Помогнете да измисля име с именден на Архангел Михаил

  • 4 209
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте!
Принципно сме избрали име за бебчето... Има голяма вероятност обаче да се роди на 08.11. - Архангел Михаил. Ако това се случи може да решим освен рожден да е имен ден  Simple Smile
За мъж Михаил ми харесва, но за мома Михаела... нещо не ми звучи добре. Имате ли някаква друга идея?

# 1
  • Мнения: 69
На мен пък Михаела много ми харесва  Simple Smile
Звучи много добре,според мен.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 3 563
На Архангел Михаил не празнува само Михаил.
Имен ден имат още Ангел, Рангел, а може би и други техни производни. За момиче ми допада Ангелина или Анжелика.

# 3
  • Мнения: 8 951
Сестра ми се казва Райна и има имен ден на Архангел-Михаил.
На мен Михаела много ми харесва.

Ето какво намерих.На този ден празнуват хора с имена: Ангел, Ангелина, Михаил, Михаела, Гавраил, Радка, Радмила, Райна, Ренета, Огнян, Пламен, Емил

Сега като чета тези имена, Рада много ми харесва.


Hug

# 4
  • Мнения: 1 768
Микаела,Милена,Малена,Мелина,Мелиса...

# 5
  • Мнения: 6 997
Михаела си е прекрасно име  Mr. Green

Другото, евентуално, което може да ми хареса с този имен ден за момиче е Ангела.

# 6
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Анжела, Анджела, защо не и Рая, чувала съм и за Рангелена

# 7
  • Мнения: 1 796
Аз харесвам Михаела и Мила Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 44 209
Михаела, Микаела или Мишел...

Също на архангелов ден празнували Ангел, Ангелина, Гавраил, Радка, Райна, Огнян, Пламен, Емилия, Емил, Милен...

# 9
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 092
Михаела бих избрала Peace Ако искаш Михаила.
Ангела, Анжела, Ан/д/желина.

Някои от имената, които сте предложили, не виждам как ще празнуват имен ден тогава - Мелиса или Мила Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 4 555
Някои от имената, които сте предложили, не виждам как ще празнуват имен ден тогава - Мелиса или Мила Rolling Eyes[/i]
Не разбирам какво има за гледане и виждане. Има си църковни календари и там пише кой кога празнува. И аз не знам защо Мила, Милен, Милена, Емилия и Емил празнуват тогава, но ги пише. Също Рада и всички производни и те не са ми ясни защо са тогава, но е факт, че ги пише.

От всички, които празнуват на този ден, най-хубавото име е Михаела. Ако обаче не ти харесва, имаш голям избор с Ангелина, Емилия/Мила/Милена или Рада/Радост/Радмила и т.н. производни.

Аз лично не се кефя на идеята детето да има рожден и имен ден едновременно. Постави се на негово място и си помисли ти дали би се радвала да имаш един празник по-малко?

# 11
  • София
  • Мнения: 44 209
ако детето си се роди с името...хубаво е да се кръсти с него.....особено когато е по-голям христянски празник....
друг е въпроса, че доста малко деца се раждат точно на термина Wink
моето пък има имен и рожден ден през ден Simple Smile)) защото се роди по-късно....

# 12
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 092
ако детето си се роди с името...хубаво е да се кръсти с него.....особено когато е по-голям христянски празник....

Другото било "неуважение към Светеца" ... така съм чувала аз. Бих спазила тази традиция Peace

# 13
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 298
Ангела Ангелина  Ангелика
познавам една украйнка-Михайлина
Рада Радина Радомила  bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 171
Мила!Любимо ми е!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт