩЕ го направят. Някъде да съм цитирала мнение на dan4eto8008 ?

# 290
  • Мнения: 27
Ми аз не се обръщам изобщо към теб, нито към тези, които категорично завяват, че ЩЕ го направят. Някъде да съм цитирала мнение на dan4eto8008 ?

Не си, но прозвуча грубо това, което написа и се почуствах длъжна да ти отговоря. Това, че цитираш друг с мнение като моето ме прави съпричастна  Peace
Успех  Grinning Peace

# 291
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз не бих дарила на непознати (а по закон в Бг не можеш да избираш на кого да дариш, само анонимно може). По една много проста причина. Аз имам две момчета. Ако от дарената яйцеклетка се роди момиче и някой ден те се оженят? Какво правим? Нека не звучи като сапунка, но може ли някой да гарантира, че няма да стане така и няма да имам внуци с увреждания? По същата причина не бих позволила на съпруга си да дари сперма. Знам че звучи много егоистично, но...
А и мен също би ме тормозила мисълта, че имам някъде дете, за което не знам нищо.

# 292
  • Мнения: 2 746
Всъщност, не е задължително децата от подобно кръвосмешение да имат увреждане. Просто е ненормално да се изпада в такава ситуация - полубрат да се ожени за полусестра си, че и деца да имат.

# 293
  • Мнения: 2 376
Аз винаги съм си мислила, че бих осиновила дете, ако имам проблем да имам свое (разбира се, ако и съпругът ми е съгласен). От друга страна, вярвам, че бебето познава майка си от утробата и я разпознава, когато се роди. Т.е. по-лесна би била връзката с дете, което родиш.  Thinking
Не бих дарила яйцеклетка, защото ще ми е трудно да не мисля какво е станало с нея,а и не бих се подложила на хормонални процедури. Може би ако е за много близък ще се замисля, но за мен има прекалено много дечица, вече родени, които никой не прегръща.

За кръвосмешението - проблем е, защото скрити дефекти предавани с поколения могат да се проявят. Мисля до 4-то коляно се счита, че има опастност.

# 294
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз не казвам, че е задабжително, но вероятността е много голяма. То и без да са роднини няма гаранция, но все пак...

# 295
  • Мнения: 8 292

Какво те спира да дариш за приятелката си? Вземи и го направи, вместо да размахваш пръсти и да ни поставяш в хипотетични ситуации, в които никой няма ясна представа как ще реагира, защото не ги е изпитал на гърба си.

бих се радвала,ако мога да помогна някой да изпита това чувство  preggo

И ти вземи да дариш, вместо да ръкопляскаш из форума.


Бременна съм...това ме спира. Пръсти не размахвам, просто изказвам мнение. Ситуацията за яйцеклетките също е хипотетична но се коментира. Ситуацията за донорство обаче е малко по страшна и трудно се мисли за нея. Пожелавам на всички жени които имат нужда от яйцеклетка да получат такава........за да имате и те нашата радост.

# 296
  • Мнения: 804
Бих дарила яйцеклетка. До сега си мислех, че в БГ не може просто да отида някъде и да кажа "Искам да даря яйцеклетка.". Но и не съм търсила специално. Не съм запозната със самата процедура по даряване на яйцеклетка (дали се пият хормони преди това примерно)  newsm78
Не гледам на яйцеклетките си като на бебета. Просто знам, че без сперматозоидите на мъжа ми те са нищо. Ако гледам на яйцеклетките си като на бебета, сигурно ще полудея, защото това ще означава, че всеки месец абортирам  Crazy
А и вярвам, че детето става каквото го възпиташ. Затова си мисля, че на осиновителите трябва да им се направи паметник в България. По-благородно от това да осиновиш и отгледаш дете като свое има ли? Да загърбиш личния егоизъм и въпреки, че всички те гледат странно да отдадеш живота си на биологично не твое дете.
Ако имам две деца и съм напълно здрава бих станала и сурогатна майка за мой близък (само за брат/сестра) - знам, че в БГ е забранено, не ме нападайте, споделям лично мнение.
Дали обаче бих осиновила - не знам ... Може би съм прекален егоист... Дано никога не ми се наложи да правя такъв избор  Praynig

# 297
  • Мнения: 3 500
Наистина темата не е "Бихте ли дарили яйцеклетка? Защо?"

Напротив, точно това е темата.

# 298
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
книгата "стъклени съдби" си е направо фантастика. според мен по-вероятно е тези неща да се случат с изневери, защото статистически изневерите са много, ама много по-чести.

# 299
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
книгата "стъклени съдби" си е направо фантастика. според мен по-вероятно е тези неща да се случат с изневери, защото статистически изневерите са много, ама много по-чести.
Ако зачестят донорствата  (както мнозина от вас желаят и подкрепят) нищо чудно и да стане реалност, не само фантастика. Вмешателството в работата на майката Природа, според мен е нож с две остриета. Ха сега изяжте ме  Laughing
А пък незнам как е възможно да сравнявате месечния цикъл с оплодената яйцеклетка  ooooh!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт