Гъбички!!!Писна ми...почвам да се лекувам сама 6

  • 220 387
  • 755
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 794
becky bloomwood , какви са тези противогъбични таблетки ?

# 721
  • Мнения: 578

Партньор имаш ли?
[/quote]

Да, но поради вече споменатите причини понякога се случва да не правим секс дълго време и въпреки това пак ми се появяват проблемите. А и откакто ми е "изгорена" раничката никога не сме правили секс без предпазни средства. Обсъждала съм и този вариант със специалисти, но очевидно не е проблема и в партньора ми. На всичкото отгоре от микробиологията онзи ден, след като ми удължиха и времето за посявката пак не се изолира абсолютно нищо. Сега очаквам да ме изкарат и ненормална вече Cry Как да настоявам и за лечение, при условие,че не ми изолират гъбички, а аз имам силно течение и сърбеж и всички други т.нар. екстри. Ако някой каже какво още да си изследвам ще съм благодарна, защото лекарите ми твърдят, че всичко ми е едва ли не идеално.

# 722
  • Мнения: 1 894
Моето течение се появява няколко дни преди овулация и изчезва малко след нея...Обаче преди да получа сърбежа Август месец, течението беше нормално за период на овулация - бледо-сиво-бяло и без миризма .
Август месец се получих неприятно усещане - сърбеж и се оказа албиканс. От тогава само 1 път ме е засърбявало, но не толкова силно и беше преди 2 месеца за  няколко часа  1 ден преди цикъла.
Сега нямам оплаквания, с изключение на тези парцалчета по време на овулация.
Иначе пия цитросепт всеки ден за засилване на имунната система....все си мисля, че и от това може да е.
И моята глюкоза е в норма, стерилна урина без бактерии...и на партньора урината е без бактерии.
Какво друго изследване мога да пусна - пълна кръвна картина ?


микробиология и кръв за венерически болести. може да има хламиди - те имат спорадични симптоми.
партньора ти трябва също да си направи лични изследвания при уролог - не можете да разчитате само на урина, ако той има хронифицирана инфекция (държана повече от 6 мес), тя е нагоре по каналите и не се вижда в урината. често гъбите идват с някаква друга зараза когато е свързано с полови контакти.

по колко капки цитроцепт пиеш и става ли ти леко лошо (гади ли ти се) веднага след изпиването? ако да, организма бори нещо.
ако имаш инфекция, цитроцепт няма да ти помогне - той помага много когато пресни бактерии попаднат - просто не им позволява да се развият, но развият ли се вече, само лекарства.



# 723
  • Мнения: 1 894
becky bloomwood , какви са тези противогъбични таблетки ?

кандизол, микомакс (тук говоря по памет за името) - тези двата вида знам, с еднакво действие са. може да има и други разновидности.
пия ги 3мес по една таблетка по време на цикъл като добавка на нормалното лечение и инфекцията не се връща (освен ако не изпусна фронта на накой малоумник, който мисли с оная си работа и като резултат ми прехвърли нещо)

# 724
  • Мнения: 3 794
becky bloomwood , пия 2 пъти по 15 капки, е понякога забравям...Не ми се гади изобщо Simple Smile
Ще отида утре да си направя тест за хламидия, но симптомите за хламидията са много различни от тези на гъбичките.

Микробиологията ми показа - албиканс..правих я преди 2 седмици или по-малко..но скоро беше

# 725
  • Мнения: 1 894
не казвам, че симптомите са еднакви в никакъв случай, хламидите често минават и без симптоми, а понякога има разни такива спорадични симптоми.

но определено се опитвам да кажа, че гъбите са съпътстваш признак много много по-често отколкото си признаваме - когато водим полов живот.
много мъже никога не ходят на преглед, а когато отидат ги гледат на око, не им правят изследвания по различни причини (най-истинската е, че иследването им е болезнено и се опитват да го заменят със спермограма, ама тя не дава пълна картина), не ходят на преглед да видят дали са се оправили и по тази причина много често ни препредават разни неща, а ние се чудим откъде ли са ни дошли и измисляме разни митични причини. дори и в този случай не си правим пълни изследвания и нямаме доктор, който да ни намери причините, а лекуваме само очевидното, пробваме всички лекарства подред на принципа на пробата и грешката, докато не станем резистентни и все още недоизлекувани.

аз съм подръжник, че човек първо трябва да е сигурен какво му е и после да се лекува, за да има ефективно лечение. след това да е в контакт с неща и хора, които няма да му докарат пак проблеми и накрая ако всички това не работи, да прибегне до търсене на митични фактори и алтернативни лечения - естествено има и такива случаи, но те са далеч по-малко от пропагандираните.

# 726
  • Мнения: 578
Ммммдаааа, те мъжете по принцип са си безотговорни същества, защото нямат течение и други екстри, пък и не им се напряга мозъка да прочетат тук-таме. То лошото е, че много лекари смятат за ненужно да се лекува и партньора в повечето случаи. Но пък не бива да се обвинява само партньора, особено при гъбични инфекции, за които е доказано, че в огромен брой от случаите изобщо не се предават по полов път. Аз имам приятелки, които са страдали от гъбички без изобщо да са водили полов живот. Освен това кандидата е нормален обитател на човешкия организъм и ако не се създадат благоприятни условия не са патология. Най-вече в стомаха и червата живее, а тъй като при жената половите органи са доста близо до ануса те се пренасят чрез бельото или при избърсване в тоалетната. Така, че причините са безброй много, а лечението си е индивидуално. Не е нормално да се твърди, че всички гъбички са получени по полов път и задължително трябва да се търсят и още един куп други болести предавани по полов път.

