ЯНУАРКИ 2010 - тема 10

  • 11 843
  • 293
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 360
мами,искам да ви попитам :Колко често трябва да се прави прегледа при гинеколога(женската консултация),защото мен по принцип ме викат 1 път месечно,което ми се вижда крайно недостатъчно,само сега,когато съм с проблем ме викат през 10 дена.Имам приятлка от Благоевград и нейният гинеколог и е казал,че има право само на 3 видеозона за цялата бременност и след това другите трябвало да си ги плаща,на мен ми стана много странно,даже и ги отбелязвали,а мен си ме гледат всеки път и даже така ми откриха и скъсяването на шийката иначе как щяха да установят  newsm78или щах да съм ..... Cry

# 31
  • Мнения: 1 462
mannuella до осмия месец се ходи само по веднъж на месец. В осмия- два пъти, а в деветия всяка седмица  Peace
Ако ходиш по Здравна каса наистина имаш право само на 3 видозона/ дори аз мислех че са два/. Останалите си ги плащаш. Всъщност ако нямаш проблеми, няма нужда да се ходи по често, въпреки че е приятно да виждаш бебчо по често  Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 803
Мануела, при една нормално протичаща бременност, един преглед на месец е достатъчен. Ако имаш някакви притеснения, преспокойно можеш да ги споделиш на доктора, който ти води ЖК. Аз съм по ЗК, ходя си веднъж месечно, но докторът ми каза, че ако имам някакви оплаквания да му се обадя и да идвам веднага - ще ме приеме без час. Другият вариант /който много момичета прилагат/ е да ходиш и по ЗК и на частно. Въпрос на избор.
Колкото до ехографа - да, по ЗК се полагат 3. Но на мен ми правят всеки път. И доколкото чета тук и по други отчетни теми, това си е практика.

Иначе при мен нищо ново. Извинявайте, нямам много време да ви чета, че съм луднала от работа. Знам, че трябва да намаля малко темпото, не че имам проблеми /да чукам на дърво/, но въобще не мога да си усетя бременността... Само тичам напред-назад и понякога дори забравям в какво състояние съм.  Confused
На 15ти /в сряда/ съм на първа ФМ. След това ще разказвам Simple Smile
Хубава седмица на всички!   bouquet

# 33
  • Мнения: 19
Честито на рожденичките от мен на патерици! Да са живи,здрави и много щастливи! Grinning
  Момичета да ви се оплача-в петък и събота много ми се спеше-и полежавах повечко,а днес започнах деня с нещо подобно на повръщане-5 минути пънене и изкарах някакъв сок само ама не е жлъчен и сега съм на работа ама се чувствам като пребита.От петък не съм усетила бебето и се притеснявам нищо ,че и досега не го усещах всеки ден.На преглед трябва да съм на 20-ти-дано всичко е наред.Дано ,че не повръщам и това ми беше 1-я път,защото трябваше сигурно да съм на легло през цялото време-ужасно беше-и се поуплаших за бебето,че имах спазни от напъването да изкарам нещо. Sad

# 34
  • Мнения: 373
Здравейте момичета, и аз нямам нищо за споделяне, но нещо напоследък се притеснявам. Преди около седмица-две си мислех, че усещам бебето, а напоследък нищо. Може пък тогава да съм се била заблудила нещо. Но все пак знам какво е не ми е за първи път, пък и не беше толкова отдавна  newsm78 На някой друг да му се е случвало така  Thinking По принцип мислех да ходя на лекар другата седмица, но май ще е тази  Confused

# 35
  • Мнения: 19
 До minana-и аз не го усещам от петък,но  аз по-принцип не го усещам всеки ден.И аз се надявам всичко да е наред-преди пак ми се е случвало-преди 2 седмици-цели 10 дена някъде не го усещах.Сигурно,когато ние сме будни спят.Мисля,че всичко е наред,но се притеснявам и аз като теб-особено като съм чела инфото в нета(ама това е логично).Аз съм на преглед на 20.07-тогава ще съм по-спокойна.Днес ми е кофти ден за 1-ви път повърнах и то не е точно повръщане -беше ужасно.Петък и събота  имах ужасно главоболие-в събота 2 парацетамола пих и пак ме болеше главата.Някой има ли главоболие?

# 36
  • Мнения: 344
Здравейте момичета, Hug
Между другото ... продавам едни чисто нови 3/4 дънки на CONTI. Може да ги видите в продавалника http://www.prodavalnik.com/ppc/showproduct.php?product=679469&cat=12
 Grinning

Успех на всички и безпроблемна бременност   bouquet

# 37
  • Мнения: 373
viola 78, и аз така в събота и неделя имах ужасно главоболие и бях много отпаднала, но го отдадох на времето. Мисля тази седмица да отида на лекар, за да ми е по-спокойно.  Wink

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 360
благодаря ви эа отговорите newsm78

# 39
  • БГ
  • Мнения: 1 162
Привет и от мен в новата темичка!!!   Hug

Така като ви чета, май повечето сме били с неразположения през уикенда, ох, няма ли край.  Confused  В събота бях до 14ч на работа и мързелувах на стола, нищо не правих, но като се прибрах се чувствах като пребита и легнах с детенце за следобеден сън. Надявах се да излезем за разходка надвечер, но то пък заваля проливен дъжд. Вчера нямахме дъжд, но духаше почти ураганен вятър, въпреки това се помотах около час на пазара в Д-д, всичко беше ОК, докато не ми скимна да пържа едни тиквичи, а след това и палачинки за детенце, е, това ми беше края, много ми прилоша и едвам се изкъпах, легнах и трудно заспах...  Tired 

mannuella, и през първата ми бременност и сега ходих по 1 път в месеца на ЖК, по ЗК, до седми месец, в осми и девети по-често. Невинаги гинеколожката ме гледаше на ехограф, но ако й споделя за неразположения и оплаквания никога не ми отказва допълнителен ехограф, без заплащане, разбира се.

Успех на всички в днешните прегледи, чакаме отчета ви с нетърпение!!!   Hug 

Мамо Цоци, моля да ме добавите в списъка - термин 27.01., втора бременност. Благодаря!!!   Hug

# 40
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Личната малко ме успокои относно резултатите, но ще видим...утре съм на 3D и тогава може да се каже нещо повече ...аз не го усещам още май ...

# 41
  • Мнения: 623
manuella мен също ме викат за прегледи 1 път месечно, така че не се притеснявай- нормално е  Peace
Мацки дано ви свършат неразположенията скоро и да се чувствате по-добре, за да се радвате на лятото и бремеността пълноценно  Hug На мен пък ми причернява отвреме навреме, най-вече когато е много горещо и задушно! И мен ме боли глава понякога, и ми се догажда, но е много по-рядко отколкото в началото . Аз не усещам бебето изобщо и си мисля, че все още е прекалено рано за това  Thinking
Зуи дано утре на прегледа всичко да е наред и доки да ти каже хубави новини  Hug
Мамо Це когато се почувсташ по-добре или който друг има възможност може ли и мен да добавите в списъка -термин 04.01., първа бременност. Предварително благодаря   bouquet

# 42
  • Мнения: 527
Привет момичета  wavey
Red Tree, честит рожден ден на патерици. Желая ти още веднъж притесненията относно бебчо да се окажат напразни и през януари да гушкаш най-сладкото бебче.
Мен днес най-накрая ме изписаха от болницата, след 8 дневен престой. Нито ми казаха от какво съм кървяла, нито в епикризата е написано нещо, затова утре заминавам за Пловдив, за да се консултирам и с друг лекар.
Мамо Це, ще ти пиша на лични утре като имам повече яснота относно кървенето, а в момента зацапването ми. Моля те, добави ме и мен в списъка на първа страница - терминът ми е 17.01., а бременността е втора.
TV и аз съм в същото положение като теб, лежа ли, няма зацапване, но стана ли, без да се натоварвам с прахосмукачка или друга физическа дейност си теква по малко  Sad
Приятна седмица ви пожелавам на всички, нека само хубави новини да четем от предстоящите прегледи и очакваните изследвания.

# 43
  • Мнения: 57
Налага се да ви напусна момичета, казаха ми днес най лошата диягноза.
Извън маточна бременност, боли ме че трябва да се разделя с бебчето си така. Cry
Гледаха ме с вагинален ефогра и така се оказа че е в една от тръбите. Cry
Как да махна собственото си дете? Cry
Може ли да го запазя въпреки тази гадно новина Cry
Вече е в 11 седмица толкова е голямо  и трябва да го убия

# 44
  • Мнения: 1 462
Fallen_91 много съжалявам  Sad. Как така не са го видяли досега  ooooh! В такъв случай бих потърсила и второ мнение. Аз зная че извънматочната би трябвало да се види в началото още.
Наистина много съжалявам. не знам какво друго да кажа  Confused

Общи условия

Активация на акаунт