Права ли съм или прекалявам?

  • 5 831
  • 101
  •   1
Отговори
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Забранила съм на дъщеря ми всякакви сладки неща, тестено, газирано. А детето си иска. Лощото е, че до скоро не съм й правила забележка и купувах, но от около година тренира водни скокове и й предстои състезание.
Казвам й, че ще стане сто кила ако яде боклуци и хем няма да може да тренира, хем ще й се подиграват, че е дебела. Тя слуша и разбира, но понякога едвам се удържа....
Прекалявам ли?  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 1 008
Прекаляваш.Съвсем малко може.
Радвам се,че не си ми майка. Laughing

# 2
  • Мнения: 4 187
Щом като и двете удържате фронта, продължавай в същият дух. Според мен си взела решение и трябва да го отстояваш до край, един компромис води до друг.... Със сигурност е много трудно, щом нещата са били разрешени до скоро, но така или иначе  е за добра кауза.
Успех!

Аз например съм човек на крайностите, или всичко или нищо... С малко не се задоволявам  Crazy.

# 3
  • Мнения: 22 431
Газираното изобщо не ми е по вкуса и лично ме не ми пречи, че го няма.
Но напълно да ограничаваш и останалите неща като сладко и тестено, не прекалявай наистина.
Нищо няма да му стане на детето да изяде 1редче шоколад, или да си хапне парче домашна баница. Никой не е казал да се тъпче с това.

# 4
  • Мнения: 3 336
Имах позната гимнастичка, тя пък изпадаше в другата крайност, диета с шоколад Crazy САМО шоколад и вода #Crazy Твърдеше, че има ефект Grinning

Според мен ако няма проблем с килограмите детето, би могла да му даваш по едно нещо мъничко на ден. То да си знае, че има право само веднъж и да не настоява за повече. Така ще си знае, че си е взело своето и само ще решава в кой точно момент има желание да си изяде "дневната дажба". Аз постъпвам така с дъвките и с покупките на "нещо от магазина искам мамо" след ясла. По едно на ден. Те се научиха, че по повече не разрешавам, въпреки всичко продължават да искат понякога по още нещо, но аз си отстоявам позицията.

Аз лично ако не си хапна нещо сладко и месо веднъж дневно все едно не съм яла. Ниско ми е кръвното и освен че пада се чувствам откровено гладна, дори и да съм яла салати до припадък.

Газирано не давам, бабите понякога им дават по малко, аз съм давала само да опитат по една глътка когато много са настоявали.

# 5
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
За газираното съм твърдо против, но не може ли веднъж седмично - събота или неделя да позволяваш парче шоколад или парче торта? От толкова няма да стане 100 кила  Wink Може да купуваш сушени плодове - ананас, банан, фурми, манго, папая, те са доста сладки и едно малко поарче задоволява глада за сладко. Щом тренира , значи й трябва енергия, а сладкото я осигурява.
Аз купувам на моят син едни сусамки (има и фъстъковки, но той е алергичен), много ги обича и не мисля, че 1 дневно или на няколко дни е проблем.

малко офф, но аз съм била на шоколадова диета , не нарочно, тялото ми го искаше - 1 шоколад на ден и вода. 1 шоколад има 500-600 калории, което е доста малко. здрав женски организъм има нужда от 2000кал., а при диета може да се намалят на 1500-1200кал. Което означава, че от 1 шоколад дневно, не само не се пълнее, а дори се отслабва. 3 години съм била инструктор по аеробика и каланетика, пробвала съм всичко  Wink

# 6
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Аз също от няколко месеца се измъчвам, дали прекалявам.
Дъщеря ми, е малко едричка сега съм забранила да яде пица, дюнер, чипс и подобни.В началото беше трудно и на двете ни, но сега вече е по добре.Обяснявам че не може да се ядат само боклуци, защото ще стане дебеланка и ще и се подиграват децата.Слава богу обича да пие само вода.
В един момент се зачудих, да не и насадя комплекси.
Започнах да е водя на стадиона да тичаме, радваме това че и харесва.

# 7
  • Мнения: 3 367
Номерът е да разбере защо "не иска" буклучави храни (говорите за полезно-вредно,кое как се отразява на зъби и енергия,играете на "избери по-доброто за теб" и още 200 начина) ,щом 5 год дете може-и по-голямо ще.Против 100% ограничения съм, децата чудесно си намират мярката ако примерът около тях е системен и има разбиране кое защо се случва. Утре ще излезат от дома и ако не са подготвени за правят добри избори сами,не би било + преживяване.

# 8
  • Мнения: 2 587
За газираното и аз съм твърдо против,но тестено разрешавам - сигурно защото дъщеря ми не обича,същото е положението и със сладкото - давам,но яде само шоколад понякога.Да го забраня съвсем мисля че е прекалено и така още повече ще иска.

............. хем ще й се подиграват, че е дебела.

А относно това съм твърдо против.Вече писах в друга тема за самочувствието колко проблеми имах аз с реплики от този сорт.Доста трудно убедих дъщеря ми че чуждото мнение и смях нямат значение.Знам че е малко извън темата,но на мен ми е болна тема и затова подхванах.

# 9
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Мисля , че чак пък никакви е малко прекалено.

# 10
  • Мнения: 4 668
Аз съм бивш професионален състезател по акробатика .
Винаги съм била слаба . И да , не съм спирала да се тъпча с шоколад , да пия кола , дори и да пуша цигари .
Мисля , че прекаляваш .
Явно пренасяш някакви свои амбици върху детето .
Нищо няма да и стане , ако яде от тези неща . Шоколадите са горивни въглехидрати между другото .
А и забраненият плод е най - вкусен ...

# 11
  • Мнения: 22 879
Обясни й да не прекалява с вредните храни несамо защото тренива,а защото изначало не са полезни.Ако й забраняваш смятам,че ще се влоши положението.Нека сама започне да се ограничава,на не да се въздържа в името на всичко.

# 12
  • Мнения: 924
Не съм била състезател никога. Когато бях малка не обичах газирано, рядко ядях тестени, хапвах сладко колкото ми се иска (не ми се е искало кой знае колко). Винаги съм била много слаба.
Не знам какъв е гена на детето и колко "му се лепи", но при всички положения крайностите никога не са най-доброто решение. След време ще започне тайно да яде от забраненото и тогава вече наистина ще й се отрази зле.

# 13
  • Мнения: 1 305
Ако даваш по малко мисля, че няма да и навреди.
Газираните напитки не ги давай, но шоколад и тестените храни давай по малко.
Се пак е дете, а това че спортува е много хубаво  Peace

# 14
  • Мнения: 991
Малко прекаляваш според мен. Щом детето спортува, значи изразходва много енергия и едва ли има опасност да напълнее. Спомням си как слушах възпитаничките на Нешка Робева, че не им разрешавали да ядат нищо, за да са слаби и карали на по една ябълка на ден или нещо подобно. Това за мен е крайност.

Общи условия

Активация на акаунт