Какво да правя сварено бяло пилешко месо?

  • 26 204
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3 379
Здравейте, дайте идея какво да правя със сварено бяло пилешко месо - сварих цяло пиле и направих пиле с ориз и пилешка супа, но ми остана бялото месо. Всички рецепти, които се сещам, са със сурови филета...

По принцип правя каша от бялото месо, но понеже моите мъже не я ядат особено, ми е нужна нова идея...

Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 9 113
може да направиш салата с пилешко месо;
палачинка с пилешко месо,
 гювечета, като прибавиш сирене/видове, домат и яйце,
 пилешки хапки със зеленчуци и кюфтенца, нищо, че месото е сварено вече,
банички - вместо кайма сложиш филето,
Пълнени домати със сирене и пилешкото месо

най-вече това препоръчвам, много е вкусно пиле със сирена в точена кора

Последна редакция: нд, 12 юли 2009, 12:12 от пеп-4o

# 2
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
да го нарежеш на пръстчета или хапки и да си го панираш.....Пепчо прави мнооого апетитни панирани пилешки неща....ммммм....и поства прекрасни снимки.

# 3
  • Мнения: 9 113
само че варено месо никога не съм панирала  newsm78 newsm78 винаги е сурово филе, само мариновано. Ако искаш - това е идея да пробваш и споделиш  Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 1 341





Може да направиш кюфтета, фалшива дроб сарма ( не помня чия беше рецептата), мусака.

# 5
  • Мнения: 7 723
Може и фрикасе.  Peace

# 6
Руска салата с пилешко. Или както са пил. късчета ги полей с разтопено масло и ги наръси с чубрица и малко сол - ще имат вкус на гъби. Много е вкусно.  Grinning

# 7
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Пепчо - пържи се само колкото да стане панировката , не е проблем да е варено . Така процедирам с домашно пилешко , кокоше , пуешко и заешко.
Предварително сварено , преседяло на хладно да се стегне и паниране с пържене .

# 8
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Пиле в сладко-кисел сос  Simple Smile

Тук има рецепта :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=192750.0;all

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Ами може просто да го поръсиш с червен пипер и да си го хапнете като мезе.

# 10
  • Русе
  • Мнения: 299
Накъсваш на дребно,сол,черен пипер,настъргана глава лук и майонеза.И ракия,че и бира пие!

# 11
  • София
  • Мнения: 4 052
Аз си правя сос за спагети. Месото, заквасена сметана (може и течна), кисели краставички, сол, черен пипер.

# 12
  • Мнения: 1 798
Аз си правя сос за спагети. Месото, заквасена сметана (може и течна), кисели краставички, сол, черен пипер.
Да,така е много вкусно Crazy

# 13
  • Мнения: 1 777
Преди няколко дена правих ориз със зеленчуци и сварено накъсано пилешко филе.

# 14
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
И аз се сетих, че скоро правих пилешко филе с топено сирене, маслини, картофи и риган. Опразвах хладилника преди едно пътуване  Joy

# 15
  • Варна
  • Мнения: 236
Пилешка мусака...с картофки,както другата.
Или другата пилешка мусака....страхотна-запържваш ориз,лука е пожелание,малко морковче,накъсаното бяло месо, гъби, царевица ако обичате. В тенджерата е до полу-готовност. Изсипва се в тава, поръсва се обилно с кашкавал и се пече.

# 16
  • Мнения: 3 379
Много благодаря на всички за идеите, ще пробвам нещо и ще докладвам как е станало.

# 17
  • Мнения: 655
запържваш го или го запиeli00аш,прибавяш краставици и домати и става страхотна салата  Peaceказвам за слата,защ9от9о така като eli00ета какво си приготвила,сигурно малко месо ти е останало,и едва ли ще има за манджа  Grinning

# 18
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
запържваш го или го запиeli00аш,прибавяш краставици и домати и става страхотна салата  Peaceказвам за слата,защ9от9о така като eli00ета какво си приготвила,сигурно малко месо ти е останало,и едва ли ще има за манджа  Grinning

Само аз ли нищо не разбрах ?  newsm78  Joy

# 19
  • Мнения: 1 777
запържваш го или го запиeli00аш,прибавяш краставици и домати и става страхотна салата  Peaceказвам за слата,защ9от9о така като eli00ета какво си приготвила,сигурно малко месо ти е останало,и едва ли ще има за манджа  Grinning

Само аз ли нищо не разбрах ?  newsm78  Joy
Е ,има грешки ,но чак неразбираемо. newsm78
Към салата домати и краставици добавяш останало пилешко.Това е което е искала да каже Находката. Simple Smile
Аз миналата седмица си правих такава салата ,но освен домати и краставици сложих и салата айсберг.

# 20
# 21
  • Мнения: 503
В къщи много обичат ПИЛЕШКИ ХАПКИ С КАШКАВАЛ

Сварено пилешко месо се нарязва на хапки.Смесва се с 150 гр. настърган кашкавал,3 яйца, брашно,сол и черен пипер.Трабва да се получи гъстичка  смес от, която се гребва със супена лъжица и се изпържват хапки.
Поръсват се с магданоз.
Сервират се с резенчета лимон.  Peace

# 22
  • Мнения: 2 149
Салата Цезар (марули/или айсберг,пилешкото,домати,краставици,крутони,аз добавям и царевица,за соса-майонеза смесена с малко кетчуп/ или горчица,зехтин и лимон.Много вкусна и питателна салата Wink

# 23
  • Мнения: 1 236
 пица!  Sunglasses

# 24
  • Мнения: 2 926
Пилешкото филе става страхотно с много лук и много гъби в тенджерата.
Получава се нещо като яхния, но гъстичко и много, много вкусно.

# 25
  • Мнения: 1 906
Вкъщи се яде само на супа.

# 26
  • Мнения: 1 236
Пилешкото филе става страхотно с много лук и много гъби в тенджерата.
Получава се нещо като яхния, но гъстичко и много, много вкусно.


Това звучи добре!   chef  bouquet

# 27
  • Мнения: 9
Ето една интересна салата с пилешки хапки http://medical.bg/recipe/4.html

# 28
  • Мнения: 126
    направи го като за пиле по ловджийски у става супер , а и може с майонезка , чер пипер , лимонче - но това е само за мезенце

# 29
  • Мнения: 5 001
Сварено пилешко месо го панирам .

# 30
  • Мнения: 1 715
Вкъщи се яде на супа,пиле фрикасе и с ориз.

# 31
  • София
  • Мнения: 4 052
В къщи много обичат ПИЛЕШКИ ХАПКИ С КАШКАВАЛ

Сварено пилешко месо се нарязва на хапки.Смесва се с 150 гр. настърган кашкавал,3 яйца, брашно,сол и черен пипер.Трабва да се получи гъстичка  смес от, която се гребва със супена лъжица и се изпържват хапки.
Поръсват се с магданоз.
Сервират се с резенчета лимон.  Peace
Това ще го пробвам!

# 32
  • Мнения: 104
Имах и аз сварено пилешко преди два дни и го направих така - леко се запържват късчетата в масло, после се  прибавят нарязани на кръгчета зелени чушки, които също се запържват още малко, и след това се добавя заквасена сметана. И сол и мъничко черен пипер. Многоо вкусно става.

# 33
  • Мнения: 49
Аз го накъсвам и правя един голям омлет + сирене или кашкавал ( пожелание ) Simple Smile

# 34
  • Мнения: 3 251
В повечето случаи го овалвам в царевично брашно, пържа го  и после отгоре го заливам със бял сирнен сос.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 672
Пиле по белгийски:
Картофено пюре/готово или си го правиш/ се разстила в тава. Върху него нареждаш накъсано пилешко месо и гъби. Хвърляш го в предварително загрята фурна на около 180 градуса. Чакаш леко да порозовее месото. Настъргваш кашкавал и пак във фурната за около 15 мин. Става страхотно.
П.С. В картофеното пюре слагаш подправки по избор Simple Smile

# 36
  • Мнения: 1 798
Пиле по белгийски:
Картофено пюре/готово или си го правиш/ се разстила в тава. Върху него нареждаш накъсано пилешко месо и гъби. Хвърляш го в предварително загрята фурна на около 180 градуса. Чакаш леко да порозовее месото. Настъргваш кашкавал и пак във фурната за около 15 мин. Става страхотно.
П.С. В картофеното пюре слагаш подправки по избор Simple Smile
Това ще го пробвам задължително Crazy

# 37
  • Германия
  • Мнения: 240
Просто не е истина, как след тази тема ми се прииска да имам сварено бяло пилешко месо  Embarassed

# 38
  • Мнения: 3 379
Благодаря на всички за идеите, копирах си някои, ще ги пробвам. Моят проблем е, че моите мъже не ядат плодове и зеленчуци, така че ако искам яденето да се яде от всички, много се съобразявам. Дори лук гледам или да не слагам, или да е много ситно нарязан или настърган. Решила съм да пускам тема по този повод, да видя ще намеря ли сродни души с подобни кулинарни проблеми Sad

Но по темата - да се отчета какво направих в крайна сметка с това сварено бяло месо. Накълцах го много наситно, отделно обелих и настъргах няколко картофа. Настърганите картофи потопих в ледена вода за 10-тина минути, кат опрез това време запържих накълцаното месо с малсо в тиган. Изцедих картофите, обърках ги със запърженото пилешко, осолих и ги върнах в тигана да се изпържат картофите. Аз ги разбърках, но оригинално не трябва да се бъркат, а да се обръщат като палачинка, а също се слага и лук и чушка (по желание). Стана много вкусно!

Общи условия

Активация на акаунт