Какво точно е 'мъж под чехъл'?

  • 9 111
  • 226
  •   1
Отговори
# 120
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ех, олекна ми.

# 121
  • Мнения: 7 947
Да приема сам да е под чехъл означава, че нито мрънка пред приятели, нито плюе зад гърба на жена си, нито роптае вкъщи, а доброволно се е оставил тя да е водещата, защото така му е по-лесно или защото съзнава, че тя има тая дарба повече от него. На него си му е добре така - тя да се грижи за всичко, той понеже е доволен от това- съответно се отплаща като прави това, което тя очаква. И двамата са си щастливи  Wink

Иначе и аз предпочитам да си пия биричката по-рано, за да мога да изпия повече преди лягане  Joy
Но не става за това въпрос.
Защо мислиш, че ако моя не е така роботизиран и не прави всичко автоматично, без да се налага някой да го подсеща например - няма да свърши в 20ч????? Моя свършва и по-бързо, много зависи  Joy На мен нито ми пречи, нито ми тежи, нито ми е неприятно да му кажа какво да ми помогне. Пък и не всеки ден задълженията са еднакви. Какво лошо виждаш в това да си кажеш примерно "Я ходи купи прах за пране и пусни една пералня"? Ми представи си , че човека не се е ровил в шкафа с препарати и не знае, че е свършил праха. Ето, в тоя момент нормално да го подсетя. Примери колкото щеш, само не се хващай за конкретния, моля те  Laughing Та като цяло - дали аз казвам, дали той казва, дали всеки прави нещо, щото сам се е сетил - все тая, важното е работата да се свърши и да се пие бира по много  Peace

Франзела - здравей   bouquet

# 122
  • Мнения: 15 619
Съвсем ме объркахте. Crazy

# 123
  • Мнения: 46 535
Да приема сам да е под чехъл означава, че нито мрънка пред приятели, нито плюе зад гърба на жена си, нито роптае вкъщи, а доброволно се е оставил тя да е водещата, защото така му е по-лесно или защото съзнава, че тя има тая дарба повече от него. На него си му е добре така - тя да се грижи за всичко, той понеже е доволен от това- съответно се отплаща като прави това, което тя очаква. И двамата са си щастливи  Wink ...

По напред в темата писах, това е човек тип изпълнител, има ги, и сред двата пола, например стои до 24 ч. в офиса, защото колегите му стоварват цялата работа и не може да откаже  Laughing по същия начин реагира и с роднините, всичко живо го настъпва, но пък ако му се падне жена домакиня, и не го пипва за нищо, какво? Не е под чехъл, а силен, истински мъж  Mr. Green

Не знам защо непрекъснато повтаряш роботозиран и автоматично. Ами те всъщност роботите са  тези, които изпълняват командите, хората не, не правят нищо автоматично, имат мозък, мислят с него и тогава решават какво да правят. Не го казвамза конкретен човек, да не вземеш да се обидиш сега, просто не виждам връзка с темата.

Ако не си разбрала, позицията ми е, че хората живеят, както им е удбно, мъже и жени под обувки няма, има лаф, измислен за нечие удобство ...

# 124
  • Мнения: 7 947
Е като сама си писала назад - защо ме питаш какво значи  Laughing
Както и да е, като цяло не мисля, че това да говориш е проблем, да казваш, да подсещаш и т.н. - в тая насока писах, пък и това, че някой прави нещо, без да го ръчкат далеч не значи, че е по-щастлив от онези, които понякога имат нужда от подсещане. Поне това не е доказателство. А автоматичното и роботизираното е по повод именно на това да вършиш нещо , защото така си научен да изпълняваш. Трябва си и спонтанност. И понякога именно това, че един мъж е приучен да върши всичко онова, което е наложително и то всяка вечер, без и дума да обели, е признак на чехълство...Да не се обидиш, казвам понякога, не конкретно за теб!

# 125
  • Мнения: 2 448
Това тема за рекламиране на привлекателността на мъжете под чехъл ли е или аз се обърквам нещо?  newsm78  Laughing

# 126
  • Мнения: 4 585
И понякога именно това, че един мъж е приучен да върши всичко онова, което е наложително и то всяка вечер, без и дума да обели, е признак на чехълство...
Или признак на трудолюбие и разбирателство, работа в екип в семейството.

# 127
  • Мнения: 7 947
работа в екип...колко скучно и има офис-звучене  Confused

# 128
  • Мнения: 4 585
Добре, дефинирай трудолюбив и внимателен съпруг, който не е мъж под чехъл.
Какво има толкова да обсъжда и спори за ежедневни дейности? Ние с Вълчицата правихме сребърна сватба. Знаеш ли колко пъти е прано в къщи, почиствано, слагана и вдигана масата, лепени тапети и боядисвано, варосвано? Какво има да говорим, след
като се разбираме с поглед, с кимване?

# 129
  • Мнения: 7 947
Ми не си говорете, ОК, ама това, че други си говорят - далеч не значи, че са по-малко щастливи и няма да направят сребърна  Wink
Нали това искам да кажа - важното е всеки да е щастлив по своему, пък как - негова си работа.

Аз например съм много щастлива дори когато къщната работа не е свършена, други неща ме правят доволна  Wink

# 130
  • Мнения: 3 447
Изобщо вече не разбирам за какво става дума в тая тема  Rolling Eyes

# 131
  • Мнения: 46 535
Е като сама си писала назад - защо ме питаш какво значи  Laughing ...

Писала съм, но след ме ти питаш:

Така и не се уточни какво е "мъж под чехъл".


Помислих, че има нужда от уточняване, но щом няма, ок  Laughing

Това тема за рекламиране на привлекателността на мъжете под чехъл ли е или аз се обърквам нещо?  newsm78  Laughing

Бъркаш, тази тема е за истинските мъжаги, които след работа сядат на двора, а жена им тича с легенче топла вода  Mr. Green

работа в екип...колко скучно и има офис-звучене  Confused

Аз го приемам като работа в екип в екстремен спорт  Mr. Green но пък и игра на гост в хотел и камериерка пак става, в определни случаи  Laughing

Dona, става дума, че всеки, който се държи като възрастен и не чака да му измият г*за е под чехъл, другите, при които жената върши обслужващата дейнст са силни, истински мъже, ох, размечтах се  Mr. Green

# 132
  • Мнения: 4 585
Нищи се дефиниция за мъж под чехъл. Невероятно много се разминаваме.
Потдържам мнението, че не става въпрос за домакинска работа,
а за мъж, който изобщо няма думата при вземане на важни решения, касаещи фамилията.

# 133
  • Мнения: 7 947
Не се сърди човече, Много едностранно го тълкуваш  Confused
Никъде не съм казала, че мия гъза на моя или че съм обслужващ персонал, пък и честно казано не откривам нито един пост с подобно звучене...за кого говориш, от де го извади това заключение  newsm78

Като цяло се говори за мъже. Нормално да има различия. Иначе щяхме да се изпотрепеме за единия хубавец, носител на исканите качества  Laughing

И най-сетне вълка да ме чуе - не наблягам и аз на домакинската работа, ама хич не е определящо това за мен...

# 134
  • Мнения: 3 268
Нищи се дефиниция за мъж под чехъл. Невероятно много се разминаваме.
Потдържам мнението, че не става въпрос за домакинска работа,
а за мъж, който изобщо няма думата при вземане на важни решения, касаещи фамилията.
Абсолютно съм съгласна.Не виждам какво общо има тука домакинската работа!?Един мъж или е путьо или не.Той се ражда такъв или пък мама го създава.

Общи условия

Активация на акаунт