Слънцето силно пече ли пече, МАРТенчето мисли вече за море!

  • 9 796
  • 290
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 267
Светле,ние сме с флекса на Авент 3-те дупки,млякото е много гъста и така му е ок  Peace,вода пием от 2 дупки
Слънце,супер са нещицата,честито,на мен така ми се пазарува,ама няма на кой да ги доставят  Crazy
Аз пък не знам защо съм чувала,че имало пеещи гърненца,като се свърши работата пеят  Crazy newsm78,ама май съм го сънувала,щото целия нет изрових,няма такова чудо  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
А сега воала да ви представя нагледно Джак и Марти  Wink мъжа ми ме подсети, че беше направил и този колаж по повод приликата: ето ни : http://www.snimka.bg/album.php?album_id=387466&pid=13746760  Joy Joy Joy
добро настроение,уникален е Марто  hahaha Joy

# 61
  • Мнения: 819
То само от време на време става така и то само с някои букви, но като натисна по-силно и става. Много време ми отнема обаче  Crazy

За ЕБХ /естествена бебешка хигиена/ съм малко скептична. Не мися, че това точно е естественият процес. Именно, защото пробвах с Никол на 1.4 м. и нищо не се получи и после повторих чак на 2.2м и всичко стана супер лесно и безпроблемно, детето просто си разбра за какво иде реч и нито тя се е тормозила, нито аз  Peace За мен лично това е правилният вариант и смятам и със София така да процедирам  Peace

За соковете
- аз скоро писах, ама пак да си кажа, че ще ги дам след всичко останало или поне след пюретата.Има достатчно инфо по въпроса защо не е хубаво да се започва със суров плод/ или зеленчук/  Peace Просто трябва и да се чете, освен да се слуша педиатърката, защото вече май всички са се убедили, че не всички педита са в час  Mr. Green

Абе защо още няма снимки от срещата в Западен парк?  newsm78 Не помня кой снимаше, ама правихме снимки?

И един въпрос към осведомените - може ли да ми изплатят майчинството /декаррацията се появи на сайта/, преди да е изплатен посл. болничен? /защото там има проблем/

# 62
  • Мнения: 288
Мами с втори дечица,мъхестите плодове на колко месеца започнахте да ги давате?По специално праскова и кайсия? newsm78
Не виждам да ги дават като кой знае какъв алерген,по-скоро чета,че са алергени ягодата и малината.
А то в такъв случай както беше казала Светлето,остават само ябълка,круша,слива...И банан. Thinking

Добро настроение Joy newsm62 newsm62

# 63
  • Мнения: 4 428
За ЕБХ /естествена бебешка хигиена/ съм малко скептична. Не мися, че това точно е естественият процес. Именно, защото пробвах с Никол на 1.4 м. и нищо не се получи и после повторих чак на 2.2м и всичко стана супер лесно и безпроблемно, детето просто си разбра за какво иде реч и нито тя се е тормозила, нито аз  Peace За мен лично това е правилният вариант и смятам и със София така да процедирам  Peace

Това предполагам, че се отнася за год. не мес.  Laughing ЕБХ нещо не си разбрала какво е точно  Wink Не може да пробваш бебето на ЕБХ на 1год. и да казваш, че не става  Peace ЕБХ се започва още буквално след раждането  Peace Мине ли известно време само на пампи, после е много трудно. И то става въпрос за най-много 1-2мес и на бебето му е минал момента за ЕБХ  Peace

А иначе има пеещи гърнета. И други разни има. Но според мен е грешка да се чупуват всякакви такива тип играчки. Така само ще се разсейва и ще го обръща повече на игра  Peace

# 64
  • Мнения: 267
Знам ли ,като знае,че ще има песничка като се изпишка там,може да е по-лесно  Laughing newsm78,не знам,нямам опит  Rolling Eyes

# 65
  • София
  • Мнения: 5 794
ЕБХ може и да се почне след 6тия месец  Simple Smile Аз  се отказах, защото нямах нерви  Embarassed , а и баткото изкара едно разстройство на 7м, та щеше да е трудно да седи по гащи тогава  Crazy Памперса за срам и резил не сме го махнали още - нощем и денем по време на сън му го слагам, най-вече за да избегна работа за себе си - ако се изпусне  Embarassed Иначе наистина стават много лесно нещата, когато децата могат да си казват - буквално за ден-два.

