Какво да правя с купищата жълти стотинки???

  • 40 914
  • 101
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 134
Защо си допуснала толкова монети от този вид?Глупаво е да се събират монети в шише,пликове,форми за лед и др.Това не е спестовност за мен.Не се сърди на продавачите - времето струва пари ,а не стотинки събирани по немарливост!

# 61
  • Мнения: 161
Защо си допуснала толкова монети от този вид?Глупаво е да се събират монети в шише,пликове,форми за лед и др.Това не е спестовност за мен.Не се сърди на продавачите - времето струва пари ,а не стотинки събирани по немарливост!

Я! Незнаех, че стотинки могат да се събират и във форми от лед.  Sick

# 62
  • София
  • Мнения: 6 010
Някакъв пич си купил плазма със стотинки, двеста и няколко кила монети.
Тего, те - http://dnes.dir.bg/2009/06/07/news4572029.html

Днес баща ми ми разказа за точно този случай, човекът ни е съсед. А мен много ме хвана яд, защото миналата седмица си бях приготвила точно 24 ст. за 3 копия на един документ в ксерокса наблизко. Монетите бяха 2 х 5ст., 5 х 2 ст. и 4 х 1ст. и жената в ксерокса отказа да ми приеме, защото нямало на кой да ги пробута после така. Там едно ксерокопие на страница е 8 ст., което значи, че винаги ще има на кого да върне ресто от тези стотинки... Трябваше да се върна да взема други пари, защото тази "учтива" продавачка не поиска да ми даде копията, които вече беше направила и въобще нямаше и да се върна, ако документа не беше важен...  ooooh! А мислех да си поръчам печати от въпросното място, но ме загубиха като клиент, както и поне 100 лева оборот...

# 63
  • Мнения: 804
На твое място ще си платя тока с тях,е ще добавя малко,че 40лв. няма да ми стигнат,но и това е вариант.Както съм набрала на ЕОН.  Sick

# 64
  • Мнения: 8
можеш да ни почерпиш Mr. Green

# 65
  • София
  • Мнения: 6 010
Сестра ми ми разказа, че с компанията й били в някакво кафе и сервитьорката им се държала ужасно, те са на по 18-19 години и не получили никакво уважение. Сметката им била точно 50 лева. Естествено не оставили бакшиш, а даже 2 от момчетата отишли да развалят парите в някакъв магазин наблизко и се върнали с 50 х 1лв. Аз не го одобравям много, но все пак са си платили.

# 66
  • Мнения: 3 880
И на мен ми е странно zаЩо сте ги събирали толкова време, но всеки с хобито си Wink. На мен като ми върнат жълти центове си ги държа в портмомето и на следваЩото паzаруване ги намествам. Така не ми връЩат нови и количеството се zадържа в нормалните граници Simple Smile
Може да ги сортираШ на по левче и като купуваШ някъде неЩо да ги пробутваШ едно по едно, zа 2_3 седмици Ще ги ополzотвориШ Wink

# 67
  • Мнения: 9 441
Цитат
Може да ви се строи смешно, но вече имаме цяла чанта със жълти стотинки по 1,2 и 5. Какво да ги правим???  #Crazy

Седят си така в магазина.... а все пак са си пари. /Сигурно са поне 30/40 лева.

Питах в банката, казаха че не приемали. Питах в аптеката и там си имали достатъчно.... Оказва се, че жълтите стотинки са неизползваеми.... никой не ги иска.  #Cussing out
По телевизията дадоха репортаж как мъж си купил плазма за 1899 лева с монети от 1,2 и 5 ст.
Ти също можеш да отидеш и да си купиш някой ел.уред. Grinning

Последна редакция: пн, 08 юни 2009, 00:38 от КрИсТаЛ

# 68
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Няма банка, която да ви откаже да внесете сума по личната си сметка, на каквито и да е купюри или монети... Ако ще и милион монети по 1 стотинка да са...
Като тук не става въпрос за "обмяна", а за внасяне по банкова сметка...

Един съвет... Не ги теглете веднага... Имат пълното право да ви "изплатят" тегленето със същите парични знаци... Mr. Green

Най-добре - вноска по сметка с дебитна карта и после теглене от банкомат... Wink

# 69
  • София
  • Мнения: 6 010

Най-добре - вноска по сметка с дебитна карта и после теглене от банкомат... Wink

Много добра идея!

# 70
  • Мнения: 44

Най-добре - вноска по сметка с дебитна карта и после теглене от банкомат... Wink

Много добра идея!

Подкрепям! Пък и все ще се намери място, където да се котират.

За мен, винаги е било чудно, защо след като жълтите стотинки са в обръщение, не се приемат така, както останалите пари.
Често ми се е случвало да ми се извиняват за това, че ми връщат в жълти стотинки или пък по-едри метални парички.
Защо бе хора, нали и това са пари. На мен скоро в църква ми отказаха да ми продадат свещи точно заради жълти стотинки??? Останах без думи!

# 71
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
И аз имам 30 лв. на по 1, 2, 5, 10 и 20 ст. и ще си ги внеса по дебитната карта, сестрата на приятеля ми работи в Пощенска банка и сме се разбрали, аз да ги разделя да е по-лесно да брои, пък тя ще ми ги внесе  Sunglasses

# 72
  • Мнения: 959
Мама Сладурана, писах ти на лични, но и в темата ще сложа линк. Ето аз къде си ги събирам и давам  Peace
http://www.stotinkite.com/   bouquet

# 73
  • Мнения: 562
Може да ви се строи смешно, но вече имаме цяла чанта със жълти стотинки по 1,2 и 5. Какво да ги правим???  #Crazy

Седят си така в магазина.... а все пак са си пари. /Сигурно са поне 30/40 лева.

Питах в банката, казаха че не приемали. Питах в аптеката и там си имали достатъчно.... Оказва се, че жълтите стотинки са неизползваеми.... никой не ги иска.  #Cussing out






Дай ги на мен - аз ги искам!!!  smile3521

П. С. На мен едба бабка веднъж ми направи забележка, че й давам 10 лв за 1-2 билета (нямах дребни - иначе давам).  Shocked  Е - взех си парите и я оставих без този приход от мен, колкото и малък да беше.  Crossing Arms  А между другото за първи път чувам, че няма къде да се дадат тези стотинки - обикновено в магазините "умират" за тях и благодарят. Даже сами продавачки са ми предлагали, ако видят, че имам "излишни" стотинки да ми ги уедрят.  Thinking  Така че за мен е странно, че не ги искат ... А това за банката - звучи ми нелогично.  newsm78  По-скоро си попаднала на мързеливи "банкери", на които не им се върши работата им.  Naughty  Съвсем спокойно може да се подаде жалба до директора на банката.  Peace  Да видиш само колко бързо ще ги вземат!  Laughing

Последна редакция: пн, 08 юни 2009, 12:43 от Pavlina Nikolova

# 74
  • Мнения: 562
И аз имам 30 лв. на по 1, 2, 5, 10 и 20 ст. и ще си ги внеса по дебитната карта, сестрата на приятеля ми работи в Пощенска банка и сме се разбрали, аз да ги разделя да е по-лесно да брои, пък тя ще ми ги внесе  Sunglasses

Чудесно!!!  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт