ДА ПРИГОТВИМ МАЙОНЕЗА У ДОМА

  • 10 212
  • 66
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 001
. Мастерче, ако имаш наблюдения за Т на продуктите, сподели с нас.
Ами като се замисля...Млякото   винаги го взимам от хладилника....Олиото от шкафа.....И винаги става гъста,така,че като обърна съда в който съм я правила нищо не изтича....Толкова гъста става...

# 31
  • Мнения: 283
От много време ми се е дояла домашна майонеза, но някой може ли да каже как точно се прави с яйца? Че яйца имам много, ще се развалят, ако не ги направя нещо.

# 32
  • Мнения: 5 001
В един сух компотен буракан слагаш 3-4 жълтъка,1/2 ч.л. сол,1/2 ч.л. лимонтозу,наливаш олио до половината на буркана.Буташ вътре пасатора,включваш и майонезата е готова са секунди  Laughing
 Hug

# 33
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
компотен буркан-1яйце или до ръба на буркана прясно мляко малко сол налива се олио по малко и с пасатора се бърка до желаната гъстота накрая сок от лимон става почти пълен буркан

аз пък си мисля, че компотен буркан е много.
Понеже пасатора ми е стар и е само пасатор, без купа към него, си бях намерила един малък буркан (може би от около 400мл.), в който плътно влизаше пасатора. И бях забелязала, че само в него мога да правя майонезата.
Поставя се пасатора най-долу, включва се и бавно се изтегля нагоре. И хоп, готова майонеза. Но не съм правила от поне 10-ина години и бурканчето ми изчезна  Tired
А сега нямам друго подходящо.
В буркан от компот, моя пасатор ще "плува"... И затова няма да получа гъста консистенция.
Пък и явно в тоз живот няма скоро да ям мазно  Confused

# 34
  • Мнения: X
Да,се похваля,че след онзиденшния неуспешен опит,днес се "амбицирах" и успях да постигна гъста млечна майонеза.....явно проблема е бил в млякото...или в недостатъчното количество/или качество/на олиото....Днешната я направих със зехтин и лимон и стана чудна-само дето като знам колко мазнина съм сложила вътре,ще я сервирам и ям с големи угризения/ама поне знам какво има вътре,де...че с купената  угризенията са още по-големи/

# 35
  • Мнения: 5 001
ЛЮБима мама на двамА ,,,Браво на тебе!  Hug Hug Hug Hug Hug
И не изпитвай угризения hahaha hahaha hahaha Майонеза с малко мазнина - не става!....
Но си правя,че така поне знаеш какво сервираш на масата и ядете качествен продукт...

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Ако е с цели яйца - на 1 яйце слагам 1 голяма чаша олио (от тези керамичните с дръжки). Аз я правя с робота - с диска за разбиване на сметана - слагам първо 2 или 3 яйца, зависи какво количество ми трябва, сол и лимонтузу и черен пипер, затварям и пускам робота. Олиото го наливам през един съвсем малък отвор - тече на съвсем тънка струйка. После като постои в хладилника 3-4 часа се сгъстява още повече. На 3 яйца слагам по 1 каф. лъжичка сол и лимонтузу.

# 37
  • Мнения: 427
Абе аз я правих с цяло яйце и си мисля ,че причината да стане рядка е в олиото.Споменахте за зехтин ако става предпочитам с него,че от олиото нещо не мие добре.Тази с млякото ще  пробвам през почивните дни защото тогава имам прясно мляко с добро качество.Блогодаря за поясненията пак ще се прочетем като пробвам.

# 38
  • Мнения: 2 755
Моята рецепта е 1 цяло яйце, допълвам до 200 мл. олио, сол и лимонтозу. Яйцето е леко затоплено, не веднага  от хладилника. С пасатора е готово за секунди. В оригиналната рецепта е 1 компотен буркан от старите се слагат 4 яйца и се долива с олио, но аз си я  изчислих за по-малко количество.

Последна редакция: нд, 05 юли 2009, 16:57 от acer

# 39
  • Мнения: 22 867
TheNMaster, с много приятен вкус и много лека стана майонезата по твоята рецепта!  bouquet  Не можах да открия моята рецепта, но все ми се струва, че беше с по-други пропорции на продуктите. newsm78

 

# 40
  • Мнения: 9 776
....  Не можах да открия моята рецепта, но все ми се струва, че беше с по-други пропорции на продуктите. newsm78

Но пак без яйца ли, labrex? Защото тази, която имам аз, е същата като на Мастерчето. Ще се опитам да открия всъщност на кого беше, че не съм си записала и аз.

Ето тук е същата майонеза - наистина много лека и приятна, а пък като е и без яйца - супер Peace:


Ето рецептата на Вела.

Последна редакция: сб, 04 юли 2009, 20:17 от polin_a

# 41
  • Мнения: 22 867
Но пак без яйца ли, labrex? Защото тази, която имам аз, е същата като на Мастерчето. .....Ето рецептата на Вела.

polin_a, пак без яйца, но като че ли съотношението не беше 1:2, а може и да бъркам, отдавна не съм я правила. А не мога да открия къде съм я записала. Както и да е, тая рецепта е много добра и лесна за помнене, а майонезата наистина е вкусна. Grinning

# 42
  • Мнения: 5 001
TheNMaster, с много приятен вкус и много лека стана майонезата по твоята рецепта!  bouquet  Не можах да открия моята рецепта, но все ми се струва, че беше с по-други пропорции на продуктите. newsm78

 
Peace Peace Peace Peace Peace Peace
 Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug
Радвам се! Grinning

# 43
  • Мнения: 22 867

TheNMaster , успях да изровя от тетрадките рецептата на майонезата, пропорциите не се различават от твоята, количеството им е малко по-друго, просто бях запомнила, че ми се получава гъста. Днес я направих, пак си стана такава гъстичка. Сложих рецептата в Любими за да ми е под ръка. Grinning

# 44
  • Мнения: 5 001
Лабрекс  Hug ...млечната майонеза дето я споделих тук..на мен винаги ми става толкова гъста,че като обърна съда дето съм я правила-нищо не изтича.....Как така ти казваш,че твойта била рядка.....Не знам от какво  става така...Нямам обяснение.... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт