блясъкът на азия пакистан

  • 33 286
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 48
Крикетът е вид отборен спорт, с който се използва бухалка и топка. Много е популярен в Индия, Австралия, Англия, Пакистан, Южна Африка, Нова Зеландия и Шри Ланка. Играе се от два отбора по 11 човека. Целта е да се вземат повече точки, които се получават при всяка обиколка. Играе се на голямо овално поле с диаметър между 137-150м. Действието е съсредоточено върху един правоъгълник 20х3м., който се нарича "линия на подаването".

# 16
  • Мнения: 0
еми аз незнам дали Пакистан е блясъка на Азия,всеки си подкрепя различни доводи,но има някои неща,които са много добри,например храната,макар и пикантна,сон халва(hafiz sohn halva-multani) също и няколко ценни за мен приятели,които много обичам и ценя Grinning,има и един специален мъж,който много ме обича,моя близка приятел също отдаде сърцето си на пакистански диамант,така че има някои добри неща там,като изключим лошите неща

# 17
  • Мнения: 0
ДА ЮСУФ ПАТАН И РЕЗАК ДОБРЕ СЕ ПРЕДСТАВИХА,МАЛКО ИМ БЕШЕ ТРУДНО,НО ПОБЕДИХА Peace Grinning Naughty

# 18
  • Мнения: 1
Да ни е честита титлата!

Аз, да ви кажа, от години упорито отказвам да схвана правилата на крикета...(друго нещо си е футбола...)

Но от това, което видях там, определно заема едно от първите места в живота на пакистанците.

Крикет се играе навсякъде, където може да си представите-освен по предназначените за тази цел игрища, също и по улиците сред минаващите коли, по незастроените парцели между къщите, по покривите на самите къщи....(плоски са, за който не знае)

Мъжото ми е играло крикет всеки ден по 8 часа...едва са го прибирали да яде...всички деца това правят...

Деси, значи при вас уикенда е четвъртък и петък...щом децата са били днес на училище. Кажи как се представиха...видях че са се представили отлично...Все така да те радват.

В Пакистан уикенда си е събота и неделя.

Отново искам да изразя благодарност към Рени!
Аз самата съм си мислела, но не намерих смелост да започна тема. Мислех че няма да върви, но пък на няколко пъти съм получавала въпроси за Пакистан на лични...добре е да си има темичка и информацията да е достъпна за всички. Предполагам, че ще върви по-бавно от другите теми, но няма значение. С времето ще я дооформяме и развиваме...надявам се да се превърне в едно интересно информационно кътче за тази далечна и непозната държава.

Лека нощ!

Последна редакция: пн, 29 юни 2009, 00:52 от Monsoon_rain

# 19
  • Мнения: 0
  bouquet За новата тема!

# 20
  • Мнения: 3 804
монсон почивни са петък и събота ,работната седмица започва в неделя.Те всъщност свършиха училище на 31.05-но чак сега им дадох оценките,всъщност тази дата е определена за цяла Сирия.
Какво е нивото на образованието там-тук едно от най елитните чуждоезични училища е пакистанскито,и до кой клас образованието е задължително newsm78

# 21
  • Мнения: 657
Хоп да се наместя в новата темичка.Ще ви чета с интерес.Незнам почти нищо за Пакистан.
Лека и прохладна вечер ви пожелавам.
Надя къде изчезна? сРеща в Русе щеше май да има  newsm78

# 22
  • Мнения: 48
благодаря на всички които харесаха темата.

# 23
  • София
  • Мнения: 18 047
Преди да са ми се затворили очите съвсем да  взема и аз да се цопна в темата!Поздрави за авторката й!  bouquet
Ще се включвам с интерес, моите познания за Пакистан също са доста оскъдни, така че за начало повечко ще чета май Wink

# 24
  • Мнения: 1
Хе, хе, най-после домочадието заспа и сега на спокойствие ще се изкажа обширно и подорбно, както обичам.

Рени и другите, надявам се най-после да науча правилата на крикета от вас. Явно, че с мъжо няма да стане работата, той няма търпение да ми обяснява, аз нямам търпение да му слушам обясненията....

Ето снимки от купона в Англия. Смешно ми стана за тия aвтобуси, откъде ги изкопаха, че и в добро състояние...движат се...
За който не знае така изглеждат автобусите в Пакистан. Живописно и многоцветно е там, няма спор...
http://www.bubbleshare.com/album/617274/overview

Панда, последно беше казала, че те местят в друго отделение. Посвикна ли вече? Надявам се да пишеш по-често. Отдавна исках да те помоля да разкажеш за Кашмир, но в другата тема сякаш нямаше да е съвсем на място...Тъй като това ми е много интересна, но и мъглява част от Пакистан, ще се радвам много да чуя разказ от първа ръка.

Деси, какво е това чуждоезично училище? Урду ли се учи там?

Лили, знам, че в Емирствата бъка от пакистанци, но предимно мъже. Разкажи за твоите приятелки, какво правят там...просто придружават мъжете си, или работят нещо.

Такасакиши, ще се радвам да разкажеш повече за диамантите около тебе.

Бейбли, след като си имаме вече специализирана темичка надявам се да ти чуваме гласчето по-често...

Nia7, добре дошла! И аз се чудя къде изчезна Надето, не се е разписвала откакто изпрати дъщеря си за САЩ.

НСЕ, онази форма на забавление е супер приятна. Знам, че ако седнеш и се развихриш в изготвянето на маршрути ще има какво да научим и от тебе за Югоизточна Азия.

Последна редакция: пн, 29 юни 2009, 12:51 от Monsoon_rain

# 25
  • Мнения: 3 804
Добро утро момичета   bouquet

ди училището е англоезично ,и в него учат деца на чужденци работещи тук.
Страхотни снимки  Peace
Момичета не знам дали се сещате коя е sunshine 25 днес се жени - така,че скоро ще е на линия пак .

Лек ден на всички   bouquet

# 26
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Здравейте,момичета.Ще ме приемете ли и в тази тема?Поздравления Рени-страхотна е.
Аз нямам познати от Пакистан точно, но ще ми е много интересно да науча неща за блясъкът на Азия. А за крикета знам само от "Алиса в огледалния свят", но се опасявам,че не е много сигурен източник на информация. Laughing Така че и за това ще ми е интересно да прочета.
Поздравления за sunshine 25 , да е много щастлива и да има толкова дечица, колкото си пожелае!


# 27
  • София
  • Мнения: 18 047
Добро утро и от мен, дами!
Има ли именници сред вас, ако да, честит им празник!  bouquet
На Съншайн пожелавам дълги години щастлив семеен живот, топлота и разбирателство между двамата, много  любов и усмивки!И дечица, разбира се!  bouquet
До после! Heart Eyes Hug

# 28
  • Мнения: 21
Хайде компанията да ви нахраня защото отивам нощна.Изпуснах закуската но вечерята от мен-Алоо Гоби както го готвят в Лахоре с кайма

# 29
  • Мнения: 48
честито и от мен на съншайн 25 Бъдете здрави и щастливи и много, много търпеливи! Помнете истината стара, че бракът е като отвара, която всеки сам вари, но трябва с другия да сподели! Обичайте се и дерзайте! Животът няма да е, знайте, само рози и мечти, защото има и бодли... Но там, където любовта цари, убождането не боли!

Общи условия

Активация на акаунт