Как приготвяте зимнина?

  • 175 870
  • 775
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 206
А във фризера слагам печени чушки и тиквички за кюфтета в голямо количество.

Тиквичките как ги слагаш?


Настъргвам ги, изтискам ги от водата и ги слагам в кутии.

# 31
  • Мнения: 149
Някой да има идея как се консервират тиквички в буркан. Във фризера няма място за всичко.

# 32
  • Мнения: 5 228
Bugi6 и Сливница, благодаря. Не се бях сещала за този вариант, а много обичам кюфтета от тиквички.

# 33
  • Мнения: 4 434
Баба ми слага във фризер зелен боб,чушки,тиквички.
А в буркани правим кисели краставички,царска трушия,компоти от кайсии,череши.
Сладко от ягоди(любимото ми),сливи.

# 34
  • Мнения: 4 916
Момичета,
а каква зимнина сложихте досега - напр. някоя слагала ли е сладко вече? Че аз май ще изтърва черешите и ягодите, не мога да вдигна глава от работа... Иначе имах големи планове, обаче...

# 35
  • Мнения: 5 228
За ягоди вече е късно, а за череши - последен шанс. Особено сега след дъждовете - край с хубавите череши. Аз правих конфитюр от ягоди и от череши преди 2-3 седмици.

# 36
  • Мнения: 2 382
Направих сладко от вишни.за първи път ми е, но стана фантастично bowuu.Зимнина не съм правила сигурно от 10-12 години, но от както забременях цяла зима си умирах за домашно приготвени неща и тази година мисля да наваксам.Планирала съм сладко от боровинки, кисели краставички , а във фризера- зелен фасул, чушки(червени, зелени),грах,  печен патладжан, доматен сок.
Общо взето за фризера не правя някакви офанзиви.Обикновено купувам повече, от колкото е необходимо и кавото е излишно-във фризера.

# 37
  • София
  • Мнения: 10 858
Шайн, бързо давай рецептата за сладко от вишни  Praynig Че съм си купила вишни и точно щях да ровя за рецепта.

# 38
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Да е жива и здрава мама свеки - ударна си ми е  тя Hug и на работа ходи и всички зимнини гласи  Peace лютеница , чушки за пълнене , чушки печени . лютички , зелен боб , царска , кисели краставички , компоти , сладка ...аа и зеленце слагаме за кисело Hug

# 39
  • Мнения: 2 382
Шайн, бързо давай рецептата за сладко от вишни  Praynig Че съм си купила вишни и точно щях да ровя за рецепта.

Съжалявам, че се вкл=чвам много късно, но чак сега видях.малко импровизирах, така че ако някой има повече опит нека да се вкл=чи.
Изчистих вишните от костилките и ги поръсих със захар 1:1.На един кг вишни- един кг захар.Оставих така 3-4 часа, за да пуснат сок.Чувала съм, че ги оставят цяла нощ в хладилника, но на други места пише, че вишните много бързо прокисват и реших да не рискувам.След това на 2кг вишни добавих към 150 мл вода, но мисля, че беше излишна, защото се получи много рядък сироп и се наложи да варя сладкото около 2,5 часа.10 мин преди да е готово, добавих 1 лимонтузу.Половината бурканчета налях ,докато сладкото е горещо и се вакумираха сами,но се образува конденз и не знам дали няма да се захаросат.Останалите ги налях със студено сладко, но не знам дали няма да мухляса отгоре.Мисля, че няма да оцелеят толкова дълго, за да намеря отговор на тези въпроси Laughing.
Само да отбележа, че се получи много малко сок и огромно количесто плод, но аз това и целях.Станаха много сочни цели вишни, като коктейлните черешки Laughing.Ако обичате сладкото с повече сироп пропорцията плод:захар трябва да е 1:2.

# 40
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Ле-ле страхотни сте.Аз обичам домашните туршии , но все по-рядко правя.Голяма съм мързелана.Тази годино ще се стегна.Чушки краставици.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 777
Вкъщи сме фенове на домашната туршийка,друго и да не правим-туршийка обезателно.Кис. краставички майка ми прави по една рецепта-бурканите се държат на слънце,не се стерилизират,смятам да пробвам тази година да ги направя.Споменатата вече салата "Ропотамо",голяма хамалогия е,но е страшно вкусна-остана ни от мин. година.Сладка не знам дали ще правя,имаме много от мин. година-правя ги само във фурната.И любимите ми чорбаджийски чушки-правя ги с копър и чесънче.Ако ми попаднат повечко доматки ще направя апетитка,с чорб. чушки вътре.Във фризера замразявам пипер(печен и суров),бамя,грах,гювеч и т.н.

# 42
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Bluebell O'Smallheaven, по-подробно за салатата Ропотамо и гювеча във фризера, моля те. Как и по колко обработваш всяка от съставките, таквиз ми ти работи, че на гювеча отдавна съм му вдигнала мерника, ама не смея без консултации, да не го изхвърля зимата Simple Smile

# 43
  • Мнения: 61
Аз правя една "мързелива " лютеница,няма пържене и изваряване два дни.Ако някой го интересува ,мога да дам рецепта,но утре.Сега съм на работа.И става много вкусна,защото е с мед.

# 44
  • Мнения: 149
sisillia, давай рецептата. Такива бързи най ги уважавам.

Разгледах гоблените. Страхотни са.    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт