40 дневното стоене в къщи след изписване

  • 8 532
  • 147
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 793
Моята бебка я изведох на 10ти ден...на дълга разходка,иначе я държах близо до прозореца и на балкона. Когато отидохме на преглед на 6-ти ден педиатър ката ме попита дали вече излизам на разходка,аз се из1червих  Embarassed  и казах още не....тя ме попита какво чакаме  #Crazy

# 136
  • Мнения: 283
Според мен не отживелица - в началото имунната система е по-слаба и има по-голям вариант да пипне нещо. Мисля, че няма проблем, ако времето е хубаво, и ако не позволяваш никой да се доближава до количката, особено да го пипа.

# 137
  • Лондон
  • Мнения: 403
Отказвам да повярвам,че това се случва някъде.

# 138
  • Мнения: 571
Изкарах я на 20 ден PeaceИ не за друго,ами защото времето се развали.Иначе още на първата седмица щях да я изведа

# 139
  • Мнения: 3 484
И двете ми деца са родени в средата на октомври. И двете бяха още на 10-12-ден навън в студа Peace

# 140
  • Мнения: 3 092
Не вярвам че не бива да се извежда детето  Simple Smile
Дъщеря ми я изведох веднага щом ни изписаха от болницата и сега мисля живот и здраве пак така да процедирам  Simple Smile

# 141
  • София
  • Мнения: 23 097
За съжаление познавам откачалки, коита не си извеждаха бебето до 40-ия ден след раждането, защото "така трябва"  ooooh! А ако ги накараш да ти обяснят защо така трябва, не могат да намерят смислен отговор. Не говоря за пречка от страна на климатични условия, все пак едно новородено не може да го изведеш на минус 10 градуса на разходка веднага след раждането.
Моята дъщеричка я разходихме за пръв път на 12-ия ден и то защото престояхме 10 дни в болницата.

# 142
  • Мнения: 1 209
Детето ми е родено в средата на февруари. Излезе на разходка около 2 седмици, след като се роди. За мен е щуротия да държиш детето у дома поради "бабини деветини". Намирам го приемливо само ако е болно, ако вали, има мъгла, вятър, грипна епидемия и тем подобни.

40 дневно ограничение приемам за разумно като мотив за "отклоняването" на нежелани гостувания при новороденото.

# 143
  • Мнения: 194
Отказвам да повярвам,че това се случва някъде.

Случва се ,случва се.И аз не вярвах,ама има хора,които вярват на суеверия,поверия,деветини и т.н.

# 144
  • Мнения: 3 869
Определено има смисъл в тази "отживелица" - друг е въпросът колко хора го разбират и как го разбират.
Моето детете видя първо баща си, после мен, после майка ми. Навън го изведох на 12 дни и почти съжалих - не беше готов, твърде натоварващо му дойде дори и тези 1,5 часа. Но това, защото живеем в типичен софийски блок. Ако бяхме в собствена къща с двор, щях да изведа детето без задръжки още по-рано, за по-кратко време и пр. Други хора до него обаче бих допуснала наистина след първия месец. И не става въпрос за вируси и бактерии, а за претоварването на детето от впечатления изобщо. Въпреки, че беше и продължава да бъде много общитетелен, първите три месеца се чувстваше най-добре в дивата част на парка, където има само дървета и тесни пътечки - далеч от всякаква градска глъч. 

# 145
  • Мнения: 194
Не мисля,че дете на няколко дни има впечатления от каквото и да е.Моята дъщеря навън само спеше,определено не се впечатляваше от нищо наоколо.Шаваше,само когато бе гладна,това й бе впечатлението.

# 146
  • not found
  • Мнения: 581
Аз нашия го извадих около 20-я ден / по това време купихме куличката /  Flutter

# 147
  • Мнения: 25
Ние изведохме нашето слънчице на 10 ден и то само защото времето хич не беше хубаво, все валеше и духаше, но пък от тогава не сме се спряли. Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт