Какво да правя сварено бяло пилешко месо?

  • 26 170
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 379
Здравейте, дайте идея какво да правя със сварено бяло пилешко месо - сварих цяло пиле и направих пиле с ориз и пилешка супа, но ми остана бялото месо. Всички рецепти, които се сещам, са със сурови филета...

По принцип правя каша от бялото месо, но понеже моите мъже не я ядат особено, ми е нужна нова идея...

Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 9 108
може да направиш салата с пилешко месо;
палачинка с пилешко месо,
 гювечета, като прибавиш сирене/видове, домат и яйце,
 пилешки хапки със зеленчуци и кюфтенца, нищо, че месото е сварено вече,
банички - вместо кайма сложиш филето,
Пълнени домати със сирене и пилешкото месо

най-вече това препоръчвам, много е вкусно пиле със сирена в точена кора

Последна редакция: нд, 12 юли 2009, 12:12 от пеп-4o

# 2
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
да го нарежеш на пръстчета или хапки и да си го панираш.....Пепчо прави мнооого апетитни панирани пилешки неща....ммммм....и поства прекрасни снимки.

# 3
  • Мнения: 9 108
само че варено месо никога не съм панирала  newsm78 newsm78 винаги е сурово филе, само мариновано. Ако искаш - това е идея да пробваш и споделиш  Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 1 341





Може да направиш кюфтета, фалшива дроб сарма ( не помня чия беше рецептата), мусака.

# 5
  • Мнения: 7 723
Може и фрикасе.  Peace

# 6
Руска салата с пилешко. Или както са пил. късчета ги полей с разтопено масло и ги наръси с чубрица и малко сол - ще имат вкус на гъби. Много е вкусно.  Grinning

# 7
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Пепчо - пържи се само колкото да стане панировката , не е проблем да е варено . Така процедирам с домашно пилешко , кокоше , пуешко и заешко.
Предварително сварено , преседяло на хладно да се стегне и паниране с пържене .

# 8
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Пиле в сладко-кисел сос  Simple Smile

Тук има рецепта :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=192750.0;all

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Ами може просто да го поръсиш с червен пипер и да си го хапнете като мезе.

# 10
  • Русе
  • Мнения: 299
Накъсваш на дребно,сол,черен пипер,настъргана глава лук и майонеза.И ракия,че и бира пие!

# 11
  • София
  • Мнения: 4 052
Аз си правя сос за спагети. Месото, заквасена сметана (може и течна), кисели краставички, сол, черен пипер.

# 12
  • Мнения: 1 798
Аз си правя сос за спагети. Месото, заквасена сметана (може и течна), кисели краставички, сол, черен пипер.
Да,така е много вкусно Crazy

# 13
  • Мнения: 1 777
Преди няколко дена правих ориз със зеленчуци и сварено накъсано пилешко филе.

# 14
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
И аз се сетих, че скоро правих пилешко филе с топено сирене, маслини, картофи и риган. Опразвах хладилника преди едно пътуване  Joy

Общи условия

Активация на акаунт