Захранване с млечни продукти?

  • 7 738
  • 29
  •   1
Отговори
Бебето ми е на 7 месеца и досега не е яла никакви млечни продукти, вкл. АМ. Т.е. е само на кърма. Кашите, които съм й давала досега са безмлечни. Много четох по темата, но все още се чудя какво и как да й дам първо от млечните продукти. Дайте съвет? Първо: сирене, или млечна каша, или кисело мляко, пюрета в които има сухо мляко и т.н.?

# 1
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Децата ни са на почти една възраст и моето не е опитвало друго освен кърма, така че мога да ти кажа аз какво мисля по въпроса. АМ не е нужно да даваш, нито млечна каша ако кърмиш на поискване. Даването на млечна каша не заменя въвеждането на сирене, кисело или прясно мляко. По принцип, това което аз знам е, че млечните продукти е добре да се въведат след 9-ти месец, като се започне с извара, сирене и кисело мляко. Прясното мляко (пълномаслено) остава за след годинката.

Ето тук има доста информация, вкл. и за млечните.

http://september2008.multiply.com/journal/item/66/66

Последна редакция: пт, 17 юли 2009, 22:05 от My Ronniе

# 2
Благодаря за бързия отговор. Това което казваш е това, което знам и аз, но макар че започнах късно със захранването - 5м и 10 дни, бебата вече е много гладна и не знам какво да й давам. От друга страна е малко напред с теглото и не искам да наблягам на кашите! Ти (с извинение че говоря директно фамилиарно) с какво храниш в момента и долу-горе в какви количества?

# 3
  • Мнения: 11 079
Изобщо нямаш бърза работа, ако приема достатъчно кърма.
Аз за 9 месеца давала съм само минимални количества краве масло при ПЗ-акции и, оказа се, в едно готово пюре, без да забележа Simple Smile Това се случи в последните 2-3 седмици.

Предполагам, следващото ще е сирене, около 10 месеца, после - и кисело мляко. Извара не ям и не мисля да я давам на малката, прясно мляко не смятам да предлагам в обозримото бъдеще. Същото важи и за сухите млека.

П.П. Това, че каши не трябвало да се предлагат на по-пълните деца, е поредният вехт педиатърски мит. Зърнените храни са жизненонеобходими за растежа на мозъка!

# 4
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
За съжаление аз успявам да дам много малко пюре. Един път на ден давам по 60-80 грама каша - овесена или ечемичена напоследък, около 40 гр. плодово пюре и около 50 грама зеленчуково пюре с пилешко месо. Всичко друго е кърма. Детето просто не иска повече, а е захранено на 5,5 месеца. Наддава добре на тегло. От известно време се опитвам да давам сурови плодове или сварени парченца зеленчуци, но и там срещам съпротива. Въоръжила съм се с търпение. Когато е готова ще прояде.

Ако детето ти изглежда гладно може да увеличиш количествата на пюрето. Кашата може да даваш сутрин и вечер. Няма проблем за теглото. Може да разделиш дневната доза на две. Освен това давай месно пюре. То засища. Може да предлагаш и суров плод между храненията - ябълка, банан, праскова мисля че може на тази възраст. При това положение и ако кърмиш на поискване детето не би трябвало да е гладно.

# 5
Към My Ronnie: Имам още един въпрос към теб: продължаваш ли да кърмиш нощем? Ние се събуждаме през 3 ч, като на 3м спеше по 10-12 ч, но после престана и започна да се събужда. Традиционните съвети са да давам вода, но не знам дали това е възможно и дали може да я успокои.
За количествата само за твое успокоение ти казвам, че и ние до скоро ядяхме от малките пюрета на хип, т.е. 125 гр, но напоследък започна да приема и тези по 190 гр. Някъде прочетох че на тази възраст трябва да яде 4 пъти по 225гр., е вярно е че аз не знам колко кърма приема, ноооо...

# 6
  • София
  • Мнения: 95
Така този въпрос стои и пред мен.Малкият е захранен края на пети месец, сега на 23-ти навършваме 9 месеца и имаме две кърмения /сутрин и вечер/, в останалото време:
-попара-сухарчета с чай
-пюре в повечето случаи месно около 200гр
-каша с плод или каша с бисквити около 200гр
не съм давала АМ, не съм давала млечни каши и ето моето решение-от днеска започнах да слагам в попарата масло Laughing, след една седмица ще започна да давам сирене, а кисело или прясно мляко след годинка.
Надявам се да съм помогнала

# 7
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Кърмя нощем. Общо се събират 6 кърмения за денонощие. Понякога 5, понякога 7. За мен е излишно да давам вода през нощта, така или иначе съм станала, по-добре да накърмя детето. Изобщо не я виждам скоро да изяде 130 грама на едно ядене. Явно кърмата си й стига.


ddoroti без да съм експерт мисля, че на твоето детенце млякото му е малко. На тази възраст трябва да приема минимум 600 мл мляко (отделно от другите млечни), а с 2 кърмения - не съм сигурна, че си ги набавя. Най-добре, ако не искаш да кърмиш повече пъти, да слагаш АМ в пюрето или попарата.

# 8
  • Мнения: 1 449
Възраст за млечни храни, различни от кърма:
* Млечни продукти (стандартни или бебешки с необработен краве белтък) = 8 м. най-рано
* Млечна каша (за разнообразие или за допълване на кърмене) = на всяка възраст
* АМ (за допълване на кърмене) = на всяка възраст

Ред за въвеждане на млечни продукти:
сирене - (извара) - масло - кисело мляко - прясно мляко
масло - сирене - извара - кисело мляко - прясно мляко
масло - извара - сирене - кисело мляко - прясно мляко

Масло = 8 м.
Сирене = 8-10 м.
Извара = 8-10 м.
Сметана, сухо мляко в пюре = 8-10 м.
Кисело мляко, йогурт = 8-12 м.
Прясно мляко (това е смисълът на 'краве мляко' в преводните статии) = 12 м.

Млечните продукти преди 1 год.:
- допълват кърменето или АМ
- не изместват кърменето или АМ (напр. да са не повече от 1/3 или 1/4 от всичкото мляко)

# 9
  • София
  • Мнения: 95



ddoroti без да съм експерт мисля, че на твоето детенце млякото му е малко. На тази възраст трябва да приема минимум 600 мл мляко (отделно от другите млечни), а с 2 кърмения - не съм сигурна, че си ги набавя. Най-добре, ако не искаш да кърмиш повече пъти, да слагаш АМ в пюрето или попарата.
[/quote]

  Grinning Да дообясня -сутрин се събужда на два -три пъти да суче, а нощните кърмения не ги броя -те последните два месеца са към три Crazy, отделно основното за вечеря преди сън. Аз броя колко основни хранения има на ден, а що се отнася за АМ малкият категорично го плюе Laughing

# 10
  • Мнения: 2 011
Аз избрах следния модел:

сирене - масло - кис.мляко - прясно мляко

Каши не харесваше.Започнах от 10 месец.

# 11
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
  Grinning Да дообясня -сутрин се събужда на два -три пъти да суче, а нощните кърмения не ги броя -те последните два месеца са към три Crazy, отделно основното за вечеря преди сън. Аз броя колко основни хранения има на ден, а що се отнася за АМ малкият категорично го плюе Laughing

А, добре, защото ти написа само суутрин и вечер....

# 12
Благодаря на всички ви и на косе босе. Аз считах и бях питала във форумите тук, че млечната каша, също е млечен продукт? И затова не смея да й давам досега. И че белтъка там бил непреработен и т.н., т.н. А все пак те са по-разнообразни? Косе Босе значи мога да й давам и млечни каши вече нали? Нищо че досега никакъв млечен продукт не е докосвала освен кърма. Тия дни й дадох и овесени ядки, т.е. вкарвам и глутена, пак към косе босе и който е наясно, предполагам че вече може нали? Утре правим 7 месеца.

# 13
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Да, можеш овесени ядки.

# 14
  • Мнения: 6 713
Аз включих в седмия месец млечните каши и сиренето, за да мога да правя попарки (плюс глутена). Peace 8ми месец кисело мляко - но все пак не съм й го давала всеки ден, просто го въведох като продукт. Peace

Общи условия

Активация на акаунт