Как приготвяте зимнина?

  • 175 820
  • 775
  •   1
Отговори
  • Мнения: 52
Моля дайте съвети как да си приготвим зимнина тази есен. Какво е най-удачно като продукти да се използва?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Зависи какво обича вашето семейство-ние правим кис. краставички, лютеница, консервираме печен пипер и доста др. неща при наличие на време и продукти. Какво по точно те интерисува?

# 2
  • Мнения: 5 001
Единственото нещо,което е в буркани е царската туршия  и лютеницта...
Всичко друго-във фризера9грах,зелен боб,печени чушки,Птладжан печен,сурови за пълнене......

# 3
  • София
  • Мнения: 10 858
Сурови чушки цели, почистени за пълнене си замразявам във фризера, една в друга, за да заемат по-малко място.
Туршия правя също - царска. Кисели краставички също правя.
Сладка досега съм правила само от ягоди, но тази година искам да направя и от череши и вишни.
Компоти също съм решила да си направя, децата страшно много ги обичат, а няма кой да ми направи. А да давам по 2,50 за един компот, който ще стигне доникъде ...  Naughty
Ще се пробвам и с лютеничка даже  Laughing

# 4
  • Мнения: 655
Ние правим кисел краставички,че от домашните по-хубави няма,също и домашна салата ропотамо  Peace другите неща ги слагам във фризера да си имам за на зима,пък и някой неща по-добре замразени /чушки,грахи други/  от миналата година  правя една туршия с ябълки,баба ми ми я даде,и се оказа много вкусна,зависи предпочитанията на семейството ти,ако те интересува рецепти питай за нещо конкретно и няма проблем  Peace

# 5
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Кисели краставички,лютеница,сладко от ягоди - в буркани.
Всичко друго е във фризера....

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Ще се пробвам и с лютеничка даже  Laughing

ха, ха и аз , искам аз да си я направя, ще накарам  мама само да казва колко Grinning

# 7
  • Мнения: 52
За пръв път ми е, с приятеля ми двамата смятаме да замразим пипер, да направим домашна руска салата, понеже той може(по негови думи, до сега не е правил), може аз да се пробвам с лютеница. Peace Какво друго освен грах може да се приготви? За сладка не знам- не сме любители, виж компот да.

# 8
  • София
  • Мнения: 10 858
Момичета, на компот от праскови и кайсии, колко захар се слага?

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Момичета, на компот от праскови и кайсии, колко захар се слага?
зависи колко сладък го обичате-4-5 лъжици, ако не се лъжа слагахме ние

# 10
  • София
  • Мнения: 10 858
Момичета, на компот от праскови и кайсии, колко захар се слага?
зависи колко сладък го обичате-4-5 лъжици, ако не се лъжа слагахме ние

Нормално сладък, благодаря ти   bouquet

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
1кг. захар се разпределя на 7бр. буркани от компот. Ама това май е за по-киселите плодове... някъде по около 5-6-7бр. лъжици се пада.

От години НЕ правя зимнина. И слава Богу  Laughing

# 12
  • Мнения: 4 916
Ние на компотите слагаме по 4-5 лъжици захар (това за кайсии, ябълки, череши...)

# 13
  • София
  • Мнения: 1 198
Всяка година правя царска туршия, сурова, кисели краставички. Тази година направих люти чушлета, ще правя и лютеница по молба на децата.

А във фризера слагам печени чушки и тиквички за кюфтета в голямо количество.

# 14
  • Мнения: 5 228
А във фризера слагам печени чушки и тиквички за кюфтета в голямо количество.

Тиквичките как ги слагаш?

Общи условия

Активация на акаунт