Идеи за Бизнес 3

  • 94 582
  • 605
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Програмите, финансирани от ЕС също могат да се проверят. От там може да ви изскочи идея. Thinking
Мда, това е интересно. Биогоривата и енергоцентралите, слънчеви или с вятър, ама ми се струва много трудно и незнам отде се почва с такова нещо.

# 16
  • България
  • Мнения: 3 622
Не знам кой беше пуснал тук книгата "Как да започна и развия собствен малък бизнес" но му благодаря.   bouquet  Отдавна я бях изтеглила и така си стоеше, защото чаках идеята. Преди дни ми просветна нещо и се захванах да чета

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Не знам кой беше пуснал тук книгата "Как да започна и развия собствен малък бизнес" но му благодаря.   bouquet  Отдавна я бях изтеглила и така си стоеше, защото чаках идеята. Преди дни ми просветна нещо и се захванах да чета

И аз започнах мъъъъничък бизнес с идея от тук. С резултати ще се похваля до края на седмицата.

Идеите идват и съвсем случайно, поне аз моя бизнес поне 8 месеца го мислих какъв да бъде и вече го сънувах  Crazy и не можех да го измисля. Един ден сестра ми случайно подхвърли нещо, на мен ми просветна какво да правя  и се захванах на мига. Ей така и случайно стават нещата понякога. Аз май не съм много по идеите за съжаление...

Ей, ама искате да ви дават идеи пък вие криете какъв ви е новия бизнес и как върви. Коя идея ви е помогнала и прочее. Ами сега тия дето постоянно дават идеи ще се почустват изконсумирани, вместо да ги зарадвате че с тяхната идея сте започнали нещо.

Аз вече няма да давам идеи пък. Crossing Arms

# 18
  • Мнения: 85
Да, но практиката показва, че само с чакане на просветлението няма да стане  Joy

Като начало достъпът до интернет е идеално средство - месечната такса е нищо, в сравнение с информацията, която може да получим.
Аз също се занимавам с доста неща, и това което реша просто го реализирам, идеи имам бол, но имам проблем с 24-часовото денононищие, няма как да го удвоя примерно, както и с бройката на кадрите.

Смятам, че когато човек започва собствен бизнес и го прави за себе си, първо трябва да установи какво му се прави - да го работи с желание. Второто е прави ли го само за да се изхранва/преживява или пък иска да се наложи на пазара, да стане име. Третият аспект е до каква степен може чрез собствения си труд да намали разходите, какъв процент от работата може да поеме в началото. Това е лесно постижимо когато имаме някаква професия и бизнесът, който евентуално стартираме е свързан с нея. Така е в началото докато човек успее да се ориентира, защото има доста неща, които изникват в движение, и които ние въпреки, че всичко сме обмислили явно не сме предвидили.
Много рядко хората, които стартират първия си бизнес започват с куфари пълни с пари. Аз също почнах с 3000 лв, които майка ми взе като банков заем, и на която аз изплащах по 100 лв месечно. Тогава бях по майчинство и не ми дадоха и един факс от 150 лв на изплащане.
Четвъртото, което си мисля, че е добре да се започне в сферата на услугите. Може да не изкарвате много пари в началото, но със сигурност няма да си блокирате всички налични парични средства в стока и материали, които не се знае кога ще може да продадете. Така ще можете да въртите парите в началото и да се издържате докато потръгне. Имате поръчка, взимате от клиента, плащате някоя сметка, когато и дойде падежа, после пък нещо друго изниква. Няма рецепта за това.

За идеи бихме могли да говорим, при повече информация за начален капитал, регион, сфера на действие. Може да се пише много. Графичните изображения също много помагат за кристализиране на идеите ви. Самото представяне, изрисуване ви помага, "щракват" ви нови неща...

Някои от правилата за полагане основите на бизнеса/фирмата са:
От самото начало гони качество
Не пропускай шанса си
Разширявай и задълбочавай компетентността си
Работи с най-добрите, за да научиш това, което не знаеш
Следи тенденциите на световния пазар
Искай полагащата се цена за своята компетентност
Наемай специалисти с широки възможности
Преосмисляй бизнеса си в синхрон с времето
Оттърси се от предрасъдъците

Не зная защо хората се ориентират повече към магазинчетата, аз клоня повече към офис сценариите, творческия подход и интелектуалната собственост. Карам малко на интуиция, често казано. Е, все пак и доста съм учила, но пък съм на мнение, че има хора с призвание. Или го носиш в себе си, или не.

Четете ли вестник Капитал? Други икономически вестници и списания? Има статии, в които само едно изречение може да ти даде толкова много информация.

Графичните изображения също много помагат за кристализиране на идеите ви. Самото представяне, изрисуване ви помага, "щракват" ви нови неща...Също наблюдавайте и слушайте активно....

Не съм чела предните две теми изцяло, но щом вече има използвани идеи - чудесно
Посредничеството би могло да бъде лесен старт за бизнес, но все пак трябва да имате някаква идея от нещата, които ще предлагате, каквито и да са те.

Дано не съм ви досадила, нахвърлях само някои мисли...  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 657
Записвам се да чета и пиша в една от най любимите ми теми тук.Успех на всички.

# 20
  • Мнения: 884
Не знам кой беше пуснал тук книгата "Как да започна и развия собствен малък бизнес" но му благодаря.   bouquet  Отдавна я бях изтеглила и така си стоеше, защото чаках идеята. Преди дни ми просветна нещо и се захванах да чета

И аз започнах мъъъъничък бизнес с идея от тук. С резултати ще се похваля до края на седмицата.

Идеите идват и съвсем случайно, поне аз моя бизнес поне 8 месеца го мислих какъв да бъде и вече го сънувах  Crazy и не можех да го измисля. Един ден сестра ми случайно подхвърли нещо, на мен ми просветна какво да правя  и се захванах на мига. Ей така и случайно стават нещата понякога. Аз май не съм много по идеите за съжаление...

Ей, ама искате да ви дават идеи пък вие криете какъв ви е новия бизнес и как върви. Коя идея ви е помогнала и прочее. Ами сега тия дето постоянно дават идеи ще се почустват изконсумирани, вместо да ги зарадвате че с тяхната идея сте започнали нещо.

Аз вече няма да давам идеи пък. Crossing Arms
Просто искам да имам наистина нещо конкретно, което да споделя-като например осъществена поръчка или договор.Иначе за идеята си се консултирах в предишната тема, и получих много полезни съвети.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 311
Запис и от мен и успех на всички!   bouquet

# 22
Melany съгласна съм с теб и на мен не ми се занимава с магазинчета. Може би е добре да се направи нова тема като например кой как си изкарва парите или нещо подобно. Бих споделил а това може и да е идея за някой друг.

# 23
  • Мнения: 49
Melany страхотно звучиш ,Смела и уверена си в това което вършиш.Поздравления.
Мисля че това липсва на повечето от нас тук които си имаме своите идеи.
Това си  е до личностната нагласа, възпитане и както тамо го кажете. А и в тези шибани времена никак не  елесно да се започне нещо съвсем различно и ново.

# 24
  • Мнения: 311
Дано не съм ви досадила, нахвърлях само някои мисли...  Simple Smile
Никак даже, дай боже всеки му такива мисли!

# 25
  • Мнения: 2 556
Аз се занимавам с обикновен бизнес, така че наистина не мога да споделя супер идеи.

# 26
# 27
  • Мнения: 49
Аз се занимавам с обикновен бизнес, така че наистина не мога да споделя супер идеи.

Няма обикновен бизнес за всяко такова начинание се искат Набор от умения.

# 28
  • Мнения: 562
Имаме вилно място в планината и напоследък ми се върти идеята с построяването на малки фамилни къщички с цел отдаване под наем на почиващи. Представям си нещо от като двустайна къщичка, с баня и тоалетна, веранда, около 40 кв.м. Някой има ли представа долу - горе колко би излязло построяване на такава?

# 29
  • Мнения: 18
Запис Запис ...
На последък и аз се замислям за собствен бизнес...
но идея все още нямам какво да е newsm78
 темичката е прекрасна надявам се да се включа скоро ...

Общи условия

Активация на акаунт