Как приготвяте зимнина?

  • 175 821
  • 775
  •   1
Отговори
# 15
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Щом тиквичките са за кюфтета предполагам че настъргани ги слага във фризера,поне аз така правя.

# 16
  • Мнения: 5 228
А бланшираш ли ги или направо сурови?

# 17
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
А бланшираш ли ги или направо сурови?
Аз ги слагам сурови.

# 18
  • София
  • Мнения: 174
Ние правим - лютеница , салата "Ропотамо" / постна и с месо / и пастет от пипер , който е любимата ми консерва.

# 19
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Ние правим - лютеница , салата "Ропотамо" / постна и с месо / и пастет от пипер , който е любимата ми консерва.
Какъв е този пастет от пипер?

# 20
  • София
  • Мнения: 7 881
Черешовката, вишновката и всичко което завършва на "-ката", включая от ягоди, боровинки, къпини, че даже и черница я затваряме в шишета след като прибавим ракията.

А иначе зимнина само ако има собствена продукция от зеленчуци, иначе да ходя да влаза от пазара и да правя всичко на лютеница (печки и стени) тая вече отмина.

Мога се престарая някой и друг компот за внучката, ама има време.

Последна редакция: пт, 03 юли 2009, 23:28 от дядо хаджия

# 21
  • Мнения: 589
как да си приготвим зимнина тази есен
  EmbarassedПалим колата и отиваме да си я натоварим само...
Да е жива и здрава баба Милка-тя приготвя всичко: лютеница, компоти, сладка, мармалади, туршии няколко вида...И всичко това от нейна собствена продукция-екологично чиста!

# 22
  • София
  • Мнения: 174

[/quote]Какъв е този пастет от пипер?
[/quote]


Червен пипер - опечен, обелен се смила с месомелачка , прибавя се сирене и сгорещено олио . Обърква се и се пълни в бурканчета. Стерилизира се за 10 - 15 мин. Това е. Мога да дам точната рецепта , ако някой иска . Използвам го и за мазане на филии и за салата или в тигана с няколко яйца.

# 23
  • Мнения: 655
rehab ,ако няма да те затрудня може ли точната рецепта за пастета от пипер,защото за туршии предпочитам да работя с точни пропорции,за да се получи желания ефект и вкус  Peace

# 24
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
rehab бих искала точната рецепта на пастета от пипер. Blush

# 25
  • София
  • Мнения: 174
rehab ,ако няма да те затрудня може ли точната рецепта за пастета от пипер,защото за туршии предпочитам да работя с точни пропорции,за да се получи желания ефект и вкус  Peace

С удоволствие :

Продукти :
10 кг. пипер - червен / има по- сладникав вкус /
1,5 кг. сирене
300 мл. олио
сол
Начин на приготвяне :
Опечения и обелен пипер се смила с месомелачка , към него прибавяме сиренето / може също да се смели с машинката , но няма да се усеща толкова , аз го натрошавам наедро /. На силен котлон в дълбок тиган се слага олиото  - докато се сгорещи силно. Когато е нагорещено - се изсипва при вече готовата смес от пипер и сирене и се разбърква много хубаво всичко.При самото изсипване на горещото олио в сравнително студената смес се чува едно "джъссс"- ване. Опитва се на вкус и ако е необходимо се добавя сол.Зависи колко е солено сиренето и кой колко солено обича да яде - затова не мога да посоча количеството на солта.
След това пълня в малки бурканчета и стерилизирам за 10 - 15 мин.
Рецептата не е моя - от старите тетрадки на майка ми е.

П.С. Извинявам се на авторката , че и използвах темата   bouquet , за да напиша  рецептата.

# 26
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Благодаря ти Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 174

Моля ! Просто сме писали по едно и също време. Надявам се да ти хареса.

# 28
  • Мнения: 22 867

С удоволствие :

Продукти :
10 кг. пипер - червен / има по- сладникав вкус /.................

rehab, и майка  правеше тая паста със същите съставки. По едно време реши, че нямало защо сиренето да и заема място в бурканчетата, защото можело да се сложи и зимата, и започна да затваря само смлените чушки, а сиренето слагаше, когато отваряше бурканче. Запомнила съм го като нещо много вкусно, но никога не съм го правила.

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 330
В къщи правим компоти отвсякакъв плод,сладко,кисели краставички,домати консерва,лютеница,трушии.А зеленчуците -слагам във фризера.Мисля тази година да си опържа тиквички и така приготвени да ги замразя.Всичко ми от градината Flutter
На някои може да им се вижда загуба на време правенето на зимнина,но аз не считам така,пък и доста помага на семейния бюджет Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт