Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 151
Записвам се и аз, благодарности на Дендри, видяхме се в колажа   bouquet
Аз гладя всичко, както спомена някой - прави ми удоволствие, ама само неговите неща Simple Smile Шишетата, с които му давам капките, стерилизирам, преварявам води (които той не пие де)... изобщо старая се  Crazy Къпем се през вечер във ваничката, през вечер на чешмата.

# 31
  • Мнения: 30
И аз дасе запиша.И аз не стерилизирам вече шишета,но гладя всичко на бебка въпреки,че ставам вир вода,а за водата все още преварявам,но май ще минем на Девин,а за къпането и ние през вечер под чешмата иначе във коритцето.Яде по 120-130 мл ,но пие много вода.Отчетох се и отиваме навън,че е по-хладно от вкъщи. newsm10

# 32
  • Мнения: 0
МАЙчета,  аз не успявам да поддържам в нас по ниски температури  от 25-26 градуса и в следствие на което бебка е претоплена и цялото и тяло е в ситни пъпчици вече от 4 дни.Някоя от вас имала ли е този проблем с бебчето да ми каже за колко време изчезват тези обриви.Педито ми каза да направя температурата в къщи 20 градуса.Ама как да стане пък и ми се струва много ниска.Страх ме е да пускам климатика ама май ще се наложи.Много ми е жал за бебка кожата и е като шкурка Cry
Аз явно съм ентусиастка щото още преварявам водата,стерелизирам шишетата преди всяко даване на добавка(когато се налага) и гладя дрешките

# 33
  • Мнения: 66
лелееее какво сте се захвалили, коя какво не прави.. И аз съм така не стерилизирам, но защото няма какво  Blush .. имам едно шише, което се пълни на 2 дена с преварена вода, ама той така и така не я иска.. не се късам от гладене, обаче къпане не пропускам...Пресдтавям си в тия жеги да ме оставят потна два дена.. БЪЪЪР  smile3516 ... даже слагам ваната на балкона и там кисне поне 15 минути.. голям му е кеф..  smile3521 - така стават две къпания  newsm08

ПП: "Тъй като кожата на Вашето бебе е пет пъти по-тънка от кожата на възрастен, съдържа големи количества вода в междуклетъчните пространства, клетките на роговия слой са малки, а потните и мастни жлези започват да функционират седмици след раждането. Затова склонността към пресушаване и инфекции е голяма и за да се избегнат, кожата трябва да се поддържа чиста  и да се третира с подходяща за найната незрялост козметика. Или иначе казано - ежедневна баня, грижи за памперс зоната, подходяща козметика " Simple Smile)))


filimonka - и в нас не е по малко от 28 гр. - ама малкото е по памперс цял ден и както писах по-горе и се къпем по два пъти.. Иначе и той пъпчасва  Sad . Сега обаче е  добре

# 34
  • Русе
  • Мнения: 7 799
Малеее, колко сте изписали  ooooh!
да се отчета: не преварям шишета и давам изворна на Девин. Другата Торннезнамкаквоси не била чак толкова подходяща за бебета колкото пишело на етикета. Чета из форума. Дрешките му ги пера с нашите чаршафи но все още ги гладя. Къпя го всяка вечер и му пускам климатика. У дома е мор, аз едвам дишам, що да се мъчим. Пускам на 25 градуса и си живуркаме.

Минералната вода не се преварява. Вдига й се минерализацията и става вредна. Четете  Naughty

Нищо не поръчах от Ларедута. Нищо не си харесах.  Crossing Arms Децата останаха голи.

# 35
  • Мнения: 4 872
Здравейте майчета. Дени   bouquet за темичката
Аз искам да ви споделя през какъв ад преминах от понеделник насам. Понеделник в 2 и нещо през нощта се събудих с ужасяваща бъбречна криза и немога да стана от пода така ме беше свило  Sad събудих мъжа ми и директно към бърза помощ да ми помагат, а бебчо вкъщи спинка с майка ми. пристигам аз в спешното и рева,но не от непоносимите болки а от жал дане би бебчо да се събуди и да няма какво да яде понеже е само на кърма, като нямам нито Ам вкъщи нито изцедена кърма. и му казвам на лекаря бий ми нещо набързо че трябва да се прибирам и човека съпричастен и ми би една инжекция и айде вкъщи. да ама не - болката само стана по-малко непоносима та успях да се прибера и с ужасни мъки да нахраня малкото слънчице. и айде пак в спешното и от тогава съм на антибиотици и но шпа и отделно ми слагаха няколко банки с глюкоза+деган + но шпа, а милото се наложи да хапне малко фризолак Cry ужасно е и много се протеснявам да не му стане нещо от всички тези лекарства, въпреки че личната ме уверява че няма страшно  и да продължа да си го кърмя newsm45
иначе и аз къпя Дени всяка вечер просто, защото искам да му е лекичко като си легне , а и много лепка от пот слънцето,; мисля да продължавам да пера отделно дрешките и да ги гладя нали е на мама глезанчото  Heart Eyes изварявам му шишенцето за вода и водата, а биберонките ги пускам по малко в микровълновата в паничка с малко вода или ги накисвам във вряла вода от машината за вода .

# 36
  • Мнения: 849
Хоп и нашата дружина да се запише в новата чудесна темичка. Благодарности, Дени!   bouquet

Вчера бяхме на ортопед - момичетата са отличнички направо. Не знам защо, но докторът, който само с бебета и деца се занимава, мнооого им се радваше. Сигурно, защото спомена, че при близнаци рисковете били по-големи, а нашите бамбини са си екстра...  Grinning

За водата - от самото начало ползваме бебешката на Торн Спринг. И тя, и девинската определено са подходящи за кърмачета.  Peace По едно време бяхме минали на Хип. Тя там историята беше доста забавна. Пратихме баща ми да подсигури вода, но в магазините, в които влизал не могъл да намери от тази на Торн Спринг. Накрая в Метро налетял на водата на Хип. Прибира се вкъщи с 10тина големи шишета и с коментара - "Егати водата - 3 лв килото. Бебета, минаваме дядовите на ракия, тя е по-евтина"  Laughing. Отварям скоба - баща ми е от Троян и ракията удома е висококачествено домашно производство.
За стерилизирането и гладенето съм все още луд ентусиаст. Стерилизирам всяко шише и биберон, че и такъмите от помпата след всяко ползване. Тези с водичката и бибите поне веднъж на ден. Абе, луда работа. Отдавна си казвам, че трябва постепенно да разредя стерилизирането и да го спра, ама още действам като последия маниак. За гладенето - мразя я тази дейност, ама по друг начин изглеждат дрешките, като са минати през ютията. Пък и допълнителна дезинфекция все пак.
Сияна и Дария акат зелено всеки път, когато им дам малко по-топличко мляко.
А къпането от дъжд на вятър го пропускаме - тогава къпим сутринта след пропуска. Иначе редовно висим на чешмата и гледам вечер преди най-последното хранене да се изкъпем и масажираме - така ги изморява, че спят поне 4,5 - 5 часа. Това е единственият ми шанс и аз да поспя малко.

Марсия, стискам палци бързо да се оправиш!!!

Момичета, имам въпрос - знаете ли на колко време се сменят шишета (пластмасови), биберони, биби и т.н.? Някой ми беше казал на всеки три месеца, ама се чудя дали изобщо е така...  newsm78

# 37
  • Русе
  • Мнения: 7 799
Марсия, дано се оправиш бързо  Praynig
Зайо, аз ги сменям всеки месец. Първият месец бяхме със стъклени и ги натрошихме. Пратих мъжо да купи нови, той взел пластмасови. И понеже са Камера, хвърлям без да се замисля  Peace

# 38
  • Мнения: 66
Аз със сина ми сменях само бибите на шишетата на месец защото бяха каучукови. А сега ако ми се наложи, ще сменям сигурно ма месец два бибите защото пък са силиконови.. ... ама нинам още Rolling Eyes

# 39
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
Марсия миличка дано скоро отшумят тези болки и да се гледкате пълноценно с бебчо  newsm17
Зайче  smile3501 на малките ти бамбини!
Аз съм със шишета на Авент и досега само бибероните им смених от 1 на 2.Но се чудя кога пак да ги подновя но отново ще е 2-ка  newsm78
Сиси имам малко затруднения с тоя френски ще помогаш  newsm03
Евелин днес цял ден спи и дори спеейки я храня и тя отново омеква в ръцете ми явно дъждеца добре й действа то каквато жега беше ужасТ

# 40
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 539
Сиси имам малко затруднения с тоя френски ще помогаш  newsm03


Пиши ми на лични Hug

# 41
  • Мнения: 28
аз гладя, стерилизирам и преварявам засега, но може би като станем на три месеца и аз ще започна да давам минерална за бебета. Чувала съм, че не била много добра все пак за съвсем малки бебета. Къпя я всеки ден.  
Днес ние почти цял ден нещо сме криви и сме спали много малко - май имаме колики. Като я взема на ръце и то с корема надолу се поуспокоява милата ми щерка.
 Да ви се похваля днес ми подариха нов телефон - Нокиа призма с капаче.

# 42
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 978
Здравейте, момичета! Дени, благодарности за хубавата тема!   bouquet
От няколко дни и аз разредих стерилизирането - иначе след всяко хранене, независимо по кое време на деня и нощта, стерилизирах шишетата и бибероните, както и водата за АМ (чешмяна е, тук при нас водата е хубава). Сега изварявам само 1 път сутрин заедно с лъжичките за капките. Дрешките още гладя, иначе често ги пускам с наши дрехи, само ги пера с Персил сензитив. Иначе къпане не пропускаме - страшно й харесва, шляпа като жабче във ваничката и после спи по-спокойно.   bath1
Да ви се отчетем - вече сме 59,5 см и 4,840 кг - пораснали сме с 4,5 см и 1,140 кг за 1 месец Party Сложиха й пентаксима, Бела само проплака и веднага се успокои, но снощи, на следващия ден и вечерта се скъса да плаче и съответно се носихме на ръце и с кенгуруто до 1 през нощта. Crazy
Марсия, стискам палци бързо да се възстановиш!

# 43
  • Мнения: 336
Набързо и аз да се разпиша, докато Велизар се разхожда навън с баща си. Дендри, благодарско за темата!

Все още изварявам всичко след всяко ползване, преварявам изворна вода и гладя, но виж с чистенето всеки ден не ми се получава, а косматия звяр (котката) ръси ли ръси космарлаци. В къщи е 25 градуса и бива, не се оплаквам, но навън аз не издържам на тези жеги. Нашичкия апетит си има, за сега добре му понасят и жегите, спокоен е, спи по много, а когато е буден е много общителен. Езикът ми се изприщи да пея песнички, които на всичко отгоре не знам до края и завършват с нананана. Тихичко да се похваля, че вече сме само на кърма, за което искам да благодаря на КайРен   bouquet.

Росита_, погледни в този сайт има много и полезна информация как се прави поръчка от ларедут. http://www.momentofpeace.net/

Още не съм сменяла биберони, въпреки че са каучукови всичките ми изглеждат в отлично състояние. Мисля, че беше препоръчително да се сменят на 2-3 месеца.

Намерих 2 вида български лактогонни чайове. Единият е с плод - анасон, копър и др., другият е с шума - копър, жаблек и маточина, не че видях някакъв ефект и от двата, но ги пия, ей така колкото да не е вода, че хич не обичам вкусът на водата.

# 44
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
marsia__kzl, не се притеснявай! Щом си казала на лекарите си, че кърмиш, те са съобразили назначените лекарства с това. Има антибиотици съвместими с бременността и кърменето. Няма място за притеснение, оправяй ги бързо тия бъбреци  Hug

vaiza, много се радвам да прочета, че сте вече само на кърма и сте се справили толкова бързо с отстраняването на добавката Hug. Ако искаш компания за разходка, обаждай се Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт