ЗЛОУПОТРЕБА с майчината солидарност!!!

  • 2 641
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Здравейте мами!!!Търсих подобни теми и не открих, може би със сигурност има, но...
От известно време с моя приятелка излизаме сутрин на кафенце с бебоците. Сядаме на едно и също заведение на открито. От няколко дни, ЕЖЕДНЕВНО по масичките на заведението обикалят лелки който буквално "просят" дарение. Всеки ден са различни жени и мн настоятелни. И най-интересното, което забелязахме е, че обикалят цялото кафе и си набелязват само масите с майки с колички. На другите маси изобщо не се спират. Това за мен си е злоупотреба с майчината солидарност! Вчера например докато ни се обясняваха за пореден път моята приятелка ги попита за сметка, на която да направим ако решим дарение, но жената любезно ни обясни че дарението е единствено и само лично, на ръка, като се издава някаква бележка удостоверяваща дарението. МНОГО СА ДОСАДНИ И НАХАЛНИ!!! smile3515
Споделете подобен опит, ако имате.

# 1
  • Мнения: 111
Много е неприятно наистина, няма ли да им забранят да просят - къде дреме полицията пак? Може би най-добре да сменяте кафенцата?

# 2
  • Мнения: 54
Ходим там защото е мн приятно ! Не става течение, не духа, удобно е с количките има и детска площадка. Аз си мисля че съвсем целенасочено си ходят по такива места. Знаят къде да ходят. smile3515

# 3
  • Мнения: 929
Eдинственото което можеш да направиш е да не им обръщаш внимание - полицията няма да подейсва, другото за което се сещам е да говорите с управителя и той да вземе някакви мерки.

# 4
  • Мнения: 805
Няма отърване! Естествено, че ще се спират все при майки - те на това разчитат, вие като имате детенце да ви дожалее за тяхното.
И мен ме обсадираха постоянно. Признавам, че дори наистина съм ги съжалявала и съм давала.

# 5
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Ужасно нагли и нахални са  #Cussing out Само това мога да кажа. Яд ме е, защото парите отиват незнайно къде Close Веднъж попитах две такива лелички, къде ще бъде трансплантацията на костния мозък. Хъ, мъ, хъ, мъ ами...... тука в "Св. Иван Рилски". ОК. Справка с нета - в сайта пишеше, че въпросните трансплантации са преустановени т.н.

П.С.: Разказвам случка от преди доста време. В момента не съм наясно как точно стоят нещата, но избягвам да давам пари   Rolling Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 293
Страшно нахални и досадни са,както и децата по светофарите!Съгласна съм с ilistavreva ,че можете да разговаряте с управителя,ако не иска да изгуби редовните си клиенти би трябвало да не допуска подобни хора в заведението си!

# 7
  • Мнения: 1 008
Според мен собствениците или
управителите на заведението
не бива да ги допускат.

# 8
  • Мнения: 2 960
И на мен ми се случи миналата година в Морската градина-един много интелигентен , възпитан и спретнат /на външен вид/мъж да обикаля заведението ,в което сядах.Първият път му повярвах и му дадох някакви парички.Следващите дни обаче пак го засичах да събира средства за нещо си от майките.Стана ми ясно ,че това му е "традиция".Управителят на заведението явно също разбра и му забрани да обикаля около масите.С това проблемът  се разреши.
И при теб това ще да е решението-собственикът да забрани да се "проси"на територията на заведението му и да не се безпокоят клиентите му.

# 9
  • Мнения: 1 046
Никак не се справям, абсолютен игнор-след като преди няколко години попаднах на едно "нямо" будещо изключително съжаление момиче да си говори много добре спрях да им се връзвам, а преди многократно сме и давали пари.
Виж ако видя някъде по учрежденията кутии с призив за помощ пускам според възможностите.

# 10
  • София
  • Мнения: 382
Напълно ги игнорирам такива индивиди, за съжаление точно хората имащи нужда страдат и не просят, а от солидарността се възползват напълно здрави хора. Случвало ми се е на светофар да дойде млада циганка с надут корем и да проси и ми сочи корема си, че за него, показах и моя корем и че не мога да и дам. Какво излиза, че трябва ние да се лишим, заради тях, да, ама не  smile3516

# 11
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Наистина е много досадно. На таки въобще не им обръщам внимание.

# 12
  • София
  • Мнения: 292
Дарения - само по банков път !

# 13
  • Мнения: 384
Стига се до много неприятни сцени при подобна просия. През май ми се роди племенник. При изписването пред Майчин дом за нас се залепи "дежурния" цигански оркестър, който дънеше "Сине, сине". Преследваха ни до колата и там единият от циганите започна да дърпа дядото за пари. Даде му, но очевидно не му се видяха достатъчно, защото отиде при девер ми и започна: "Бате, не бъди скръндза, дай за детето, да му се не случи нещо!". Много са грозни тези неща. Излиза, че те "поздравяват" с клетви.

# 14
  • София
  • Мнения: 17 592
Според мен собствениците или
управителите на заведението
не бива да ги допускат.

Напълно съм съгласна. Би следвало да се третират от собствениците наравно с амбулантните търговци - хора, които пречат на клиентите им и потенциално могат да им разгонят редовната клиантела...

Лично не съм имала подобни проблеми - аз гледам мн. лошо иии... на никого не би хрумнало да ме набележи за "жертва".
А за конкретната жена бих поискала имената - по възможност с показване на ЛК - и в последствие бих подала оплакване - в организацията, от чието име се представя като начало.

Общи условия

Активация на акаунт