Идеи за Бизнес 3

  • 94 520
  • 605
  •   1
Отговори
# 30
понеже имаше интерес към отглеждане на охлюви - да подскажа - в бг се отглеждат и жаби - като си е печалившо

# 31
  • Мнения: 6 206


Някои от правилата за полагане основите на бизнеса/фирмата са:
От самото начало гони качество
Не пропускай шанса си
Разширявай и задълбочавай компетентността си
Работи с най-добрите, за да научиш това, което не знаеш
Следи тенденциите на световния пазар
Искай полагащата се цена за своята компетентност
Наемай специалисти с широки възможности
Преосмисляй бизнеса си в синхрон с времето
Оттърси се от предрасъдъците


Не че съм големия капацитет, но мисля, че това е всичко което трябва
Особено важно е първото - според мен проблемът на повечето българи е, че "е, карай и така може", "е, какво да направя", "за тези пари толкова".... Когато гониш качество и добро изпълнение на каквото и да правиш, другите неща по списъка си идват от самосебе си. Доволните клиенти докарват много нови, недоволните отказват още повече да дойдат. Не че открих топлата вода, но съм сигурна, че много малко "бизнесмени" го осъзнават.

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 6 966
Аз дотук никаква конкретна идея не видях.

Офтопик: Моля ви хора не спамете темата. Ако искате да я следите и да получавате известия има отдолу едно бутонче "Извести", не е нужно да пишете неща от сорта "Запис, запис..." в темата за да се запишете за следене.

# 33
  • Мнения: X
Руслана, благодаря за новата тема.

tweetys link, доста се изписа - който има малко идеи и фантазия, няма нужда други да му дават готови бизнес модели. Тук споделяме идеи от които могат да се родят други.
Ти нещо полезно да споделиш?

# 34
  • Мнения: 7 430
... да подскажа - в бг се отглеждат и жаби - като си е печалившо

Стана ми интересно - още утре ще проуча Grinning
момичета, някой знае ли фирма производител за евтино бельо Thinking

Мерси   bouquet

# 35
  • София
  • Мнения: 17 338

Четете ли вестник Капитал? Други икономически вестници и списания? Има статии, в които само едно изречение може да ти даде толкова много информация.

Абсолютно, подписвам с две ръце  Peace
Не мисля, че можеш да наречеш една идея добра, ако не е съобразена с икономическата ситуация.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Имаме вилно място в планината и напоследък ми се върти идеята с построяването на малки фамилни къщички с цел отдаване под наем на почиващи. Представям си нещо от като двустайна къщичка, с баня и тоалетна, веранда, около 40 кв.м. Някой има ли представа долу - горе колко би излязло построяване на такава?

Незнам каква е ситуацията в района, но помисли дали няма начин да сложите няколко бунгала. Първо ще ви излезе по-ефтино и ще е по-достъпно като цена за хората.
Същото може да се направи и ако някой има имот до морето или до язовир. Бунгалата са добра инвестиция. И аз бих го направила, но нямаме подходящ имот.

# 37
  • Мнения: 800
Имаме вилно място в планината и напоследък ми се върти идеята с построяването на малки фамилни къщички с цел отдаване под наем на почиващи. Представям си нещо от като двустайна къщичка, с баня и тоалетна, веранда, около 40 кв.м. Някой има ли представа долу - горе колко би излязло построяване на такава?

Незнам каква е ситуацията в района, но помисли дали няма начин да сложите няколко бунгала. Първо ще ви излезе по-ефтино и ще е по-достъпно като цена за хората.
Същото може да се направи и ако някой има имот до морето или до язовир. Бунгалата са добра инвестиция. И аз бих го направила, но нямаме подходящ имот.



В България има производител на такива дървени къщички с по една или две стаи, собств. санитарен възел и нещо като вестибюлче, с тераска или без - много варианти са. Преди време ги проучвах излизат около 500 лв на кв.м. и изпълнението е супер. Най-готиния производител е във Враца, ако имаш интерес ще ти пиша по-подробно, а доколкото помня ги има монтирани до Вършец. Ние закупихме една такава и я построихме в Трънско, където имаме вила, но чакам малко да се развие инфраструктурата, за да започне мнещо там - нещо, свързано с туризъм.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Имаме вилно място в планината и напоследък ми се върти идеята с построяването на малки фамилни къщички с цел отдаване под наем на почиващи. Представям си нещо от като двустайна къщичка, с баня и тоалетна, веранда, около 40 кв.м. Някой има ли представа долу - горе колко би излязло построяване на такава?

Незнам каква е ситуацията в района, но помисли дали няма начин да сложите няколко бунгала. Първо ще ви излезе по-ефтино и ще е по-достъпно като цена за хората.
Същото може да се направи и ако някой има имот до морето или до язовир. Бунгалата са добра инвестиция. И аз бих го направила, но нямаме подходящ имот.



В България има производител на такива дървени къщички с по една или две стаи, собств. санитарен възел и нещо като вестибюлче, с тераска или без - много варианти са. Преди време ги проучвах излизат около 500 лв на кв.м. и изпълнението е супер. Най-готиния производител е във Враца, ако имаш интерес ще ти пиша по-подробно, а доколкото помня ги има монтирани до Вършец. Ние закупихме една такава и я построихме в Трънско, където имаме вила, но чакам малко да се развие инфраструктурата, за да започне мнещо там - нещо, свързано с туризъм.

Мдааа, ще съм ти благодарна да ми дадеш инфо ,контакти и нещо за разглеждане.  bouquet

# 39
  • Мнения: 157
Идеите идват и съвсем случайно, поне аз моя бизнес поне 8 месеца го мислих какъв да бъде и вече го сънувах  Crazy и не можех да го измисля. Един ден сестра ми случайно подхвърли нещо, на мен ми просветна какво да правя  и се захванах на мига. Ей така и случайно стават нещата понякога. Аз май не съм много по идеите за съжаление...

И аз подобно на теб - една сутрин се събудих със 100 процентова увереност, че искам точно този бизнес.
Много мои познати ми се смеят, че съм "реализирала американската мечта".
От събуждането до отварянето на магазина минаха само две седмици.
Невероятно, но факт  /може би, защото в другата ми работа съм инж., работя предимно с мъже и по мъжки действам и бачкам здраво/.
Магазинът, напук на кризата върви добре.

Последна редакция: вт, 14 юли 2009, 11:30 от lady_Blu

# 40
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 237
*Pukanka* напиши в гугъл дървени къщички и виж какво ще ти излезе!

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 6 939
lady_Blu  кризата засяга определени сектори от търговията не всички Peace
Твоят магазин за какво е?

# 42
  • Мнения: 800
това са къщичките
http://www.milinkamuk.com/prices.html
сигурно има още, но пъмня че преди 2 години, когато сравнявах цени и условия, това беше най-изгодно.
Шефът им е Володий Пеков, можеш да му споменеш в разговор името ми и фирмата Кю Ей Си ООД.
Успех!

# 43
  • Мнения: 157
lady_Blu  кризата засяга определени сектори от търговията не всички Peace
Твоят магазин за какво е?

Дрехи втора употреба.
Изгладени, подбрани, качествени.
Дори и с малко петънце да е, дрехата безмилостно се бракува.

# 44
  • Мнения: 49
lady_Blu  кризата засяга определени сектори от търговията не всички Peace
Твоят магазин за какво е?

Няма такъв филм Всяко нещо е зависещо от друго.Нещата са яко навързани.

Общи условия

Активация на акаунт