не ям много , а дебелея

  • 16 411
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Враца
  • Мнения: 2 684
На мен също ми откриха хиперинсулинемия.
34 единици инсулин при допустими до 24.

При вас как са показателите ?
Миналата година пих 5 месеца Медфодиаб и ... нищо.
Диета никойне ми е предписвал.
Нито са ми забранявали някакви храни.
Предписан ми е Сиофор 1000 по половин таблета сутрин и вечер.
 Sad

# 31
  • София
  • Мнения: 149
Че твоя Сиофор пак е малко- аз съм с таблетка сутрин и вечер ( с препоръчване и наобяд,но не я вземам) Утре ще си взема резултатите от 2-рото натоварване и ще ги кажа.Между другото имаме си и тема за Хиперинсулинемията. (О,Боже, успях да го напиша- трудно ми е толкова ,колкото и да го произнеса  Crazy )

# 32
  • Враца
  • Мнения: 2 684
Пък мен не са ме обременявали и натоварвали с нищо.
Само кръвни проби  Naughty

# 33
  • Мнения: 0
Здравейте момичета!
С интерес прочетох всичко написано.Аз съм с мед образование и искам да ви кажа  това, че  ядете малко а не сваляте не винаги се дължи  на проблем .Да виждам че някои от вас се лекуват но пак резултат няма /при всички искам да кажа/Първото ми работно място беше център за отслабване към болница във Варна.Всичките ми пациенти минаваха през преглед с ендокринолог и 90 % пиеха след това почти едни и същи лекарства.При положение че цял ден имаха занимания с тях имам претенции да поспоря за крайности в тази област.Със сигурност знам че много хора влизат четейки съвети за хранене в диетично плато и трудно се излиза от там.Има много добър наръчник как се излиза от там и мисля, че можете и в нета да си го купите ако намеря лик ще ви пратя.

# 34
  • Мнения: 2
Явно ще си пукна от пръсване и то неследдълго
Март дпрях цигарите, качих 16 кг до август, при все, че почти не съм яла , за сладко хляб и пържено дума да не става алкохола го спрях доста преди цигарите. Та така август отидох на лекар кръвната ми картина беше перфектна и д изследванията дотук. Започнах 90 дневната диета където хората се стапят а аз ме е срам да кажа ама е незначително в смъкването и сега като я приключих отново взех да качвам а в същото време от 3 месеца активно по 5 часа седмично тае бо а преди това също домашна аеробика
Е ще си умра от пръсване ама нейсе

Живееш ли под стрес? чувстваш ли се щастлива , като изключим че не харесваш килограмите си?човек може да се подлага на какви ли не изследвания и да намери какви ли не обяснения на физическите си проблеми.Истината за мен е , че те са последствията.Всички знаем , че здрав дух е здаво тяло.И знаем , че всеки организъм реагира различно на различните храни...забравете общоразпространените диети... и  колкото повече се вманиачаваме в даден проблем той става по голям.Ако човек няма хормонален проблем единствено спорта може да даде истински резултат и количеството на дадено хранене е много по важно от самата храна.Дори и да ядете KFC или Макдоналдс , ако не осигурите нужното количество храна , тя няма как да се залепи в последствие...

# 35
  • Мнения: 3 461
Момичета, а какво представлява изследването с натоварване, неприятно ли е? При мен няма толкова проблеми с качване на килограми, ако му отпусна края качвам, ако не, отслабвам, но имам доста от останалите симптоми, косопад, играене на око понякога, сърбеж по тялото, гин.инфекции., в същото време кръвните изследвания на захар са в норма. И аз ще направя изследването, но много ли е неприятно, колко часа отнема?

# 36
  • Мнения: 2 898
Момичета, тук ще намерите отговори и полезни неща:


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=480707.0

# 37
  • София
  • Мнения: 736
Момичета, а какво представлява изследването с натоварване, неприятно ли е? При мен няма толкова проблеми с качване на килограми, ако му отпусна края качвам, ако не, отслабвам, но имам доста от останалите симптоми, косопад, играене на око понякога, сърбеж по тялото, гин.инфекции., в същото време кръвните изследвания на захар са в норма. И аз ще направя изследването, но много ли е неприятно, колко часа отнема?
В 20ч предната вечер е последно хранене, после може да се пие само вода. На сутринта на гладно се взема венозна кръв, изпива се 2 чаши глюкоза и в зависимост от това каво е поискал ендото се взема пак венозна кръв на 30, 60,120 минута. между вземанията можа да се пие само вода, не кафе. така,че около 2часа отнема всичко. Неприятното би могло да е
1) боденето до 4 пъти(задължително е бодене е 2 пъти 0 и 120 мин.)
2) след изпиването на глюкозата може да има гадене. При мен бе така първия път. Като се тествах сега си пийнах няколко глътки вода и ми се оправи вкуса, изобщо нямах такива позиви.

# 38
  • Мнения: 1 559
Поци,а какво ти е мнението за лунуването?

# 39
  • Мнения: 634
И аз не ям много... но имах друг проблем след бременността като кърмих ми казваха постоянно пий много течности и аз така свикнах да се наливам  Embarassed дори когато не чувствам жажда, което в последствие разбрах не е никак добре за жени които задържат вода...
Намалих водата до нормални количества и след 7 вечерта не пиех и направо се стопих  Blush

Последна редакция: пн, 05 юли 2010, 09:12 от Меги4а

# 40
  • Мнения: 82
И какво се прави в случай че задържаш вода?
Много ми е интересно,а не намирам инфо.
Като пиеш малко не се ли скапват бъбреците,че аз имам проблеми с тях? newsm78
И как да се разбере кое е добре за моя организъм?
Изобщо тук има инфо-ниша Laughing

# 41
  • Мнения: 4 678
Поци,а какво ти е мнението за лунуването?
това лунната диета ли е Grinning

# 42
  • Мнения: 4 428
Ноември месец миналата година, след обременяване с глюкоза, и на мен ми откриха метаболитен синдром. Това не знам дали се води същото, като хиперинсулинемията  Rolling Eyes Ендокриноложката ми каза, че се водело преддиабетно състояние. Изписа ми Глюкофаж 500мг и го пия 2 пъти по 1. Общо взето тази ендокриноложка не беше много солвоохотлива и ми каза тоно две изречения за начина на хранене. За този отидох при диетолог. Случайно попаднах на жена, която се занимава с изготвянето на режими най-вече  за диабетни и подобни състояния. Тя същ ми намали плодовете до 1бр на ден. Но не ми е забранявала тотално захарта и дори сладките неща. Дава ми 2 пъти седмично вместо плод да хапна вафла или нещо подобно. Но каза, че трябва много да наблегна на двигателната активност. Само ходенето не е одсатъчно. Трябват си тренировки и то редовно. Каза ми, че 2 пъти в седмицата почивни дни са максимума.
Това са моите неща, които следвам. Резултатите се виждат по линийката ми  Grinning От два месеца включих и едни билкови хранителни добавки за отслабване. Но аз не си взимам от тези по рекламите. Има един магазин на Пиротска, който е там откакто се помня. Продават само такива неща хората. Отидох там и те ми препоръчаха нещо подходящо за мен. Сега редувам две неща и съм много доволна от резултата  Peace

# 43
  • Мнения: 1 559
Поци,а какво ти е мнението за лунуването?
това лунната диета ли е Grinning

da Simple Smile

# 44
  • Мнения: 4 678
Поци,а какво ти е мнението за лунуването?
това лунната диета ли е Grinning

da Simple Smile
нямам мнение..всяка диета за мен е гадна Peace
..има други начини Peace
..тази диета звучи повече пречистващо..отколкото да има траен резултат Peace

Последна редакция: вт, 06 юли 2010, 04:34 от Поци

Общи условия

Активация на акаунт