Демоде ли е цокъла?

  • 25 618
  • 92
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18
без перваз е недовършено

# 16
  • Мнения: 206
Е, то по тази логика ако днес е демоде, утре ще е модерно, ерго да си разбивам коридорите на всеки 6 месеца, защото се била сменила модата? Стига бе-такова нещо не мога да си причиня.
Прави си го както на теб ти харесва.
Сори за офтопика, но само за пример - преди 2-3 години бяха модерни обувките тип "аладинки". Ами не съм си и помислила да сложа  такива обувки на краката си, само защото било модерно в момента- само като ги погледнех просто ми ставаше лошо. 
Абсолютно права си , че важното е да е практично. В софия съм  с цокъл- хем ме дразни визуално, хем му чистя  праха отгоре който се събира , защото живея на ъгъла на два булеварда. Белия свят отгоре  на цокъла ми се зацапва от праха - т. е  първо трябва да  мина със суха кърпа и после с леко влажна. Когато карам  мъжа ми да  минава коридора с моп- никога  не го забърсва тоя цокъл.Т.е.  чистенето му остава за мен.
Във варна цокъла не е от стандартните 4-5 сантиметрови пластмасови первази , които продават  към ламнираните паркети, а поспециален. Висок  е 9-10 см,  дебел и сребрист. стои много тежко , освен това пази стената  от обувки, като чистя с мопа и прочие. Отделен е факта , че ако стената ти е крива, цокъл стои много смешно, докато един такъв перваз е пластичен и моце да обере кривината на стената. Затова авторката по-добре сама да си прецени- права ли е стената, събира ли се много прах  в тяхното жилище и прочие. за мен това също си е строго индивидуално решение.  Понякога пък не е лесно да намериш перваз в подходящия цвят. Абе изобщо и первазите и цоклите са си проблем Mr. Green

# 17
  • Мнения: 1 422
Хубавата теракота има фабрични цокли, които завършват леко извито и не събират прах + са от самия цвят на плочката.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 25 252
Аз не харесвам как стои пвц перваз на теракот. Може да е мого модерно, но на мен ми идва вповече съчетанието на съвсем различни материали. Цокълът може и да се смята за демоде, но за мен много повече се връзва.

# 19
  • Мнения: 35
Под пвц перваза могат да се крият кабели.
На мен точно след ремонта ми се наложи да слагам нов кабел, който минава под него. Ако беше цокъл - не знам как щях да оправя проблема.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 25 252
При нас кабелите минават по гофрирана тръба под теракота.

# 21
  • Мнения: 5 932
Хайде дами,по-спокойно.Някои от вас,по-точно.
Ако не се интересуваме какво е модерно,кой какъв опит и знания има по даден проблем-защо е форумът?
Ако отговорът е-ами прави си го както ти харесва-няма нужда от форум.
Естествено,че ще си го направи както реши,но нека чуе плюсовете и минусите.В отдавна правения си коридор имам цокъл.Както казах-много е практично,но не ми харесва-вече.Грубо ми стои.Личи кривата стена,защото плочката не може да се огъне и като погледнеш отгоре,се вижда,че част от плочката е плътно прилепнала до стената,зад част от нея има пространство, изпълнено с разтвор. Минато е с латекс. Бордчето събира прах,който си го бърша като от мебел.
Пластмасовите също нещо не ми харесват много-много.
Amazing nice,заинтересува ме и мен,защото ми предстои правене на коридор.Покажи твоя и ако може малко повече инфо от къде са купени и какви точно са первазите.

# 22
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Във варна цокъла не е от стандартните 4-5 сантиметрови пластмасови первази , които продават  към ламнираните паркети, а поспециален. Висок  е 9-10 см,  дебел и сребрист. стои много тежко , освен това пази стената  от обувки, като чистя с мопа и прочие. Отделен е факта , че ако стената ти е крива, цокъл стои много смешно, докато един такъв перваз е пластичен и моце да обере кривината на стената. Затова авторката по-добре сама да си прецени- права ли е стената, събира ли се много прах  в тяхното жилище и прочие. за мен това също си е строго индивидуално решение.  Понякога пък не е лесно да намериш перваз в подходящия цвят. Абе изобщо и первазите и цоклите са си проблем Mr. Green



Може ли да дадеш снимка на този по-високия цокъл, ако не е проблем.

# 23
  • Мнения: 8 999
Не знам дали е демоде, но на мен не ми харесва. На вилата дневната е с гранитогрес, плочките опират плътно до стените, остатъкът е запълнен с фугин като този на фугите. Мислех да слагам первази - ПВЦ или дървени, обаче в последствие така ми хареса повече и си остана по този начин.
Не знам какви са тези съображения да се пази стената - аз никога не лисвам кофа с вода, която после да разнасям с парцал. Гранитогреса чистя с много добре изстискана микрофибърна кърпа.

# 24
  • Мнения: 1 919
Не ми харесва на мен Crazy предпочитам лайсни Wink , но всеки си решава сам, важното е да му допада-демоде или не няма значение.

# 25
  • Мнения: 2 803
На мен пък ми харесва.
И си сложих цокъл в коридора. Майстора се опита да ме разубеди, обясни ми колко хубаво ще ми го направи с ПВЦ перваз, ама мен не ме кефи. И сега си имаме цокъл от плочки и стана много готино.
Не го разбирам това с модата в обзавеждането - ако ти харесва - слагаш, ако не - слагаш каквото ти харесва. Все пак ти ще живееш там, важното е ти да се чувстваш комфортно.

И аз така. Сложих цокъл, защото при мене коридора е със стълбище и стои по-красиво. Не мисля, че е демоде.

# 26
  • Мнения: 287
Цокъла в нашия коридор вече е факт!Купихме още гранитогрес и го нарязахме.Висок е около 8 см.Едва убедихме баща ми ,че не искаме да е 10 см.Не ,че 2 см са кой знае каква разлика ,де. ooooh! Като сложим и фугиращата смес ще пусна снимки.Определено ми харесва как се получи.Бях малко против пвц-лайсна ,точно заради евентуалното разминаване в цвета и материала.Искам да сложим някакви атрактивни тапети и не исках да се съобразявам с два цвята.Но иначе идеята е много добра.Тъй като апартамента ни е ведомствен ,ремонта ,който правим е минимален ,но в бъдещия ни апартамент може и да сложим перваз ,защото усещам ,че подовото решение на Amazing_nice много ще ни допадне. Simple Smile
Аз също се тревожих за праха ,който ще се събира отгоре.Както виждам -това е деликатен момент.Обаче връщане назад няма. Mr. Green
W ,страшно ти багодаря за разбирането!  bouquet

# 27
  • Мнения: 330
За мен е демоде, при положение, че вече има и други алтернативи. Малко грубовато седи, а и тая пласмасова лайсна отгоре обикновено не е съвсем същия цвят. У майка ми е така и гледам че праха и много се забелязва. Ама да не се вталясваме чак толкова. Прави сте, сега едно е модерно, след една година друго.
Ето как го направих у нас, въпреки че както ще забележите снимката не съм я правила да показвам перваза. Не се вижда всъщност колко красиво перваза продължава рамката на вратите. Като в сайта на Пролекстър стана.
http://www.flickr.com/photos/29126621@N03/3835063398/
http://www.prolexter.com/uploads/san_rafael/flush/lisa2.jpg

# 28
  • Мнения: 4 380
Няма мода за това нещо. Прави се в най-различни варианти. Но като правило с обикновен молдинг. Първо, качествените плочки за пода са все по-скъпи, а молдингът от мдф нищо не струва. И после, визуалния ефект. Молдингът е част от стената, цокълът- част от пода. В някои случаи в по-тесен коридор цокълът от плочки създава ефект на "чаша" или улей. Освен това, до баналност се прави по соц време, сульо и пульо слага цокъл, често ужасно, некрасиво и неподходящо. И просто са го банализирали до невъзможност. Смята се и с право за признак на соц. антиремонт.

Ако си говорим наистина за мода, мода са супер-високите первази от молдинг. Моя е към 17-18см и е съставен от 3 молдинга.

пс. Пвц первазите са ужасна грозотия. Като и всичко изкуствено.

# 29
  • Русе
  • Мнения: 3 711

Ако си говорим наистина за мода, мода са супер-високите первази от молдинг. Моя е към 17-18см и е съставен от 3 молдинга.


Дай снимки, ако е възможно.

Общи условия

Активация на акаунт