Такса за обменяне на стотинки в БНБ

  • 13 732
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 029
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=166914
Тук пише, че банките взимат от 1 до 8% за обменяне на стотинки. Някой знае ли в БНБ колко е таксата? Имам около 350 лв. на монети от 1 лев.

# 1
  • Мнения: 5 393
Много странно. Миналата година уедрих около 170лв и не са ми удържали никакъв процент. Отидох в СИБанк, дадоха ми едни пликчета и ми казаха, че изискването им е да сложа по 100броя монети от един вид във всяко. Имах 100 по 1 лев, 100 по 50 стотинки и 100 по 20 стотинки. Може би този процент се удържа само за жълтите стотинки Thinking

# 2
  • Мнения: 4 585
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=403319.0 Виж и тия отговори, може да си харесаш нещо.

# 3
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Аз миналата година имах почти 1000 лв на монети от по 1 лв.
Да ви кажа,не ми трябваше много време,за да ги изхарча.В магазините и гишетата за плащане на сметки много ми се радваха.
Ако сте клиент на дадена банка дали няма да е без такса?Защото бях ходила до Пиреус банк и от там ми казаха,че ако съм им клиент е безплатно,но аз не бях и се отказах.

# 4
  • Мнения: 310
Бях се интересувала и аз от таксата в БНБ за обмяна на стотинки, поисках телефона на БНБ от услуги и им се обадих да ги попитам, но беше преди повече от 3-4 години и не помня точно колко ми бяха казали  Naughty но освен това трябваше да са сортирани стотинките.

# 5
  • Мнения: 4 585
Няма банка, която да ви откаже да внесете сума по личната си сметка, на каквито и да е купюри или монети... Ако ще и милион монети по 1 стотинка да са...
Като тук не става въпрос за "обмяна", а за внасяне по банкова сметка...

Един съвет... Не ги теглете веднага... Имат пълното право да ви "изплатят" тегленето със същите парични знаци... Mr. Green

Най-добре - вноска по сметка с дебитна карта и после теглене от банкомат... Wink
Това е най-доброто решение.

# 6
  • Мнения: 1 849
А аз бих искала да задам един тъп въпрос, но този вид услуги къде точно в БНБ ги извършват. Предполагам не влизаш от централния вход...

# 7
  • Мнения: 1 715
А аз бих искала да задам един тъп въпрос, но този вид услуги къде точно в БНБ ги извършват. Предполагам не влизаш от централния вход...
Точно от централният вход влизаш.Ако си по разголен и по къси панталони обаче няма да те пуснат.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 361
отиваме на сайта на БНБ - www.bnb.bg, цъкаме на Банкноти и монети, цъкаме на Тарифа за услугите, Приложение 1 и намираме това:

размяна на български разменни монети
9.1. приемане на разделени по купюри разменни монети до 100 лв. без такса
9.2. приемане на разделени по купюри разменни монети над 100 лв. 0.8% върху разликата над 100 лв., но не по-малко от 1.00 лв.
9.3. приемане на неразделени по купюри разменни монети независимо от сумата 0.9% върху цялата сума, но не по-малко от 2.00 лв.
9.4. изплащане на разменни монети без заявен купюрен строеж независимо от сумата без такса
9.5. изплащане на разменни монети по заявен купюрен строеж до 100 лв. без такса
9.6. изплащане на разменни монети по заявен купюрен строеж над 100 лв. 0.1% върху разликата над 100 лв., но не по-малко от 0.50 лв.


влиза се през централния вход, касите са в салона, минава се през контрол за оръжие, не се допуска неприлично облекло.

# 9
  • Мнения: 1 849
А аз бих искала да задам един тъп въпрос, но този вид услуги къде точно в БНБ ги извършват. Предполагам не влизаш от централния вход...
Точно от централният вход влизаш.Ако си по разголен и по къси панталони обаче няма да те пуснат.

Благодаря, ще сложа костюма. Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 6 361
Благодаря, ще сложа костюма. Wink

аз изобщо не се шегувам. миналата година не пуснаха сестра ми да влезе, а беше с панталон 7/8... била "с къси панталони".

# 11
  • Мнения: 1 715


аз изобщо не се шегувам. миналата година не пуснаха сестра ми да влезе, а беше с панталон 7/8... била "с къси панталони".
Мъж ми не го пуснаха по същата причина беше със панталон 7/8,а аз бях с рокля(под коляното) и думите на полицая прозвучаха така,че едва ли не ми прави компромис от него да мине този път мога да вляза.

# 12
  • Мнения: 1 846
А аз бих искала да задам един тъп въпрос, но този вид услуги къде точно в БНБ ги извършват. Предполагам не влизаш от централния вход...
Точно от централният вход влизаш.Ако си по разголен и по къси панталони обаче няма да те пуснат.

Благодаря, ще сложа костюма. Wink

 Laughing LaughingОх ще ме скъсате от смях...ако не влезнеш о централният вход рискуваш да ти сложат чернобял костюм в по-добрият случаи #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт