когато е дошло време да помислите за себе си

  • 3 363
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 353
  На мен пък не ми звучи безнадеждно, просто трябва да преместите центъра на тежестта. Пробвай с повече чувство за хумор, дискутирайте заедно, пощръклейте малко, много сериозно звучиш, а всъщност нещата може и да се оправят.  Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 1 109
Аз честно не виждам как би могла да го научиш.Моят отдавна го мъча с разни неща.Понякога се вбесявам,друг път махвам с ръка.Но резултатът е дори и да направи нещо както искам, то е за кратък период от време. Все напомням.Макар че според мене това не е чак такава болка,за да се мисли за напускане.Плашеща е по-скоро разликата в интересите ви. Thinking

# 17
  • на майната си
  • Мнения: 425
Ако имаш желание, може да пробваш Simple Smile.
Първо - свеки няма нужда да помага - само ще разваля дисциплината.
Второ - едно черно чувалче/кошче на тераската и всичко, което е извън коша - там, ти си го започнала, но мама е попречила Simple Smile.
Като остане без чисти чорапи/дрехи - нека види къде стоят и че сами в пералнята не влизат.

А относно чистенето, моя като кажа го прави - но аз пак след него - така че ми е все едно - важното е желание да има.

# 18
Ние решихме кардинално проблема с цялата къщна работа с домашна помощница. Мъжът ми заяви, че за нищо на света не би загубил ценно време за кеф, почивка и релаксация в домакинстване, но не смята за честно да натоварва мен с това, за това - да го върши помощница, а парите за удоволствието изкарва той.
За 30 лв седмично жената прави чудеса и от години не сме се карали на тази тема.

# 19
  • Мнения: 801
Системата е все още консервативно патриархална и мъжете не се възпитават от майките да бъдат равностойни партньори.
Ако не можете да си позволите прислужница, той трябва да разбере, че не си майка му, да му бърше доживотно г..а. Ако държи на вас ще го направи, ако не имаш си достатъчно задачи по детето, лентяй не ти трябва.  #2gunfire
У нас никой не сяда, докато другия върши нещо, работата се дели 50/50. Който яде мие чинии, който се къпе мие баня, няма мъжки и женски работи.

# 20
  • Мнения: 95
Системата е все още консервативно патриархална и мъжете не се възпитават от майките да бъдат равностойни партньори.


 newsm10

# 21
  • Мнения: 482
Щом Маминка е там, дай и на нея и твоите неща да пере и си гледай кефа! Намекни и леко, че като ще се грижи, ще се грижи наред за всички ви. Почивай си, пък тя да се ядосва. Дай и готвенето, и всичко. Нали затова вече ти е Мама Mr. Green

# 22
  • Мнения: 248
Тук не става въпрос за някакъв лентяй, който само вдига краката на дивана, че да направи път на прахосмукачката.

Кротък е докато не му кажа, че трябва да си поделяме работата в къщи. Тогава се ядосва, казва че съм взискателна, чупи каквото му попадне.

Авторката има по-сериозни проблеми от многото домакинстване ...

# 23
  • Мнения: 171
Suncholina е абсолютно права, че проблемът не е в домакинстването. Според мен съпругът на авторката си има достатъчно проблеми със собствената си реализация

Цитат
или той говори само за работата си, колко е велик и незаменим и как пак за пореден път ще сменя работата си, че няма бъдеще
Цитат
не му се слушали глупости, никой не можел да каже нещо интересно.
Цитат
ако случайно се видим с някой той тръгва да дискутира на научни и други теми, за да покаже колко е знаещ

че да обръща внимание на неща, които са много под възвишената му натура.

А това, че има проблем да си купи нови чорапи, вместо да му ги кърпят съпругата или мама... очевидно не е в обсега на величайшата му същност.

# 24
  • Мнения: 2 757
Освен да си разменим мъжете друго се не сещам да ти предложа. Не че моят много говори, ама само глупости и тъпи базици. Предпочитам някой като твоя поне да чуя нещо смислено. Не е лош човекът, просто явно не е за теб. Преценяваш можеш ли да направиш компромис с това и после действаш

# 25
  • Мнения: 2 011
Щом Маминка е там, дай и на нея и твоите неща да пере и си гледай кефа! Намекни и леко, че като ще се грижи, ще се грижи наред за всички ви. Почивай си, пък тя да се ядосва. Дай и готвенето, и всичко. Нали затова вече ти е Мама Mr. Green
така така .... Mr. Green
Поработи над другите  ви отношения. Макар, че ми се струва че от  домакинските  задължения идва проблема  newsm78- оставила си го да не ти помага ...Какви хормони , какво чакане  и търпение....  #Cussing out Че той не ти  е помагал докато си  била бременна а ти искаш  сега ....  Rolling EyesДопуснала си го и сега ще е ЗОР да наредиш нещата...  Thinking
Не  е безнадеждно смятам!!! Действай! Hug  bouquet

# 26
  • Мнения: 901
чете всичко каквото му попадне и ако случайно се видим с някой той тръгва да дискутира на научни и други теми, за да покаже колко е знаещ.


Може и да се изненадаш, но има много хора, които четат и дискутират по теми, защото това им е интересно, а не защото искат да се покажат някакви. Има и цели фамилии, които на вечеря коментират какво са прочели наскоро.
Съпругът ти най-вероятно няма никакви изисквания към реда и чистотата (не споменаваш някога да ти е правил забележки и явно се е чувствал комфортно и с неподреден гардероб). За него явно има други важни неща, а ми се струва, че точно тях ти не можеш или не искаш да му дадеш. Той може би си мисли "като и е важно да е чисто, да почисти". Може и изобщо да не му прави впечатление скъсани ли са му чорапите.
Не е добре, че живеете в паралелни светове и имате различни приоритети.
Не е добре, че в думите ти не прозвуча много любов или уважение към човека, с когото живееш само от две години.
Не е добре, че още като бременна си мислила да се разделите.
А пък свекърва ти изобщо няма място у вас.

Аз бих зарязала всичкото чистене и слугуване и напъните да се харесам на свекърва си. И вместо това бих седнала наистина да помисля за себе си, какво очаквам от тази връзка, какво давам в нея и какво получавам. Бих ли искала да променям нещо, имам ли сили да го променя, ще се чувствам ли добре при промяната.

# 27
  • Мнения: 4 401
Това ,че не умее да контролира гнева си е много опасно!Не го пишеш и не е нужно да отговаряш ,но ако ти е посягал направо аут,а ако не е .....е въпрос на време Tired.
Мисля си ,че си усетила правилния път четейки заглавието.

Общи условия

Активация на акаунт