# 66
  • Мнения: 514
                   Здравейте и от нас!

Найстина е страшна жега !Мисля да излизаме към 18 и да откараме до 21 часа!После баня и всички по леглата!

За гърнета си говорите--Нати все още и слагаме нощия пампер и като гледам какво сте писали ние се доближаваме до написаното от Никита!!
Нати не пишка през ноща но за всеки случай си спинка със него!Беше се доста научила на гърнето но когато се роди малката бях много разпокъсана от другите ми ангажименти и започнах да си й слагам пампата и така детенце позабрави!Сега мога да кажа че имаме напредък и смятам до края на лятото да го махна! Peace
Също не мисля че е хигиенично деца на 3 год.да ходят с пампи! NaughtyДа се омазват с ако като бебетата! ooooh!

Мами с втори дечица,мъхестите плодове на колко месеца започнахте да ги давате?По специално праскова и кайсия? newsm78
Има пюрета на който пише че може да се дават дори и след 4-я месец!Аз ги въведох малко по късно!Но колко може да има в едно пюре! Thinking
Чистия плод директно съм дала след 7-8 месец!

Аз пък не знам защо съм чувала,че имало пеещи гърненца,като се свърши работата пеят  Crazy newsm78,ама май съм го сънувала,щото целия нет изрових,няма такова чудо  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Имаме такова с каката но от скоро спря да пее!толкова му беше ........
Не мисля че ми помогна кой знае колко!по-вече се кефеше като аз плясках и виках :"браво-браво"
Добро настроение---Много яко newsm10 newsm10 smile3521 newsm62

                                               Честито на днешните ни месечинки!Да са ни живи и здрави!
Слънце---Много хубави неща! Peace PeaceЧестито със здраве да си ги носите!

Хайде чао за сега!

# 67
  • Мнения: 819
Веси, години, естествено, не месеци  Laughing Аз просто не се доизказах точно, не съм пробвала по тази система точно /за мен пък е абсурдно това за новородено бебе/, а просто тогава направих първият опит да сваля памперса/ защото беше лято/.После чаках другото лято  Peace

Иначе не помня кога съм давала праскови, но мисля, че като се обелят няма проблем, нали мъхът е опасен, не вътрешността  newsm78 Не са чак такива алергени, според мен.

# 68
  • Мнения: 1
Ех,че са сладки тез бебоци! Дали и Мартин ще направи кариера в киното... Laughing

# 69
  • Мнения: 1 187
Сега, за да потвърдя писаното то Бодливка, ще кажа че съм на точно обратното мнение за пампите  Mr. Green  

Tц,казваш точно това което и аз:

И явно по едно време схвана за какво е това чудо. 2-3 месеца й трябваха, за да свикне и да си казва. Идваше при мен и ми "казваше" да й сваля памперса, че й се върши нещо.

Че детето докато не схване за какво се изпозлва гърнето,едва ли ще има успех със свалянето на памерса. Peace А това със слагането на гърне "за да свиква" с него винаги ми е било много чудно.Какво ще свиква,като още не е с осъзнати функций?Да,ще го познава като предмет,обикновенно на тази възраст(8+мес.) където ги сложиш там седят,най-много да стане и да си го сложи на главата като шапка(Дарина така правеше).На мен такова поведение ми индикира само едно-детето не осъзнава за какво служи това"нещо",и понеже не може да го лапне(основен начин за опознаване на тази възраст),го хвърля или си го слага на главата,пълни го с играчки и т.н. Има един момент(струва ми се за него си писала),когато детето вече знае какво се прави в гърнето,но не може да си казва,или изпуска момента.Значи пак трябва да се слага там,независимо дали му се върши нещо или не.И пак се връщаме почти в изходна позиция. Simple Smile За мен преди да осъзнае чувството че му се пика/ака,няма особен смисъл да се "учи без памперс".А вече като може да си каже,отпада и носенето на гърне на разходката,което също не съм правила-наторявахме директно площите. Peace


