блясъкът на азия пакистан

  • 33 287
  • 287
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 804
панда леко нощно дежурство  Hug ,и имай милост-дай рецептата   chef

Момичета имам идея,защо не пуснете пакистанска готварска тема  newsm78

Тук тази вечер  има поетически рецитал на някакъв поет,та големите си събраха компаниите и отидоха,и ни оставииха сами с дреби  Grinning

# 31
  • Мнения: 48
еми деси ще бъде хубаво за готварска тема защото пакистанската кухня ох е много вкусна. Laughing Laughing

# 32
  • Мнения: 657
Тъкмо щях да помоля Панда да издаде тайната на тази рецепта, че изглежда много апетитно.

# 33
  • Мнения: 1
Здравейте,

Честито на Съншайн! Желая ти дълъг и щастлив съвместен живот с половинката! newsm51

Ако искате можем да пишем готварските рецепти тук в някакъв друг цвят, например червено, така че да се отличават, и да е лесно търсенето им. И без това не мисля че пакистанските теми ще се изписват бързо.Но пък ако решите, че ще има достатъчна активност за отделна тема, направете. Аз няма да участвам в нея, но ще ви помоля да ме назначите за ваш почетен дегустатор. Обещавам, че ще давам само положителни коментари за вкусваното.

И аз да прибавя нещо към вечерята, но няма да е пакистанско, а българско. Извинявайте за мешаницата на масата, но от кога лелея за една боб чорба с много джоджен. Е, днес ме огря, сготвих си я.

Най-после след 3 седмици и 2 дни имаме пералня и готварска печка. Врътнах 4 перални, за утре остава още една с хавлии.

Бих искала облекчено да ви се похваля, че проблемът с теча е разрешен, но не би...Гледам зад шкафа пак разлигавено, пак капе...Цял ден мърморя, мъжът ми не иска и да чуе за повторен ремонт. Ще трябва да се задоволя с факта, че поне езерото по средата на стаята го няма.

Ще се включа по-късно, имам едни питанки.

Да не забравя боба:

Последна редакция: пн, 29 юни 2009, 22:58 от Monsoon_rain

# 34
  • Мнения: 689
Ооооу!Не искам тук да виждам боб и джоджен Crossing Arms
Искам бирияни с два соса-така го сервирт в пакистанските ресторанти в Емирствата. Wink
Единия сос е като каша с червен пипер,другият е рядко кисело мляко с подправки.
Сервира се с нарязан на шайби лук,малко зеленце и домат.
Чакам рецептата за оная сладост от снимката!!!

Рейн-пакистанското общество в Обединени Арабски Емирства е огромно.
В резултат на което има пак.ресторанти и кафетерии и дрогерии на всеки ъгъл и традиционните бели шалвари се разхождат на всякъде.




неотдавна принудиха нелегалните работници да напуснат Емирствата,хиляди хора отлетяха за Пакистан и сега работна ръка се наема от Индонезия..
Някои успяха да се върнат с корабите,с които се внасят зеленчуци,плодове,зърно,както и някои не легални рботи от Пакистан Mr. Green

За пакистанските жени имам много да разказвам,за сега само ще кажа,че са хубави  Heart Eyes
Като се върна от ваканция,иншаалла,чакам една приятелка да ми донесе красиви пакистански традиционни дрехи,поръчах си в черно-да си ги нося на вън Party
хайде като отговорите на зададените по-горе въпроси,да разнищим по женски темата за пакистанската мода  Flutter

честито на Съншайн!Пожелавам ви скоро да станете трима Heart Eyes

# 35
  • Мнения: 1
Продължавам си мисълта от одеве...

Питанката ми е към дамите със задълбочени познания върху ориза.

Търся ориозово брашно, но да не е съвсем фино, а малко по-едро смляно...като ситен грис. В същото време да не е толкова едро колкото смления ориз: http://www.spicesofindia.co.uk/acatalog/Indian-Food-TRS-Ground-Rice.html

Малко объркано стана...търси се не за готвене, а с козметична цел - като средство за ексфолиране. Така че, когато се смеси с водата да не седи като тесто, нито пък твърдите частички да са толкова едри, че да дращят.....просто да е нещо междинно, като ситен грис.

Ако някой знае откъде в Англия може да се намери ще съм ви много благодарна, също и дамата, която ме помоли да питам тук.

Аз много обичам нихари. Чакам рецепта.

Лили, следващия път ще напиша рецепта за кориандър чатни. Това е белия сос от кисело мляко, който споменаваш. Аз го правя много лют и мога да си го пия като питие, а то предназначението му е на dip. Тук никъде не мога да намеря свеж кориандър, ега ти...

Знам за пакитата в емирствата, не мож намери такси, чийто шофьор да не е пакистанец...че и урду по-добре да знаеш да говориш. Имах случай спирам, спирам таксита, никой не говори английски, бре не мога да обясня къде искам да отида, накрая се връщах горе да си викам такси по телефона.

Лека нощ.

# 36
  • Мнения: 3 804



Добро утро моичета  Hug
Лек ден на всички   bouquet

# 37
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f6/Karachi_downtown.jpeg

Това е изглед от Карачи -навсякъде го представят като втората столица на Пакистан.Това е така, защото е най-големия град, финнсова столица, или си има и други причини?
Рени, още веднъж благодаря за темата- като се разрових из нета научих толкова много за Пакистан, дето нямаше и да се сетя да прочета   bouquet
А и видях такива красоти...
Поздрави на всички!

# 38
  • Мнения: 0
Добър ден и от мен,темата за кулинарните вълшебства на пакистанската кухня,макар че мога да кажа че тя е доста различна,и това което каза една дама по-нагоре,че алу гоби в лахоре се приготвя  с  кайма,не е съвсем така,много мои познати от там не го приготвят така.Но мога да призная,че използват много зеленчуци,не както е залегнало в българската национална кухня месната основа.Бриянито става хубаво само с хубав ориз,а най-добрият според мен е БАСМАТИ 385 СУПЕР КЪРНАЛ,но например и БАСМАТИ 386 също е инересен,защото се завива когато се готви.Друго интересно е многообразието от лещи,което имат,мой фаворит е червената леща,която се намира и в нашите магазини,приготвена с едно хубаво канапенце от бял ориз е превъзходно ястие,пак и приготовлението му е лесно и бързо.Относно жените,ами не мога да кажа че са най-красиви,но има и много готини мадами.Хората са гостоприемни.Е темата може и да стане голяма,има доста за казване.
Никой досега не спомена,че Пакистан се дели на щати,като най-голям е щатът Панджаб,той е главния производител на селскостопански култури,като най-голям град май е Лахор,след щата Синд,с най-голям град Карачи,Бенезир Бхуто е родена в щата Синд-град Ларкана.в Синд има собствен език синди,но той е малко позабравен от хората,рядко го употребяват.в Панджаб съответно говоримия език е панджаби,но официален език за държавата е урду.да не забравяме щата Балочистан,има и паштуни(патани),има сараики...........Друго интересно е стайдж драмата,която май всички харесват с изключение на мен Grinning,но разни хора разни идеали.хайде за сега това е после ще напиша още.лек и успешен ден от мен  bouquet Wink Stop

# 39
  • Мнения: 21
Здравейте компанията.Ами аз отворих моя  авторска тема  тема преди няколко дни в Любими рецепти-ЗАПИСКИ ОТ ПАКИСТАН.Там има няколко рецепти но може да отворим и пакистанска тема в готварският.Така повече хора ще се включат

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=408206.0
Иначе ето ви рецептата за АлооГоби
 1 глава карфиол
     2 с.л. олио
     1/2 ч.л. кимион на зърна
     1/2 ч.л. куркума
     1 глава лук
     около 2 см настърган джинджифил
     5 скилидки чесън
     2 бр. големи домати
     2 ч.л. кориандър на прах
     1 ч.л. смлян кимион
     1 ч.л. гарам масала
     150 мл вода
     2 бр. големи картофи
 Загряваме олиото. Слагаме кимиона на зърна да зацвърчи. Добавяме куркумата и лукът и пържим за около 3-4 минути докато лукът омекне. Добавяме чесъна, джинджифила и доматите, нарязани на дребно. След като объркаме всичко добавяме останалите подправки и водата. Накрая добавяме картофите, нарязани на кубчета и карфиола.
По желание можете да добавите и 250 г кайма. По принцип оригиналната рецепта е вегетарианска. Но в Лахоре, например го правят с кайма. Също става много вкусно

# 40
  • Мнения: 1
Добър ден,

панда, благодаря за рецептата.

Такасакиши, браво, имаме си още една кулинарка в темата!

Колкото и да не ми са любима тема готварските рецепти вашите ще ги следя с интерес. крайно време е да се науча да готвя манджите им както трябва, защото досега съм се учила от мъжа ми, а той не следва никакви правила....смесва всичко гьотере, и после снахите ми се чудят защо кърито ми било такова и онакова...ми такъв ми е учителя.

Само да направя едно уточнение, административното деление на Пакистан не е на щати, а на провинции. Щатите са в Индия. Панджаб е на територията на двете държави, като индийската част е щата Панджаб, пакистанската- провинция Панджаб. В Пакистан има голямо разнообразие от етноси и езици. Само в нашата рода се гворят урди, панджаби, пащу, хинд-ко...(разбира се и английски и български  Sunglasses  )

Аз съм навита да отвреме на време да правим по някоя кратка презентацийка за различните провинции, или етноси. Калашите например са ми много интересен етнос, с много странни обичаи.

В съответствие с това етническо многообразие има и многобройни начини за готвене, както се спомена по-горе. Харесва ми храната на пащуните от пограничните територии..някак си не ми е толкова мазна сякаш...


Относно жените...като млади момичета повечето са наистина хубави. но много бързо надебеляват, жените на средна възраст стават огромни... В един парк в Лахор има една алея по която правят джогинг и бързо ходене дебели мъже и жени, бях си я нарекла алеята на дебеланковците...то и аз съм за там, де.  Mr. Green

Последна редакция: вт, 30 юни 2009, 19:16 от Monsoon_rain

# 41
  • Мнения: 21
Ето ви рецепта за Нихари-така аз го приготвям.ЗА някои or продуктите нямам идея откъде може да ги намерите.Надявам се да съм полезна

NIHARI-beef stew
1 кг телешко/с кости/
3 глави лук-нарязан на полумесеци
2 супени лъж брашно
малко парче сух джинджифил
2 малки бели кардамонови зърна
2 дафинови листа
1 канелена пръчица
2 чаени лъж гарам масала
2 супени лъжици Анисеедс/феннел/-не знам как се превежда това
1  чаена лъж лют червен пипер
1 шипки Индийско орехче
1/2 чаена лъж турмерик/ куркума/
сол на вкус
1 малко парче черна сол-това го има в шоповете тук
1 супена лъж чеснова паста
1 супена лъж джинджифилова паста
1/2 чаша кисело мляко
1/2 чаша Гхее или олио

Загрейте олиото , добавете нарязаният лук и пържете до златисто.Когато лука е готов го извадете и отцедете на кухненска кърпа.В същата мазнина запържете месото с гарам масалата млякото джинджифиловата и чеснова паста солта лютя пипер дафиновите листа канелата и турмерика.Добавете индийското орехче Kардамона анисеед и черната сол.Разбъркаите, добавете  достатъчно вода да покрие месото  и гответе на слаб огън около 2-3 часа.Когато месото е готово добавете брашното  и гответе още 10 минути.Гарнирайте с листа коряндер изпърженят лук люта чушка.

снимката е от нета защото аз нямам навика да снимам манджи но май ще почна и това да правя

# 42
  • София
  • Мнения: 749
Здравейте, нахълтвам при вас с молба за помощ. Въпрос по-скоро...

Имам позната (29-годишно момиче), което се нуждае от бъбречна трансплантация. Тук, в България е включена в някакъв списък на чакащи, но....няма време Sad
Момичето си е събрало парите, необходими й за операцията в Пакистан, влязла е в контакт и с конкретна клиника. Проблемът е, че тя няма как да получи входна виза, защото както предполагам знаете, операцията не е съвсем законна там.

Може ли някак някой да й помогне - необходимо й е писмо-покана, в което да не се споменават медицински причини изобщо...

Ще бъда благодарна за всякакви съвети от ваша страна.

Предварително ви благодаря!   bouquet

# 43
  • Мнения: 1
Ванче, това клиниката в Лахор ли е? Преди няколко месеца друга жена ми писа със същия проблем, брат и се нуждаеше от тази операция...почти бяха готови да тръгнат и нещо се провали в последния момент...ако тя чете, призовавам я да ти пише с информация какъв изход са намерили те.

При така поставен проблем - незаконна операция, не зная някой ще се навие ли да даде покана...мисля че е доста отговорно, има някакви доста вонящи истории около тия бъбреци, в смисъл начина по който са набавени...Не може ли да отиде уж, че на екскурзия? Визата за Пакистан е чиста формалност, не е кой знае какво, но все пак имаш нужда от някакво там обяснение. Освен това...тя сама ли смята да ходи? Не бих я посъветвала да тръгне сама, там е съвсем друг свят, колкото и да четеш и се информираш в нета, като стъпиш там  #Crazy...освен ако от болницата някой не я чака, или нещо подобно...може да имат и такава услуга, частните болници са много луксозни.

Бих ти помогнала със всякакви съвети и информация според възможностите си.    bouquet

# 44
  • Мнения: 48
но защо да не може да получи виза отива в румъния и си я взима ох може би сега е по трудно за виза.знаеш ли ще попитам и ще ти кажа имам познат пакистанец който заминава на сватба в пакистан и покрай него ще се уредят едно семейство да вземат виза защото и те заминават по същия случай като твойта приятелка ако стане ще кажа кога отиват и тя ще замине в румъния с тях те ще кажат,че са поканени на сватба и тя ще каже същото.те са семейство което ще води сина си на трансплантация там.те ще бъдат в болница в лахор.по принцип те ще ходят някъде другата седмица в румъния.

Последна редакция: вт, 30 юни 2009, 19:40 от reni31

Общи условия

Активация на акаунт