Кървене на венците при бременност

  • 4 731
  • 11
  •   1
Отговори
  • Варненско мишле
  • Мнения: 168
Предварително се извинявам ако темата вече е обсъждана, но понеже нищо не открих, реших да помоля за помощ.
Както се казва не е болка за умиралка , но е неприятно- при миене на зъбите , венците ми силно кървят ,а и ме наболяват , понеже са подути.Знам , че се дължи на бременността,но ако някой е открил облекчение, нека сподели .

# 1
  • Мнения: 2 011
Аз!!! Преди  7 год ...когато бях  бременна имах  същият проблем. Sad
Помогна ми джабурене с тетра ( смрадлика) ... ако разбира се можеш да изтърпиш на трапчивия  вкус ... Има доста  видове води за уста - ароматизирани - но нещо ми се повдигаше от тях и за това си правех чиста тетра !  Peace Peace

# 2
  • Мнения: 86
Здравей,

Преди около два месеца се сблъсках с ужасно кървене на венците Sad Накрая се подуха, станаха кърваво червени и беше ужасно. Важното е да не спреш миенето на зъбите и то добре, въпреки болката и кървенето. Купи си най-меката четка, аз си взех паста "Парадонтокс", жабурках се със смрадлика, но ефектът беше временен.
Случайно мой колега ми спомена за препарата "Сандрин" - той е билки (има и екстракт от смрадлика вътре), капят се по 15-тина в ок. 50 мл. вода и се жабуркаш няколко пъти на ден. Доста стипчиво ти става в устата и се стяга венеца. Точно след ок. 3-4 дни при мен се оправиха нещата.
Опитай ако искаш, дано ти помогне, стискам палци  Peace

# 3
  • Мнения: 924
И на мен много ми помогна отварата от тетра, а бях много зле по- време на бремеността направо не можех да се храня.
Опитай Hug

# 4
  • На точното място
  • Мнения: 298
Прилагала съм всичко споменато по горе плюс продуктите на "Елгидиум". Най-сигурно ми помогна раждането Wink. Наистина до последно имах кървящи венци, въпреки че прилагах лечения.

# 5
  • Варненско мишле
  • Мнения: 168
Благодаря ви , момичета! И после не били полезни форумите... newsm10

# 6
  • Мнения: 15 379
Нарича се гингивит на бременността, много е неприятно, лечение няма.
Прави си отвари от смрадлика, ползвай и води за уста. Меката четка е задължителна, защото са много чувствителни венците. Добрата новина е, че след като родиш, забравяш за проблема Grinning.

# 7
  • Мнения: 1 589
Нарича се гингивит на бременността, много е неприятно, лечение няма.
Прави си отвари от смрадлика, ползвай и води за уста. Меката четка е задължителна, защото са много чувствителни венците. Добрата новина е, че след като родиш, забравяш за проблема Grinning.

да ,вярно е.
аз не можех дори среда от хляб да ям.ходих да ми чистят зъбния камък-бях в 6 месец.правих и отвари от смрадлика.но окончателно спряха да кървят след раждането

# 8
  • Мнения: 37
Меката четка е задължителна. Но си вземи Инсадент Капсули, има го в аптеките. Можеш да ги пиеш дълго време. Щом сега са ти зле започни с две. След това мини на 1.

# 9
  • Мнения: 136
И аз бях Алис Купър!

Облекчение получих като родих!

# 10
  • Мнения: 27 524
Напълно нормално е. На мен помогна само уникалната паста Пародонтакс /червената/ Peace

# 11
  • Мнения: 92
На мен нищо не ми помогна-нито "Сандрин",нито пасти за зъби,нито дори зъболекарката ми.Любезно ми обясни какво представлява този "гингивит при бременност" и каза,че след раждането когато се възстанови хормоналния баланс ще спре кървенето.Наистина спря.

Общи условия

Активация на акаунт