40 дневното стоене в къщи след изписване

  • 8 549
  • 147
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 829
И двете си деца изведох веднага след изписването- на 2 дни. Вторият ми син е роден на 19-ти февруари, беше доста студено, но излизахме на разходка със слинг а отгоре едно яке от майка ми, така че бебето си дишаше топъл въздух.
Но има частица истина в суеверието- първите 6 седмици новороденото суче често и дълго, по неспокойно е, майката не познава навиците му, определено има нужда да са си повече време вкъщи, на удобно място...

# 121
  • Мнения: 124
Отживелица е. Педито ми каза след 10 ден да излизаме и аз на 11 ден бях навън за доста време

# 122
  • Мнения: 781
Бабини деветини. Детето има нужда от 4ист въздух. Не е хубажо да се струпва много народ, но ина4е няма трашно. Аз бебка я изведох на 10 и ден Simple Smile

# 123
  • София
  • Мнения: 1 139
Първото излизане беше на балкона на 7 ден.
След още една седмица вече бяхме по разходки Peace

# 124
  • Мнения: 76
Когато попитах защо не се излиза 40 дни,на нас ни обясниха,че е заради 40-ия ден.Нали точно на 40-ия ден се чете "Голяма молитва" на бебето в църква.По този начин се представяло детето на света,а преди тази молитва детето било ГРЕШНИК. #Crazy   Но за мен това са пълни глупости,които са били спазвани от пра бабите ни,не и от младото поколение!

# 125
  • Мнения: 222
отживелица от едно време когато невежите ни прадеди са мислили че на вън има караконджули,вещици ,вампири и тем подобни.и всичко е от религиозна гледна точка.аз лично си изкарах детето на 20 ден.не защото нямах желание и по рано да го изкарам,а защото имаше много дъждовни дни.по пътя на логиката ако беше по медицински причини нямаше да изписват децата от болниците преди 40 ден.

# 126
  • Мнения: 1 394
отживелица е...
от религиозна - душата слизалала в тялото на 40-тият ден....както си и отива после при смъртта на човек....
но ако времето го позволява...разхождай си детето.
Заради това е!Но аз големият го изкарах навън на 30-ия ден,а малкия още на 12-ия,че беше топло!...А и за родилката има някакво значение,че организма и още не е укрепнал и е податлив на вирусни инфекции до тогава...тоест 6 седмици след раждането....и затова....поне така мисля....

# 127
  • Мнения: 187
Винаги съм се питала защо 40 дни не трябва да се изкарва новороденото бебе от вкъщи? Отживелица ли е това? Чудех се дали не е от медицинска гледна точка, нещо свързано с бактерии и т.н., но скоро чух някой да казва, че било от религиозна страна. Някой има ли идея какво точно се има в предвид. Вече май никой не спазва това, но на мен просто ми е интаресно да разбера защо?!

Аз изведох моето дете на първата седмица. Ами и то е човек, не може 40 дни се вкъщи да стои.  Wink

# 128
  • Мнения: 566
и двете ми деца са извеждани навън на 10 дни(на двора живеем в къща),на по дълга разходка на 20 ден .

# 129
  • Мнения: 21
Живот и здраве ще родя мъничето през ноември. Не мисля, че ще излезем на разходка след 40-ден. По-скоро мисля да го разхождам докато не са паднали студовете в края на декември. И все пак ще видим, може и да ме дострашее...

# 130
  • Мнения: 19
Аз лично смятам това за отживелица .
Сега ще ви разсмея с нещо . Една приятелка ,която живее на село , не стига ,че не се бяха показвали навън с бебето 40 дена ,ами  не беше се  и къпала 40 дни ,само се е подмивала отдолу  Crazy

# 131
  • Мнения: 519
   Единствената причина,поради която излязохме за сефте чак на 30 ден,бе липсата на количка.
 В Бургас,с количка за близнаци можеш да се сдобиеш само чрез поръчка.В деня,в който я получихме времето адски застудя и айде още 2 седмици пак в къщи.Беше кошмарно.Но не им спестих стоенето на терасата,всеки ден.Така,че пак си дишаха чист въздух.
   

# 132
  • Мнения: 3 372
Аз лично смятам това за отживелица .
Сега ще ви разсмея с нещо . Една приятелка ,която живее на село , не стига ,че не се бяха показвали навън с бебето 40 дена ,ами  не беше се  и къпала 40 дни ,само се е подмивала отдолу  Crazy
Това сериозно ли Sick Че тя се е вмирисала Sick

# 133
  • Мнения: 2 237
Може би е отживелица.Аз моята я изведох навън на десетия ден, че до тогава нямахме количка.
Само за сведение да ви кажа, че като бях в Лондон виждах в супермаркетите да се разкарват майки с бебенца на не повече от 4-5 дни.И то покрай фризерите с месо.Хич не им пука. Да не говорим че през декември в най-големия студ видях една майка чиито деца бяха само по тениски , 7/8 панталонки и много леки летни якенца.Ама с какви червени бузи бяха !

Та така.

# 134
  • Мнения: 519
  Айде и аз са сведение да вмъкна,че миналата година пристигаха туристи с бебе на 44 дни.И това не е идентичен случай.

Общи условия

Активация на акаунт