БЪДЕЩИ МАМИ ЮЛИ 2ОО9 - ТЕМА 58

  • 15 066
  • 288
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 900
Мисля, че няма да ти е излишен лигнина. Вземи си един от по-малките пакети/по 300гр./ Peace

# 61
  • София
  • Мнения: 67
Честити бебчета на Фортунчето, Вини и Недин! Да са им живи и здрави! А на мамите - бързо възстановяване!

Относно присъствието на бащата - нашият много иска да присъства, но аз съм твърдо против. Аз ще съм секцио и мисля, че не му е там мястото.

Присъединявям се към молбата на Нелир към мамите, родили секцио.

# 62
  • Мнения: 1 900
Аз пък държа много ако съм секцио да присъства, но не съм питала лекарката как стоят нещата. newsm78 Дали е разрешено?

# 63
  • Мнения: 425
Нашия бъдещ татко няма начин да го накарам да присъства на раждането. Толкова мрази болниците, че и на прегледи не идва с мен. Едва го навих на феталната морфология да присъства и на БХС като ходих идва с мен, ама то беше от няма накъде. Като влезе в болница или дори медицински център, дето не мирише дори на болница почва да се поти и да става нервен. Ама то и аз не го искам при мен докато раждам - да се чудя него ли да мисля, да раждам ли.

Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 7 нови отговора. Shocked какво правите вие бе, ей.

# 64
  • Мнения: 1 900
Моя винаги се мъкне с мен на консултации и на прегледи. И като подхване един разговор с лекарите думата не мога да взема от него и после все му се карам, че съм забравила нещо да питам. Joy
Сега му викам за раждането да внимава какво прави, да не ме забравят лекарите, че раждам докато им разказва поредният виц. Mr. Green hahaha

# 65
  • София
  • Мнения: 3 581
Аз пък държа много ако съм секцио да присъства, но не съм питала лекарката как стоят нещата. newsm78 Дали е разрешено?
В нашата болница категорично е забранено да присъства на секцио. Само на нормално, обаче искат пари- мисля че беше 200 лв

# 66
  • Мнения: 1 900
При нас е разрешено на нормално ако ползваш ВИП зала - 100лв, или ако раждаш във вана /300лв./

# 67
  • Мнения: 1 291
Честити ни нови бебчета! Популацията от мъници нараства.

И аз като вас започвам да се притеснявам за раждането. На едно място прочетох, че е важно да сме подготвени, затова изрових от нета тази статийка: http://www.biberonbg.com/info/fazi_rajdane.htm На мен лично много ми помогна. Сега съм настроена психически за това, че болки сигурно ще има и сигурно ще са силни. Една майка ми сподели опит от първото си раждане. Каза, че е много важно да не викаме. Така лекарите не се изнервят и се държат по-добре с нас, а и както някой вече беше цитирал една акушерка: "Пести си силите за напъването." А да - да кажа и аз това, което всички повтарят: "Слушайте акушерката и лекаря." Дано да съм била полезна.

Благодаря на всички майки начело с А4 за практичните съвети!!!

Хубав ден на всички!   bouquet

Последна редакция: пт, 26 юни 2009, 15:35 от mama Barba

# 68
  • Мнения: 179
Вини -честито най после се появи изпопретеснихме се за теб.Да е жива и здрава малката принцеса.Радвам се , че вече сте добре.

Последна редакция: сб, 27 юни 2009, 15:58 от дейзи$

# 69
  • Мнения: 1 900
Всеки втори пост мой, но това за последно и бягам.
Много бях чела за раждането преди първия път. Знаех на 100% точно какво предстой и какво ще се случва/като излючим екстремнни ситуации/.
Отидох да раждам без въобще да ме е страх. Знаех, че ще боли много, ще е трудно и ще съм много уморена. Не мислех за това, а само,че отивам на най-вълнуващата среща в живота си. Мислех, че ще прегърна сина си и ще съм много щастлива.
Много крещях накрая Mr. Green и въпреки това никой не е бил груб и не ми се е ядосвал. Само по едно време АГ ме пита : Защо викаш сега, боли ли те? /понеже вече имах само напъни без контракции/ и аз отговарям : Ами незнам защо, не ме боли. Crazy hahaha

# 70
  • Мнения: 5 251
Ще заредя и фотоапарата и камерата, пък той ще реши с какво ще снима  Peace
За да присъства таткото на раждането в МД-Варна, вече се плаща 80 лв. Мисля, че за да си в самостоятелна стая трябва да си във ВИП, който се заплаща допълнително. Аз ще си го спестя това Wink

# 71
  • Мнения: 250
Тия в Токуда да не са се побъркали нещо   #Crazy Thinking
Аз очаквам в АГ-Русе да ми излезе около 500-600 лв.  Peace.Иначе в ЕСКУЛАП е не повече от 1000-1500 лв.  Peace

Последна редакция: пт, 26 юни 2009, 15:25 от чочо-сан 1

# 72
  • София
  • Мнения: 3 581
Дейзи, аз ще платя в Токуда 2100 лв / 1500 за избор на екип, който е задължителен  Mr. Green + 600 лв за бебето. / И това е по-каса, иначе за неосигурените мами и 3600 общо. Отделно се заплаща за изследванията, но не знам колко парички да си предвидя за това - нека А4 да каже+ Thinking

# 73
  • Мнения: 1 208
Какви са тези цени,за които говорите  #Crazy - тук в Бургас избор на екип е 500лв. - аз няма да си избирам- моя гинеколог е шеф на родилното и ще е там / както беше и с първото раждане/. Човека не поиска и левче.Аз и не смея да предложа,че незнам какво му е отношението.По-скоро знам и затова.После ще дам някой лев на акушерката ако разбира се съм доволна от нея.

# 74
  • Canada
  • Мнения: 649
Честито на новите ни форумски мамчета ForTune  и Nadin... Да са ви живи и здрави малките бебчета!!!  bouquet
Мама Евви, радвам се че се включи и че всичко е наред при вас... Аз бях питала дали си имала признаци, защото се чудя дали може да тръгне така изведнъж!?!?
Момичета, връщам се да ви чета че успех само старата темичка да прочета...

Общи условия

Активация на акаунт