Мами с втори дечица,мъхестите плодове на колко месеца започнахте да ги давате?По специално праскова и кайсия? newsm78

Отворих си архивите Laughing-праскова на 8мес.(нектарина),кайсия на 9.

Слънце,големи ще сте кипри със Симонката! Heart Eyes Да я снимаш малката русалка! Hug

dobro_nastroenie ама мнооого му се кефя на Марти!  superuu

беба даже и не знам какво е това,за което питаш..? newsm78 Дай линк,инфо..?

Последна редакция: пт, 24 юли 2009, 18:03 от БОДЛИВКА

# 70
  • Мнения: 4 428
Е, да де, но за да се стигне до "сващането" нали първо трябва да му покажа "нещото" и да "обясня" за какво се ползва. Не знам защо се смята, че децата до 2год са с акъла и възможностите на 2 мес бебе  Rolling Eyes Децата на 1год си разбират много добре нещата. Просто трябва повече търпение, постоянство и подходящ подход, който се получава, като си познаваш детето  Peace Да, те не могат да стискат, като дете на 2год и трябва да сядат на гърнето през 30мин, но какво от това  Simple Smile Така и детето израства и се учи на слуша тялото си и да откликва на нуждите му много по-рано.
А ние си носихме гърнето, защото аз пък хич не одобрявам това "торене" по градинките  Naughty И няма значение дали е от куче или от дете  Naughty Дори се бях замислила да купувам едно сгъваемо гърне с пликчета за еднократна употреба  Peace Но, докато се наканя, тя започна да стиска по-дълго и нямахме нужда от гърне за навън  Peace

# 71
  • Мнения: 1 187
Аз пък не знам защо съм чувала,че имало пеещи гърненца,като се свърши работата пеят  Crazy newsm78,ама май съм го сънувала,щото целия нет изрових,няма такова чудо  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

В кой нет си търсила? Mr. Green Напиши музикално гърне,на мен ми излизат околко 5000 резултата. Wink

Ето едно: http://www.kasidabg.com/chipolino-products_id-5811.html

Баща ми се беше засилил да взима това на Фишер,ама го скастрих веднага и взехме едно за 5лв. Mr. Green

Таня R мажа лицето с балсама на Д-р Тайс като има пъпчици и за няколко часа,до ден изчезват.

Светле купих преди месец на Авент(знам че и вие с такива се храните) тези биби с трите цепки,но и на първата още се дави.Може другия месец пак да я пробвам,засега се храним с този с двете дупки(отказах се да дупча с игла.)

veselina_s_p чак такава еко-активистка не съм,но чинно си хвърлях оаканите памепрси завити в пликче(да не мирише от кошчето) и в боклука,даже като няма наоколо кошче,съм го слагала в багажника-и в кофата пред блока. Crazy

# 72
  • Мнения: 819
Веси, а използваното гърне какво го правиш после, като сте навън?  newsm78

# 73
  • Мнения: 660
Разбихте ме с тези музикални гърнета... Mr. Green

Значи ще е трудно с памперсите...а аз си мислих, че след годинката вече няма да ни трябват. newsm78 Явно съм в заблуда... Embarassed

Мартин е голям образ на колажа. Peace

# 74
  • Мнения: 74
Веси, а използваното гърне какво го правиш после, като сте навън?  newsm78

Сигурно го изхъврля в първата кофа и после увива гърнето в найлон и  в къщи си го мие,какво да го прави.

Веси , това ми звучи много добре, и аз ще го пробвам.

Общи условия

Активация на акаунт