# 727
  • Мнения: 1 894
но е добре да се проверим първо, а после да пием лекарства и още по-после да си мислим, че е от червата и занижения имунитет. аз досега за полово хваната гъби не съм чула Wink . те са само от антибиотиции, а другите зарази са само от тоалетна и партньора винаги е чист по подразбиране.
а гъби се хващат от масивна атака на зараза и занижения имунитет спомага (а той се занижава от многото лекарства взимани на посоки), но и най-силния имунитет не може да издържи на постоянни зарази от недолекуван партньор.

# 728
  • Мнения: 394
но е добре да се проверим първо, а после да пием лекарства и още по-после да си мислим, че е от червата и занижения имунитет. аз досега за полово хваната гъби не съм чула Wink . те са само от антибиотиции, а другите зарази са само от тоалетна и партньора винаги е чист по подразбиране.
а гъби се хващат от масивна атака на зараза и занижения имунитет спомага (а той се занижава от многото лекарства взимани на посоки), но и най-силния имунитет не може да издържи на постоянни зарази от недолекуван партньор.
Много точно казано!!!

# 729
  • Мнения: 578
Е, хубаво де! Ми тези, които не водят полов живот много ми е интересно от къде им идват гъбите. Има и малки момиченца с гъбични инфекции - или и бебетата по полов път ги хващат?! На моя колежка дъщеричката е на 15 години и не води полов живот, пък е с бактериална инфекция. Хайде сега и спор за непорочното зачатие да открием. Не защитавам нито един мъж - напротив. Но е леко инфантилно да се твърди, че всичко се предава по полов път...То по тази логика най-добре изобщо секс да не се прави, че е опасно. Не искам изобщо да става конфликт - всеки има право на собствено мнение. Но в медицинската литература има много разяснения, поне що се отнася до гъбичните инфекции. За сифилис и аз не съм чула да се хваща по извън-полов път, въпреки че и там има спор Wink

http://intimno.rozali.com/problemi/p1789.html
http://www.lekar.bg/news-56/info-357/%D0%9B%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D0 … 1%86%D0%B8%D0%B8/

И още много статии съм чела в наши и чужди сайтове, но мисля че това е достатъчно за обща култура.

Както и да е....обаче сега съм изумена от това, което пише в листовката на Ломексин 600мг #Crazy  "- Да не се използва киселинен сапун за локална хигиена (киселинността благоприятства пролиферацията на гъбичките)" и по-надолу следното: "- В случай на кандидози, тоалетът трябва да се осъществява с алкален или рН-неутрален сапун."

За каква тогава полза от млечната киселина иде реч тука?Защото всички лекари тръбят колко е важно да не се използва обикновен сапун - демек алкален и че използването на продукти с ниско рН е от особено значение за предотвратяване на инфекциите  newsm78

Последна редакция: пт, 11 дек 2009, 13:47 от red_devil

# 730
  • Мнения: 1 894
ох, пак ще кажа - не говоря, че всичко е по полов път, но хората, заради грешно и необразовано лекуване, само с хронични и неполови инфекции се оправдават, а принципно е по-голям шанса от полово инфектиране, отколкото от неполово за водещите полов живот.

за себе си мога да кажа - от дългата употреба на лактацид, развивам гъби, с бебешки сапун всичко е нормално и това е защото такъв ми е състава на средата.

# 731
  • Мнения: 1 516
becky bloomwood, от къде я извади тази статистика за половота инфектиране? Не се заяждам. Просто ми е чудно има ли такава статистика наистина или е твое заключение ?

# 732
  • Мнения: 578
И аз изобщо не съм съгласна за това с "половото инфектиране", но всеки си има личен опит и си знае себе си. Тук сме за да си помогнем с нещо ако можем, а иначе има лекари има литература - там всичко си е описано.
"от дългата употреба на лактацид, развивам гъби" - искам да кажа, че ти си третата, която заявява това - в това число и аз. Мислех си, че си внушавам, затова го смених, защото около две години съм го ползвала безпроблемно, ама....Последния път, когато получих сърбежи чак, като се измиех с този гел ми ставаше три пъти по-зле Cry А сега се оказва, че май при гъбични инфекции не бива да се използват подобен род продукти. Ще помоля, ако някой се е консултирал със специалист по въпроса да сподели какво са му казали. То пък по-голямата част от интимните гелчета са или с ниско рН или с млечна киселина...Какво да ползвам сега newsm78

# 733
  • Мнения: 4 345
и аз от лактацита получих парене,щипане,сърбеж..мислех си,че си внушавам или правя алергия..но явно има и други..
повечето гинеколози предпочитат себамед и мултигин.

# 734
  • Мнения: 394
Аз например преди да започна да водя полов живот не съм имала проблеми изобщо, поне не явни. А след като започнах - започнаха и проблемите с бактерии, вируси и т.н... Аз със започването на полов живот си го обяснявам.
А що се отнася до момичето на 15 с бактериална вагиноза - ако носи прашки или има недобра хигиена, нищо чудно и без полови контакти да си я докарва. А може да я е срам да сподели на майка си, че води полов живот, нали така?
Чувала съм за малки деца с гъбички, но са се появили след дълго лечение с антибиотици.
Аз имам един съвет - да се миете с топла водичка без сапуни и гелове, без никакви лекарства и мазила, освен някакви мехлемчета и тампони на билкова основа за облекчаване на симптомите, и всичко ще си дойде по местата, ако е от нарушена микрофлора на влагалището след толкова медикаменти.
Ако ли пък не - търсете причината другаде, особено, ако имате полов партньор. Дори и тези, които в момента нямат - каква е гаранцията, че когато са имали, не са се заразили с нещо, за което сега не подозират?

Общи условия

Активация на акаунт