не ям много , а дебелея

  • 16 402
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
точно така е положението при мен, ям малко предимно плодове и зеленчуци, вечер след 7 не ям нищо, а като се кача на кантара все повече килограма показва. Кажете ми това възможно ли е?

# 1
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Да, възможно е. Аз съм живия пример.
Вероятно не си доставяш всичко необходимо и организма се презапасява. Поне при мен е така. С добавка - бавен метаболизъм.

Също, ако промяната в килограмите е твърде рязка, може да се дължи на някакъв здравословен проблем (например проблеми с щитовидната жлеза). Аз много се бях стреснала да не е това, но ми се размина. Мисля, че е добре да се консултираш с диетолог.

# 2
  • Мнения: 4 678
Това е от моя тема Peace....

....Не гладувайте!
В противен случай страдат клетките,а заедно с тях и генетичният код.Нарушението на генетичният код във времето означава загиване на вида.Става така,че когато искате да намалите телесното си тегло вие влизате в битка с природните сили на еволюцията .Именно те милиони години са учили организма да натрупва мазнини в случай,че настъпят затруднения в изхранвамето.Предварително трябва да кажа,че битката няма да бъде лека .Нашият организъм е трениран от природата за всички неочаквани ситуации.Такава елементарна мярка като намаление на калориите изобщо не го трогва .Ако разбере,че го очаква дълъг глад,той ще заеме такава позиция,която е непробиваема.
Повярвайте,тук няма никакво преувеличение.Само няколко часа глад и организма започва да изважда на позиция тежката артилерия .Първата реакция е неочаквана:блокират се всички процеси в организма свързани с разход на мазнини.На езика на науката това се нарича свърхадаптация.Забавят се всички процеси вътре в организма .Настъпва нещо като летаргия.Целта е разход на енергия да се сведе до минимум.Разбира се това е разумно.Празничните илюминации са несъвместими с логиката на икономии.При това организма предпочита да се презстрахова.Например,вие намалявате калориите приети с храната с 25%,организма намалява обмяната с 35-40%.Това означава,че с толкова намалява и темпа на изгарене на мазнини.Може да въртите педалите на велоергометъра до посиняване, а резултат все пак няма,а всички си мислите ,че с малко тренировка и всички ще бъде наред...... Peace

..точно плодовете не са най-добри за запазване на добра фигура Peace

Последна редакция: вт, 21 юли 2009, 23:04 от Поци

# 3
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ох, аз за жалост от опит ги знам тия работи! Ама отиди обясни да дребния, че трябва да ям, а не да го дондуркам нон-стоп!  Mr. Green (оправдавам се)

Поци, би ли ни посъветвал нещо? Примерно колко често да ядем, през какви периоди. Не че не ги знам, основните правила, но винаги може да се научи нещо ново. И аз знам, че с плодовете не трябва да се прекалява и не трябва да са основната ни храна. Каква част от порциона ни трябва да заемат различните групи храни?  newsm78 Въобще каквото се сетиш за преборването на тази ситуация с натрупаните от глад килограми... ако ти се занимава де...
Ще съм ти много благодарна!  Hug

# 4
  • Мнения: 4 678
Ох, аз за жалост от опит ги знам тия работи! Ама отиди обясни да дребния, че трябва да ям, а не да го дондуркам нон-стоп!  Mr. Green (оправдавам се)

Поци, би ли ни посъветвал нещо? Примерно колко често да ядем, през какви периоди. Не че не ги знам, основните правила, но винаги може да се научи нещо ново. И аз знам, че с плодовете не трябва да се прекалява и не трябва да са основната ни храна. Каква част от порциона ни трябва да заемат различните групи храни?  newsm78 Въобще каквото се сетиш за преборването на тази ситуация с натрупаните от глад килограми... ако ти се занимава де...
Ще съм ти много благодарна!  Hug
....да ти кажа ..не ми се занимава Mr. Green
..но Peace
...плодове...сутрин ..или до 18 часа..
...въглехидрат..картофи,ориз,пълнозърнест хляб.само през деня..в малки количества..ако тренираш..след тренировка
...наблягаш на протеина/месо.млечни.риба/
..храниш се през 2 часа..но нещо малко..я месо.я..,ябълка...но организма трябва винаги да е захранен и да не чувстваш глад..
..пресни зеленчуци на корем..зеле,домат,краставица,салата.../те горят калории.повече от колкото те самите съдържат..защото на организма/стомаха са му нужни много повече калории за да ги смели и дърпа от запасите с мазнина...
..пиеш много вода..,.ако усетиш жажда..вече е късно....трябва да пиеш вода преди да усетиш жажда/въобще не трябва да я усещаш/
..вечер може да ядеш и в 23 ч..но само протеин Peace
...избягвайте банан и пъпеш ако не тренирате Peace
..сладкото спрете..добавяте си го от плодовете
..газирано,алкохол..не Peace
..за пържени храни....забрави Mr. Green
..ако наблегните на млечни..яжте само млечни..не ги смесвайте с други храни..заради казеина Peace
..абе общо взето..всичко може да се яде..стига да знаеш кога и как  bouquet


..виж,,че за пици,сандвичи.....тестяно..въобще не говоря..забранено е Mr. Green

Последна редакция: вт, 21 юли 2009, 23:58 от Поци

# 5
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Много благодаря, че все пак се занима!   bouquet Информацията е изключително полезна. Признавам, си доста неща са нови за мен!  bowuu

# 6
  • Мнения: 4 678
Много благодаря, че все пак се занима!   bouquet Информацията е изключително полезна. Признавам, си доста неща са нови за мен!  bowuu

..има доста неща които хората не знаят свързани с храната....от това идва проблема..защото само с храна,без спорт..може да се отслабне и да ядеш като за последно...но трябва да знаеш как Peace  bouquet

# 7
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Ох, аз съм от тези , на които основната храна е плодове Wink.Истината е , че ако си на протеинов режим трябва да ограничиш плодовете, но има режими, които са толерантни към тях и аз си избрах такъв, защото много обичам плодове Heart Eyes.

Поци, ти си активно спортуваш и ВМ НВД сигурно ти е любимия режим, това наистина е един много подходящ протеинов режим за спортуващи.Само че аз не съм от активно спортуващите , а и не мога всеки ден да ям месо, затова си избрах друг вид режим, на друг принцип.Може да се отслабва и като хапваш плодове, ако се ръководиш от изграден режим обаче,но и аз съм на мнение, че ако не спазваш другите условия на съответния плодов режим  - ефект няма да има Wink.

barabundi , най-добрият режим е този, който включва храни, които обичаш.Та моя съвет е - на първа и втора страница има много режими, на различни принципи, с всеки един от тях би могла да влезеш във форма, стига да спазваш условията им.Ако успееш да включиш и спорт ще е хубаво, защото режим на хранене съчетан с физическо натоварване е печелившата формула за здравословно отслабване Peace.

Пожелавам ти успех  bouquet!

Последна редакция: ср, 22 юли 2009, 09:36 от Аелис

# 8
  • Мнения: 13

Поци, ти си активно спортуваш и ВМ НВД сигурно ти е любимия режим, това наистина е един много подходящ протеинов режим за спортуващи.

ВМ, е начин на хранене - просто избираш източника на енергия в случая са мазнините. Не е нужно да спортуваш, просто човек когато спортува печели много.
По интересното е че така организма ти научава кое е качествена храна и кое не е.
По-Здрави.

# 9
  • Мнения: 637
С.Танчев, не разбрах само ВМ за качествено хранене ли го водиш?

# 10
  • Мнения: 1
Ох, аз съм от тези , на които основната храна е плодове .Истината е , че ако си на протеинов режим трябва да ограничиш плодовете, но има режими, които са толерантни към тях и аз си избрах такъв, защото много обичам плодове .

Поци, ти си активно спортуваш и ВМ НВД сигурно ти е любимия режим, това наистина е един много подходящ протеинов режим за спортуващи.Само че аз не съм от активно спортуващите , а и не мога всеки ден да ям месо, затова си избрах друг вид режим, на друг принцип.Може да се отслабва и като хапваш плодове, ако се ръководиш от изграден режим обаче,но и аз съм на мнение, че ако не спазваш другите условия на съответния плодов режим  - ефект няма да има .

barabundi , най-добрият режим е този, който включва храни, които обичаш.Та моя съвет е - на първа и втора страница има много режими, на различни принципи, с всеки един от тях би могла да влезеш във форма, стига да спазваш условията им.Ако успееш да включиш и спорт ще е хубаво, защото режим на хранене съчетан с физическо натоварване е печелившата формула за здравословно отслабване .

Vse edno 4eta za sebe si - ti na koi rejim si ta da vklu4va plod4eta na max i da otslabva6? Obojavam gi tezi plodove - ne moga ina4e, kakvo da se pravi
Blagodaria ti predvaritelno  bouquet Hug

# 11
  • Мнения: 1
Ох, аз съм от тези , на които основната храна е плодове Wink.Истината е , че ако си на протеинов режим трябва да ограничиш плодовете, но има режими, които са толерантни към тях и аз си избрах такъв, защото много обичам плодове Heart Eyes.

Поци, ти си активно спортуваш и ВМ НВД сигурно ти е любимия режим, това наистина е един много подходящ протеинов режим за спортуващи.Само че аз не съм от активно спортуващите , а и не мога всеки ден да ям месо, затова си избрах друг вид режим, на друг принцип.Може да се отслабва и като хапваш плодове, ако се ръководиш от изграден режим обаче,но и аз съм на мнение, че ако не спазваш другите условия на съответния плодов режим  - ефект няма да има Wink.

barabundi , най-добрият режим е този, който включва храни, които обичаш.Та моя съвет е - на първа и втора страница има много режими, на различни принципи, с всеки един от тях би могла да влезеш във форма, стига да спазваш условията им.Ако успееш да включиш и спорт ще е хубаво, защото режим на хранене съчетан с физическо натоварване е печелившата формула за здравословно отслабване Peace.

Пожелавам ти успех  bouquet!
Ophs - tova be6e v otgovor na Aelis - izvinete, gre6ka

# 12
  • Мнения: 1
Ох, аз съм от тези , на които основната храна е плодове Wink.Истината е , че ако си на протеинов режим трябва да ограничиш плодовете, но има режими, които са толерантни към тях и аз си избрах такъв, защото много обичам плодове Heart Eyes.

Поци, ти си активно спортуваш и ВМ НВД сигурно ти е любимия режим, това наистина е един много подходящ протеинов режим за спортуващи.Само че аз не съм от активно спортуващите , а и не мога всеки ден да ям месо, затова си избрах друг вид режим, на друг принцип.Може да се отслабва и като хапваш плодове, ако се ръководиш от изграден режим обаче,но и аз съм на мнение, че ако не спазваш другите условия на съответния плодов режим  - ефект няма да има Wink.

barabundi , най-добрият режим е този, който включва храни, които обичаш.Та моя съвет е - на първа и втора страница има много режими, на различни принципи, с всеки един от тях би могла да влезеш във форма, стига да спазваш условията им.Ако успееш да включиш и спорт ще е хубаво, защото режим на хранене съчетан с физическо натоварване е печелившата формула за здравословно отслабване Peace.

Пожелавам ти успех  bouquet!

Vse edno 4eta za sebe si - ti na koi rejim si ta da vklu4va plod4eta na max i da otslabva6? Obojavam gi tezi plodove - ne moga ina4e, kakvo da se pravi
Blagodaria ti predvaritelno 
 

# 13
  • Мнения: 13
С.Танчев, не разбрах само ВМ за качествено хранене ли го водиш?
Ами, да определено. Но нека да не влизаме в някакви спорове, мисля че няма смисъл Simple Smile

# 14
  • Мнения: 22 432
Първо се опитай да вкараш всички групи храни без да изключваш някоя.
Виж дали ще се промени положението, да задържаш килограми или да сваляш.
Ако не стане, направи си едни изследвания и се консултирай с лекар.

Общи условия

Активация на акаунт