Как се махат петна вьрху мрамор?

  • 9 921
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19 296
Моля ви кажете ми има ли някакьв начин да махна петна от мраморните плочки в банята. Дьщеря ми има едни силиконови фигурки, които се лепят на плочки и днес с ужас установих, че са оставили нещо като маzни петна.
На обикновени плочки са баня не оставят следи Confused

# 1
  • Мнения: 778
Бях чела някъде, че мраморът има свойството да "попива" ...
Нещо ми се върти из главата, че лимона помага за почистване на различни петна - като се натърка петното с кора от лимона. Опитай този "бабин метод" може пък да помогне!

# 2
  • Мнения: 672
Точно с лимон не бих рискувала. Той си е киселина и може да разяде камъка. За съжаление си мисля, че само шлайфане би оправило нещата и то ако петното не е попило много навътре.

# 3
  • на езерото в града
  • Мнения: 141
Днес точно се вайках,че по мраморните парапети на нашия строеж има петна от ръжда.Техническият ми каза,че с оцет могат да се махнат  newsm78 Май ще пробвам  Shocked

# 4
  • Мнения: 8 999
Мраморът е ужасен материал. Попива мазнини и петната остават завинаги. НО! От личен опит /в предишното ни жилище всичко, без спалните и баните беше на мрамор/ съм провеждала следните военни действия срещу мазни лекета - напръсквам обилно с обезмаслител, престоява известно време /най-добре около 1 денонощие/, след това изплаквам с вода. Петното, разбира се, не е изчезнало, но е туширано. След няколко дни попива толкова навътре в мрамора и така се разнася, че не остава и следа от него.

# 5
  • Мнения: 19 296
baibibi, ти си ми последната надежда. А можеш ли да ми кажеш марка обеzмаслител и специално zа мрамор ли да го тьрся? Не сьм в Бьлгария и не zнам как се каzва това 4удо тук.

# 6
  • Мнения: 803
baibibi, ти си ми последната надежда. А можеш ли да ми кажеш марка обеzмаслител и специално zа мрамор ли да го тьрся? Не сьм в Бьлгария и не zнам как се каzва това 4удо тук.

Fettloeser  Hug

На която и фирма да е производство, щом си в Германия - това е.
Но момичетата са прави - мраморът е кофти материал и не е сигурен ефекта, ако е поел петната.
А киселина не слагай/оцет, лимон или неорганични киселини-препарат за WC/ в никакъв случай. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт